Jump to content

Photo

Mueller u Zagrebu

• Please log in to reply
32 replies to this topic

#1 danijellikar

danijellikar
  • Članovi
  • 892 posts
  • Joined 28.09.2005.
  • LocationVeliko Trgovišće

Posted 18.10.2006. - 09:21

BOk, ekipa.

Iz dosadašnjeg iskustva znam da Mueller obično podržava željezničko modelarstvo. U grazu u Mueller centrima modela i pribora ima. Bilo je čak nešto i u Vrateksovom Muelleru u ZG, a sad je otvoren City Centre One i znam da ima i tamo mueller. Pa ak je netko bio može li reći ima li toga tam ili opet ćorak.
Danijel

#2 nikola

nikola
  • Isključeni korisnici
  • 4,159 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 18.10.2006. - 10:50

BOk, ekipa.

Iz dosadašnjeg iskustva znam da Mueller obično podržava željezničko modelarstvo. U grazu u Mueller centrima modela i pribora ima. Bilo je čak nešto i u Vrateksovom Muelleru u ZG, a sad je otvoren City Centre One i znam da ima i tamo mueller. Pa ak je netko bio može li reći ima li toga tam ili opet ćorak.

Bio ja. Ćorak. Jedino što ima nešto bolji izbor ostalih igračaka (i modela vozila u mjerilima 1:72, 1:43 i većima). U 1:87 ima nešto Siku modela i nešto jeftinih kineskih (po dva auta za 20-ak kuna).

#3 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 18.10.2006. - 11:13

Iz dosadašnjih kontakata sa Muellerom u Hrvatskoj, ispada da oni stalno naručuju modele, ali ništa ne dolazi... razlozi su vjerojatno nesređeni odnosi sa samim proizvođačima modela i zastupništvima... u njemačkoj npr. samo određeni Muellerovi dućani imaju Fleischmanna, u ostalima ima Maerklina, a u austrijskom se rijetko može naći Maerklin, ali ima Roco...

Možda stvar krene sa otvaranjem drugog dućana, no sumnjam... :(
The difference between men and boys is the price of their toys.

John Woodall, WorldRailFans

www.malezeljeznice.net

#4 katar

katar
  • Članovi
  • 215 posts
  • Joined 08.12.2005.

Posted 18.10.2006. - 11:43

Mueller u City centru trenutno je zatvoren. PIse inventura, ali vidjeh u novinama da ih je navodno inspekcija zatvorila...
Ja sam ANTIPROTIVAN :kul

#5 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 01.11.2006. - 11:10

http://www.mueller-versand.de/
nije loše... a i cijene su prihvatljive... :wink: i šalju doma 8)
uvjeti slanja - na njemačkom talijanskom, francuskom i engleskom... 8)

www.malezeljeznice.net

#6 danijellikar

danijellikar
  • Članovi
  • 892 posts
  • Joined 28.09.2005.

Posted 02.11.2006. - 18:50

Recimo još i ovo.
Danas, 02/11/06 bijah u City Centru One i mogu vam reći da je Mueller JOŠ UVIJEK ZAKLJUČAN. Piše inventura, ali ne bi baš reko. izgleda da ih je inspekcija dobro nagazila kad već ovoliko dugo nisu u mogućnosti ostvarivati promet. A struja gori....

Bok.
Danijel

#7 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 08.11.2006. - 14:44

Evo par neslužbenih informacija iz neprovjerenog izvora :lol:

Müeller na Trgu Bana Jelačića (u sklopu Varteksovog City Centra) nema nikakve veze sa Muellerom u City-Centru One, osim što naručuju od Müellera u njemačkoj, tj. sa njihovog skladišta.

Mueller na trgu je samo franšiza, i imaju pravo isticanja logotipa
Mueller u City-Centru One je po svemu sudeći prva prava podružnica Muellera u HR.

Također je zgodno slijedeće...
Nakon što je objavljena mogućnost otvaranja podružnice, svi malo jači proizvodi su obustavljeni za trgovinu u Varteksu, uključujući željezničke modele... vjerojatno sa računicom njihove prodaje u drugoj trgovini... no u međuvremenu, pri otvaranju nove trgovine, došlo je do malih problema oko deklaracija na proizvodima, točnije, nepostojanje dotičnih, što nije sukladno zakonu o trgovini i ostalim zakonskim aktima...

