Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

KŽMZ - modularna maketa "Zagorski bregi"

• Please log in to reply
59 replies to this topic

#41 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 15.11.2006. - 23:11

... spojne glave su po FREMO standardu, vidi malko ranije postove od Bokija... Spojna glava je sa ravnim okolišem, izdignutim profilom nasipa, te drenažnim kanalima... ima sličica spojne glave sa početka teme (spojna glava i glava projekta... sve u jednom :) ):
Posted Image

Spojne glave trebale bi biti dobavljive u skoro vrijeme članovima kluba i ostalima zainteresiranima, više informacija vjerojatno na Susretima ili od Bokija... cijena još nije poznata, no biti će dovoljno niska :wink:
The difference between men and boys is the price of their toys.

John Woodall, WorldRailFans

www.malezeljeznice.net

#42 boki

boki
  • Članovi
  • 77 posts
  • Joined 03.04.2005.

Posted 15.11.2006. - 23:21

kao sto je nc rekao, vise informacija o dobavljivosti spojnih glava i opcenito implementaciji standarda nakon susreta

boki

#43 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 15.11.2006. - 23:59

Za sve koji se pitaju, kako je završila priča o upravljačkoj ploči, evo vam odgonetke:
Posted Image

www.malezeljeznice.net

#44 Karavela

Karavela
  • Članovi
  • 3,195 posts
  • Joined 11.09.2005.
  • LocationSMŽ

Posted 17.11.2006. - 09:20

... spojne glave su po FREMO standardu, vidi malko ranije postove od Bokija... Spojna glava je sa ravnim okolišem, izdignutim profilom nasipa, te drenažnim kanalima... ima sličica spojne glave sa početka teme (spojna glava i glava projekta... sve u jednom :) ):
Posted Image

Spojne glave trebale bi biti dobavljive u skoro vrijeme članovima kluba i ostalima zainteresiranima, više informacija vjerojatno na Susretima ili od Bokija... cijena još nije poznata, no biti će dovoljno niska :wink:

Kaj su ovo stanične stranice, kaj ne bi trebale biti drukčije?
Našao sam na netu drukčija čela (spojne glave) koje su FREMO?
Posted Image
Posted Image
Koji je sad od njih standardni FREMO modul??

#45 boki

boki
  • Članovi
  • 77 posts
  • Joined 03.04.2005.

Posted 17.11.2006. - 11:34

i jedno i drugo je FREMO

ako pogledas na prvoj slici koju si postao je oznaka B02 i to je naziv standarda
nas je F96 (odnosno visina glave od E96 i nesto jednostavniji profil od F96)

svi standardi su medusobno kompatibilni po smjestaju rupa za spajanje i vanjskim gabaritima
razlika je u obliku nasipa/usjeka i postojanju brda sa jedne strane i "rupe" sa druge (kod B(erg) profila)

mnogi klubovi i udruge su proglasili "svoj" FREMO standard (sto sluzbeno sto nesluzbeno) koji se uglavnom svodi na manje ili vece modifikacije spomenutog oblika nasipa ali su sve osnovne dimenzije netaknute pa je tako omoguceno nesmetano spajanje

postoje moduli koji imaju sa jedne strane E/F profil a sa druge strane B profil pa sluze za prelazak sa ravnih modula ne brdovite

moguce su uglavnom sve kombinacije ali preveliko sarenilo dovodi do toga da se ne moze iskoristiti osnovna prednost modula a to je "modularnost" (B krajevi se bez problema spoje na E/F ali to bas i ne izgleda najbolje)

isto tako se i razni E/F krajevi ne mogu najbolje kombinirati (ovisno o brojcanoj oznaci na kraju)

boki

#46 matija

matija
  • Članovi
  • 227 posts
  • Joined 21.04.2006.
  • LocationSubotica, Vojvodina, Srbija

Posted 17.11.2006. - 18:13

Za sve koji se pitaju, kako je završila priča o upravljačkoj ploči, evo vam odgonetke:
Posted Image

Majko božija ko bi rekao tolika tehnologija, a kada sklopiš ništa se ne vidi :lol: :lol:

#47 Karavela

Karavela
  • Članovi
  • 3,195 posts
  • Joined 11.09.2005.
  • LocationSMŽ

Posted 18.11.2006. - 03:03

Znači vi radite F96 modul.

