Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Visina žica ispred podvožnjaka

• Please log in to reply
167 replies to this topic

#41 neboder

neboder
  • Članovi
  • 518 posts
  • Joined 18.01.2008.

Posted 01.04.2008. - 14:42

Izgleda da je jučer bio veseo dan u tramvajskom prometu. :lol: :kul
PTP sa: PTP 1,2,3,6,8,11,Extra 1 i 2, Taurus/BR 182, Nachtzuge, RSP BR 189, Guterzuge, Highspeed, Nahverkehr
MSTS sa: ProTrain 7 Deluxe,12 Deluxe,14,17,18,19,20,23,24,25,28, TSP BB-FFO

#42 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,660 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 22.04.2008. - 17:56

Danas opet kod Koturaške:
http://www.javno.com...k.php?id=142498

Kamion talijanskih registarskih oznaka potrgao je oko 13.55 sati žice gornjeg voda na Savskoj cesti kod križanja s Koturaškom ulicom.

A ilustracija vijesti je (pogađate :roll: ) razbijena katica 334... :evil:

#43 ruxrux

ruxrux
  • Članovi
  • 2,428 posts
  • Joined 15.02.2007.
  • LocationSan Jose, Kalifornija

Posted 22.04.2008. - 18:58

Slusal sam o tome na aktualnom 101 i vele da je vozac kamiona pobjegao. Policija ga trazi.

#44 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 22.04.2008. - 19:26

Slusal sam o tome na aktualnom 101 i vele da je vozac kamiona pobjegao. Policija ga trazi.

Nije im valjda uspio pobjeći zajedno sa svojim šleperom :? :lol:

#45 reiche06

reiche06
  • Članovi
  • 1,596 posts
  • Joined 18.05.2007.
  • LocationZagreb/Vinkovci

Posted 06.05.2008. - 14:09

Evo mali šou i kaos od prije sat dva. Naime, točno ispred ciboninog tornja, neki je tipus s kamionom potrgao kontaktne vodove. Međutim nije mi baš jasno zapravo što se sve dogodilo, jer sam došao možda nekih 5-10 min poslje cijelog slučaja.
Uglavnom čim sad došao, imam šta vidjet - neki rahitični polupijani srednjovječni lik unosi se murijaku u facu zato jer on sad ide nekud i nema mu tramvaja, a nisu mu bus poslali (mislim se di ti ideš, jedino u birtiju možda) . Murijak mu hladno odgovara da je sve napravio što je u njegovoj moći, i uopće ga ne doživljava (iskreno se nekad divim tim murijacima, sa kakvom bagrom imaju posla a ostaju mrtvi hladni) , ali lik ne prestaje, i čak mu se pridružuje nekoliko čangrizavih babuskara (Jao što to ne volim). Na to se uključim ja i kažem mu da je to stvar zeta, a ne murijaka, i da je žica potrgana i da ne može sve kako on hoće. Na to on pusti murijaka na miru i počne se meni unosit u facu, i onda još počne mljet o komunizmu i sl...njegova sreća da sam se vrlo mirno povukao sa strane i onda se nedugo za tim i on udaljio.
Da se vratim na nesreću - vod je bio potrgan na strani od remize prema savskoj, i tamo negdje od ulice F Andrašeca do iza badalićeve je bila kolona. A na početku je stajala 9 koju je prvo počela vući, a onda i gurati dizalica, a nije mi ni to jasno zašto, pomakla ju je za kojih 10 m, jer dalje i nije mogla bili su naredani ostali tram. A isto mi nije jasno zašto tramovi prema ljubljanici nisu vozili, tamo je vod bio čitav. Možda su oba 2200 bila potrgana, koji su stajali na stanici Teh.muzej - na onom iza je pisalo da je u kvari ali ne i onom prvom. Sve u svemu :? zbunjujuće..
Ubrzo su počeli spajati vod, a onda je i došao bus s natpisom ljubljanica..

Posted Image

Ovaj drugi 2200 na kojem i piše da je u kvaru, ali oba su stajala.. :?
Posted Image

Truck koji je pokupio vod..
Posted Image

Ovdje sam prijetio jedan detalj - garež na rasvjetnom stupu u visini voda, tj onog držača--jel moguće da je to kad je puklo nešto iskrilo ili tako nešto ?
Posted Image

Šlepana katica iz neznam kojeg razloga..
Posted Image

35k4tq1.jpg

#46 Prakticar

Prakticar
  • Moderatori
  • 8,855 posts
  • Joined 19.09.2005.
  • LocationSveta Nedelja

Posted 06.05.2008. - 14:44

Da, i ja sam se malo kasnije našao u toj gužvi jer sam morao u grad pa sam dio pješačio.