Tako je ispao cvonjak... Mueller-Varteks ne dobiva robu, Mueller-CC-one je zatvoren do daljnjeg... a božić i nova se bliže :( a mi bi VLAKIĆEEEEE!

BTW, u Muelleru-Varteks stiglo je par komada Mehano start-setova "Alpine Line / Alpine Express" u H0... oval pruge, trafo, regulator, zelena parnjača i tri vagona sa DB oznakama..

ALPLINEXPRESS T771
Garnitura vlaka na električni pogon v skali HO.
Vsebina:
lokomotiva, trije različni vagoni in 3,5 metra tirne proge.
Napajanje preko priložene napajalne in regulacijske enote.

Posted Image
... cijena je vrlo prihvatljiva... požurite!

www.malezeljeznice.net

#8 Alen

Alen
  • Članovi
  • 751 posts
  • Joined 28.11.2005.

Posted 09.11.2006. - 18:02

Ma da, to je zgodan vlakic, ali ne za ozbiljne modelare, vec za 7-godisnje dijete kome je to prvi korak prema modelarstvu! Inace bija u cetvrtak prosli tjedan u Mülleru. Osim toga nisu imali ali bas nista drugo. OK jako skupe 1:87 autice (oko 70 kuna komad!). Fakat ne kuzim da se nikome ne isplati otovriti ducan sa tim "potrepstinama" u Zagrebu. Bil je onaj u kod Cvjetnjaka ali taj je vec godinama zaprt. Ispada da je u Jugi bilo vise mogucnosti za modelare nego danas.

#9 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 09.11.2006. - 19:48

Da se isplati, netko bi već otvorio... pisalo se dosta o tome na ovom i drugim forumima ...
...prema vrlo gruboj procjeni, u HR se željezničkim maketarstvom/modelarstvom bavi 200-tinjak osoba, od toga stotinjak aktivno... e, sad... ima tu raznih "struja" i raznih želja... ima Maerklinovaca, onih koji skupljaju usko-specifične modele (isključivo po epohi ili operateru/zemlji), onih koji skupljaju druga mjerila (H0 je najviše zastupljen, ali ima i drugih...) itd...
Modele kao takve je vrlo nezahvalno nabavljati bez prethodne naruđbe, a tvornice ili veletrgovci traže određenu količinu, ili čak nameću pojedine modele kao obavezne... premalo smo tržište za takav način trgovanja.
Jedina bi solucija bila da se trgovina poveže sa nekim od većih veletrgovaca, te nabavlja "opći materijal" (drvca, trava, tračnice) na regularnoj bazi, te modele po naruđbi... no to nebi bilo dovoljno za opstanak same trgovine... još bi valjalo napraviti dostavu, nekakvu prisutnost u medijima i na internetu... to sve košta...

Možda, jednoga dana, netko skupi dovoljno snage, volje i interesa gombati se sa svim željicama i prohtjevima nekiput prezahtjevnih modelara/maketara... do tada, nadajmo se ponudi barem jedne trgovine... kakvoj-takvoj ponudi... :(

www.malezeljeznice.net

#10 TommyLee

TommyLee
  • Članovi
  • 394 posts
  • Joined 24.10.2005.

Posted 10.11.2006. - 10:08

Ja sam se malo bavio mišlju otvaranja dućana, no jednostavno nebi opstao, premalo nas je u ovim krajevima. Sam modelarski kutak bi možda opstao kao dodatak dućanu sa igračkama recimo pa bi pokoji klinac nafutral taticu da iscalta lovu za kakav set i popravi budžet dućana. :lol:

Mislim da bi jedino u takvoj nekakvoj kompi dućan preživio. :cry:

#11 ivancrnkoci

ivancrnkoci
  • Članovi
  • 1,230 posts
  • Joined 27.08.2005.

Posted 10.11.2006. - 10:15

Otvori ga u Gorici :wink:
Posted Image

#12 TommyLee

TommyLee
  • Članovi
  • 394 posts
  • Joined 24.10.2005.

Posted 10.11.2006. - 10:35

Nemam ja para za to. :lol:

#13 Thommo

Thommo
  • Članovi
  • 2,118 posts
  • Joined 06.04.2006.