#48 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 18.11.2006. - 10:02

Znači vi radite F96 modul.

Tako je :!:

Momci pripremaju i set pravila, uputa i preporuka za sastavljaje modula, njihovu elektrifikaciju i sl.
Dotični će biti na raspolaganju zajedno sa spojnim glavama :wink:

www.malezeljeznice.net

#49 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 23.11.2006. - 00:15

Danas je trebala biti i održana vožnja... no Grunf (Boki) je stavio embargo na daljnje objavljivanje informacija... do susreta 8)
Dakle, kako će to sve izgledati, voziti, spajati se, rastavljati, moći ćete vidjeti na susretima uživo, te poslije toga na stranicama kluba ( www.kzmz.hr) i ponešto ovdje na forumu.

Boki, ajde... barem riječ... mrvicu... jel' vozi? :mrgreen:

www.malezeljeznice.net

#50 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 27.11.2006. - 00:41

Da malko povampirimo temu...
nakon viđenog na susretima, kakva su vaša mišljenja o modulima, i dali ima zainteresiranih za izradu?
Ako bi ste radili, što bi radili najrađe, koju temu bi prikazali na svom modulu?

www.malezeljeznice.net

#51 TommyLee

TommyLee
  • Članovi
  • 394 posts
  • Joined 24.10.2005.

Posted 27.11.2006. - 09:41

Pa ja bi rado napravil koji modul ako se nebi trebal gnjaviti sa drvenim okvirima... :oops:

#52 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 27.11.2006. - 09:50

H0 ili N, TommyLee? :wink:
Drvenina za N bi mogla biti uskoro dostupna, naravno u početku za članove :wink:

www.malezeljeznice.net

#53 TommyLee

TommyLee
  • Članovi
  • 394 posts
  • Joined 24.10.2005.

Posted 27.11.2006. - 11:11

Prvo mi pobereš sve putničke vagone a sad bi još i čanarinu. :evil: :mrgreen:

#54 ARKUS

ARKUS
  • Članovi
  • 172 posts
  • Joined 03.10.2006.

Posted 14.12.2006. - 09:23

--------------------------------------------------------------------------------

... spojne glave su po FREMO standardu, vidi malko ranije postove od Bokija... Spojna glava je sa ravnim okolišem, izdignutim profilom nasipa, te drenažnim kanalima... ima sličica spojne glave sa početka teme (spojna glava i glava projekta... sve u jednom ):

Spojne glave trebale bi biti dobavljive u skoro vrijeme članovima kluba i ostalima zainteresiranima, više informacija vjerojatno na Susretima ili od Bokija... cijena još nije poznata, no biti će dovoljno niska

Bok društvo... :D :D :D
Ima li što novoga u vezi spojnih glava,naime ja sam zainteresiran za nekoliko komada (barem 2 modula da sastavim)

Pošto sam iz Istre,najvjerojatnije bi radio želj/stan Kanfanar sa kraja sedamdesetih dok je pruga išla i za Rovinj i dok se vozilo i na paru (to mi je u planu(čitaj glavi)). Ako netko ima kavih fotki iz tog perioda +/- 10 god. neka mi posta.
Isto tako pozivam sve iz okolice Pule da mi se jave,možda bi lakše i brže odradili taj projekt ili neki drugi..Imam prostor i radionicu :mrgreen:

#55 nikola

nikola
  • Isključeni korisnici
  • 4,159 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 14.12.2006. - 11:38

--------------------------------------------------------------------------------

... spojne glave su po FREMO standardu, vidi malko ranije postove od Bokija... Spojna glava je sa ravnim okolišem, izdignutim profilom nasipa, te drenažnim kanalima... ima sličica spojne glave sa početka teme (spojna glava i glava projekta... sve u jednom ):

Spojne glave trebale bi biti dobavljive u skoro vrijeme članovima kluba i ostalima zainteresiranima, više informacija vjerojatno na Susretima ili od Bokija... cijena još nije poznata, no biti će dovoljno niska

Bok društvo... :D :D :D

Ima li što novoga u vezi spojnih glava,naime ja sam zainteresiran za nekoliko komada (barem 2 modula da sastavim)