Evo i odgovora na tvoja pitanja:

Prema remizi nisu vozili tramvaji jer, da bi se popravio vod, mora se isključiti struja na cijeloj toj sekciji, koja uključuje oba smjera i dio Savske.

Katicu je šlepao vjerojatno zato jer je smetala da se radnici popnu i zakvače žicu na svoje mjesto.

Garež na stupu je tamo vjerojatno od ovog ali također i od svih prethodnih trganja vodova, jer se takve stvari događaju redovito na jednom od ta tri podvožnjaka, kao i na Držićevoj kod križanja s Branimirovom.

Drago mi je da se kamion maknuo u međuvremenu, jer bih osobno došao vozaču i murjaku i pitao ih (bez unošenja u facu) gdje i kome mogu poslati tužbu za odštetu radi izgubljenog vremena, živaca i ostalog.

Općenito mislim da kad bi ZET poduzeo korake da se od takvih primata naplati STVARNA šteta prouzročena njima i putnicima (a ne simbolična kazna zbog nepoštivanja prometnog znaka), pa kad bi nekoliko njih moralo prodati kamion da je plati i kad bi se to pročulo, bježali bi kamiondžije od tih podvožnjaka kao da ih je streslo 600 V :D

#47 tramvajac

tramvajac
  • Članovi
  • 1,724 posts
  • Joined 23.06.2007.
  • Locationzapadno od Zagreba

Posted 06.05.2008. - 20:15

Trebali bi rasklopce nekaoidrugačije postaviti tako da se kod trganja žice na podvožnjaku ne paralizira cjeli promet.
Što se kazne tiče u tome se u potpunosti slažem. Treba netko stati na kraj nemaru.

p9180107.jpgp7130020.jpgp7130041y.jpg

#48 Roda

Roda
  • Članovi
  • 513 posts
  • Joined 17.07.2007.

Posted 06.05.2008. - 20:49

E, al ne biste vjerovali, u cijelom tom metežu naišao je jedan šleper stranih registracija. Došao je do nadvožnjaka (onog kod Koturaške) i skužio da neće ići, pa je zakrčio ionako zakrčenu Savsku manevrirajući kamionom ustranu. Ne znam kako se iskobeljao iz svega toga.

#49 ines

ines
  • Isključeni korisnici
  • 610 posts
  • Joined 27.01.2007.

Posted 06.05.2008. - 21:47

a sad je meni jasno zakaj sam morala cukljati sa cijelom vrecicom zadacnica doma, a zurilo mi se!! :roll:

cesto se zna dogodit da na ta dva mosta zakvace i poderu zice, da. onak, bed. :(
mrzim: kad mi netko nesto zabranjuje (mos mislit)

#50 Prakticar

Prakticar
  • Moderatori
  • 8,855 posts
  • Joined 19.09.2005.
  • LocationSveta Nedelja

Posted 06.05.2008. - 22:06

E, al ne biste vjerovali, u cijelom tom metežu naišao je jedan šleper stranih registracija. Došao je do nadvožnjaka (onog kod Koturaške) i skužio da neće ići, pa je zakrčio ionako zakrčenu Savsku manevrirajući kamionom ustranu. Ne znam kako se iskobeljao iz svega toga.

Ma puno puta baš stranci zalutaju zato što je loše označeno. Nije ni njemu u interesu riskirati i kamion i teret i kaznu i kašnjenje i šefov bijes... jednostavno to nije dobro označeno.

Već na početku Savske, na svim skretanjima na nju i općenito na svim mjestima otkud se ovaj više ne može bez većih problema vratiti treba postaviti goleme ploče s upozorenjima, nekakve bučne zveckalice gore i štajaznam - znam da kad sam u Austriji već kilometrima ranije počnem viđati jako uočljiva upozorenja o tome da se na tom i tom mjestu ne može proći ako si previsok...

#51 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 07.05.2008. - 04:22

Već na početku Savske, na svim skretanjima na nju i općenito na svim mjestima otkud se ovaj više ne može bez većih problema vratiti treba postaviti goleme ploče s upozorenjima, nekakve bučne zveckalice gore i štajaznam

Trebalo bi odmah iza zadnjeg raskršća prije nadvožnjaka postaviti fizičke okvire s dimenzijama nadvožnjaka, tako da šleper umjesto tramvajske žice najprije potrga okvir. Naravno, taj okvir bi trebao biti povezan policijom, tako da se plavci pojave prije nego što se kamiondžija uspije okrenuti.