Posted 10.11.2006. - 12:20

Posted Image

Ovo sam upravo vidio u Metro-u u Rijeci... malo manje od 300kn.

Kakva je kvaliteta tog Mehano kontrolera (onaj sivi)?

#14 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 12.11.2006. - 10:52

:!: :!: :!:
Daljnji postovi o kontrolerima/napajanju i sl. prebačeni su u novu temu: :arrow:
Kontroleri - transformatori - upravljanje
Diskusiju o dotičnima možete nastaviti tamo :wink:

www.malezeljeznice.net

#15 ĐĐ102

ĐĐ102
  • Članovi
  • 602 posts
  • Joined 11.11.2006.

Posted 13.11.2006. - 14:13

Bio sam u Muelleru - ima neki munchenski tramvaj za 35 kn. ali nisam ga kupio jer nije baš nešto posebno. Nema baš željeznica koliko sam vidio.

Pozdrav, :wink:

#16 danijellikar

danijellikar
  • Članovi
  • 892 posts
  • Joined 28.09.2005.

Posted 13.11.2006. - 20:19

ĐĐ102, jel to znači da je otvoren u City centru One, ili si bio na jelačić placu?

Bok.
Danijel

#17 prijevoz.hr

prijevoz.hr
  • Članovi
  • 111 posts
  • Joined 08.01.2006.

Posted 26.11.2006. - 21:31

ej dečkovi.. bio ja danas u city centru.. muller je još uvijek zatvoren.. ali sam u intersparu, na odjelu igračaka, našao H0 kamione od cararame.. kupih jedan za 35 kn.. odličan model.. actros sa poluprikolicom s dva kontejnera.. ima brisače, retrovizore, svjetla, merdeces volan, otvaraju se vrata kontejnera, dobre kotače.. ima još par komada kamiončića, ali ne ovakvih sa kontejnerima.. a već mi je u glavi plan kako će me kolega danijel na tim kontejnerima naučiti kako se radi weathering, onako kako ih je napravio na svojima na vagonima.. dakle, kolega danijele, planiraj doći k meni uskoro i ponijeti sve što treba..

#18 danijellikar

danijellikar
  • Članovi
  • 892 posts
  • Joined 28.09.2005.

Posted 27.11.2006. - 14:21

Pozdrav.

Kao prvo, fotić u ruke, fotkatikupljeno i stim na forum.
Drugo, što se tiče weatheringa, vrlo rado.
Treće, lijepi pozdrav.

Bok.
Danijel

#19 ĐĐ102

ĐĐ102
  • Članovi
  • 602 posts
  • Joined 11.11.2006.

Posted 03.12.2006. - 13:15

ono kad sam bio napisao,tad sam bio na Jelačić placu u city centru Varteks. A ovaj vikend sam bio i u Muelleru,i nije bilo vlakića već neki super kul tramvaj u omjeru 1:55, košta 192kn. podsjeća me na naš 900 ili pak na švicarski tram 2000. Takvog je tipa. Nisam ga štel kupit jer je bil skroz zeleni sa nekim ukrasima... ali da je bio onaj sa slike - rveno bijeli, sigurno bih ga kupio. Koliko čujem,City Centar One je otvorio Mueller za kupnju prošli tjedan.

Pozdrav

#20 nikola

nikola
  • Isključeni korisnici
  • 4,159 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 03.12.2006. - 13:45

ono kad sam bio napisao,tad sam bio na Jelačić placu u city centru Varteks. A ovaj vikend sam bio i u Muelleru,i nije bilo vlakića već neki super kul tramvaj u omjeru 1:55, košta 192kn. podsjeća me na naš 900 ili pak na švicarski tram 2000. Takvog je tipa. Nisam ga štel kupit jer je bil skroz zeleni sa nekim ukrasima... ali da je bio onaj sa slike - rveno bijeli, sigurno bih ga kupio. Koliko čujem,City Centar One je otvorio Mueller za kupnju prošli tjedan.

Pozdrav

SIKU 3726:

Posted Image

www.siku.de

...lijepa velika (kao šteka cigareta) metalna igračka kojoj se otvaraju vrata i ima gumenu "harmoniku"; kupio sam ga za prošli Božić klincu od kolegice s posla.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users