Pošto sam iz Istre,najvjerojatnije bi radio želj/stan Kanfanar sa kraja sedamdesetih dok je pruga išla i za Rovinj i dok se vozilo i na paru (to mi je u planu(čitaj glavi)). Ako netko ima kavih fotki iz tog perioda +/- 10 god. neka mi posta.
Isto tako pozivam sve iz okolice Pule da mi se jave,možda bi lakše i brže odradili taj projekt ili neki drugi..Imam prostor i radionicu :mrgreen:

Rovinj:
http://www.zeljeznic...hp?image_id=906
http://www.zeljeznic...hp?image_id=905

#56 ARKUS

ARKUS
  • Članovi
  • 172 posts
  • Joined 03.10.2006.

Posted 14.12.2006. - 12:33

TNX Nikola...Možda se nagovorim na rovinjsku stanicu.To mi je blizu za skoknuti i fotkati,ali tamo je dosta toga uklonjeno.Sad je konoba restoran,fitness centar,veslački,suhi depo za yachte i sl...Trebali bi mi sigurno nacrti da vidimo koliko je kolosjeka i tome sl. Sjećam se ko klinac i prijelaza preko ceste/pruge kad se ide za tamošnju bolnicu... :cry:
U svakom slučaju tnx

#57 nikola

nikola
  • Isključeni korisnici
  • 4,159 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 14.12.2006. - 12:58

TNX Nikola...Možda se nagovorim na rovinjsku stanicu.To mi je blizu za skoknuti i fotkati,ali tamo je dosta toga uklonjeno.Sad je konoba restoran,fitness centar,veslački,suhi depo za yachte i sl...Trebali bi mi sigurno nacrti da vidimo koliko je kolosjeka i tome sl. Sjećam se ko klinac i prijelaza preko ceste/pruge kad se ide za tamošnju bolnicu... :cry:
U svakom slučaju tnx

U najavi je i odgovarajuća H0 lokomotiva:
L131400 Tenderlokomotive Baureihe 93.13, ehemalige Reihe 378 der BBÖ, DR, Epoche II
L131401 Tenderlokomotive Reihe 93 1359, ÖBB, Epoche III
Posted Image
... www.liliput.de .

#58 ARKUS

ARKUS
  • Članovi
  • 172 posts
  • Joined 03.10.2006.

Posted 15.12.2006. - 15:01

MRAK :kul
A CIFRA?
Ovakva :loko je stajala na depou (zatvorenom) u Kanfanaru,duuuugo godina i još jedna veća (neznam koja - pomagajte) ali su jednog dana nestale.Vjerojatno - staro željezo. TA TKO JOŠ IZLAŽE STARE LOKSE PO KOLODVORIMA. Srećom u Puli je jedna na gl. kolodvoru.

Još mi se nitko od istrana nije javio.... :(
Ća je moji,ća van se te makine ne pježaju? :mrgreen:

BTW. Ne želim praviti VELIKE početničke greške,zato tražim pomoć-suradnju.A volio bi dovući modul kad ga završim do ZG da se prištekan na brege... :D :D :D
Ima li što novo o spojnim glavama ili da sam poćnem modelarskom pilicom rezbariti :P

ARKUS :kul

#59 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 15.12.2006. - 15:09

BTW. Ne želim praviti VELIKE početničke greške,zato tražim pomoć-suradnju.A volio bi dovući modul kad ga završim do ZG da se prištekan na brege... :D :D :D
Ima li što novo o spojnim glavama ili da sam poćnem modelarskom pilicom rezbariti :P

ARKUS :kul

Strpljen-spašen... kad bude, svi će saznati na vrijeme :wink:
A ideja o "prištekavanju" nije loša, dapače :wink:

www.malezeljeznice.net

#60 ARKUS

ARKUS
  • Članovi
  • 172 posts
  • Joined 03.10.2006.

Posted 18.12.2006. - 17:30

BOK DEČKI :P
Kako napreduju radovi na "BREGIMA"? Nadam se da niste stali na onome sa izložbe... 8)
Ako ima neka nova fotka - postajte :D :D :D
Lijep pozdrav

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users