#52 duma

duma
  • Članovi
  • 445 posts
  • Joined 07.03.2008.

Posted 07.05.2008. - 10:19

Trebalo bi odmah iza zadnjeg raskršća prije nadvožnjaka postaviti fizičke okvire s dimenzijama nadvožnjaka, tako da šleper umjesto tramvajske žice najprije potrga okvir. Naravno, taj okvir bi trebao biti povezan policijom, tako da se plavci pojave prije nego što se kamiondžija uspije okrenuti.

takvi okviri postoje na ulascima na autocestu (ne svugdje, ali mi je u sjecanju), na benzinske pumpe (da ne potrgaju krov),... to bi definitivno bilo najjeftinije/jednostavnije rjesenje

#53 Prakticar

Prakticar
  • Moderatori
  • 8,855 posts
  • Joined 19.09.2005.
  • LocationSveta Nedelja

Posted 07.05.2008. - 10:22

O tome sam i ja razmišljao baš jučer, čekajući tramvaj za povratak iz grada (i, hvala na pitanju, načekao se ali i dočekao na kraju). Međutim, tu ima jedna kvaka. Taj bi okvir trebao biti relativno kompliciran, jer ako ga postaviš na visinu podvožnjaka, onda ispod njega ne bi mogao proći - tramvaj! Tramvaj, naime, ima žicu na inače mnogo većoj visini. Kad bi okvir postavio samo u srednji trak, već bi se našao mentalni volumen koji bi ga zaobišao po tramvajskoj pruzi :mrgreen: A ako bi pak u tom okviru ostavio povišeni dio kroz koji može proći pantograf ali ne i šleper, onda bi šleper zapeo za taj okvir, da, i srušio ga - no, srušio bi ga na - tramvajski vod. Napravio si isto sranje, samo nekoliko metara dalje :evil:

U Grazu ispred onog tunela od 10 km koji vodi ispod cijelog grada imaš vrlo jednostavnu stvar, ali Bože mili, malo više košta. Postoje infracrveni senzori visine i ako netko prekine zraku istog trena uključuje se crveno svjetlo na semaforu, sirena i spušta se rampa! Naravno, vrlo vjerojatno automatska dojava ide i policiji.

Inače, na Javno ima i slika - izgleda da je i šleper zaradio dobrano oštećenje - ovo nije moglo biti samo od žice, vjerojatno mu je na glavu pao kakav nosač ili štanga, rasklopac možda... hehe, nisam zloban, ali jesam :twisted:

http://www.javno.com...131&idrf=288639

Ova je još bolja:

http://www.javno.com...131&idrf=288638

#54 GostMilan Mankas_*

GostMilan Mankas_*
  • Gosti
  • Joined --

Posted 07.05.2008. - 22:32

Ovo ti je bas dobro, nisi zloban ali ipak jesi. :lol:
Takav sam i ja. :kul

#55 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,660 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 26.05.2008. - 18:59

Opet (kod Cibone) :roll:
http://www.javno.com...k.php?id=151397

Nepoznato teretno vozilo potrgalo je električne kabele ZET-a, zbog čega je tramvajski promet linija 3, 9 i 12 tekao obilaznim putem.

#56 Tram11

Tram11
  • Članovi
  • 126 posts
  • Joined 24.02.2008.

Posted 02.07.2008. - 11:52

Opet trganje žica, ovaj put na Savskoj kod Vodnikove.
Popravak je gotov i u ovom trenu kreću tramvaji.

#57 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,660 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 02.07.2008. - 12:40

Opet trganje žica, ovaj put na Savskoj kod Vodnikove.
Popravak je gotov i u ovom trenu kreću tramvaji.

Ovaj put, iznimno, možda i nije bilo veće štete (jer tramvaji ovih dana tu ionako uglavnom stoje) :mrgreen: :mrgreen: :wink:

#58 Tram11

Tram11
  • Članovi
  • 126 posts
  • Joined 24.02.2008.

Posted 02.07.2008. - 18:29

Pa reko bi da zastoj nije trajao više od pola sata. U 12:15 su još tramvaji vozili, a oko 13 su pustili promet.

Krpanje žica u tijeku
Posted Image

A krivac je tu. Uz gužve po Savskoj i ove vrućine putnici su sigurno bili oduševljeni šetnjom.
Posted Image

Kasnije su ga provukli ispod nadvožnjaka
Posted Image

Mobitel je jedino šta je bilo pri ruci, pa su fotke takve kakve jesu...

#59 Arno

Arno
  • Članovi
  • 2,516 posts
  • Joined 04.09.2005.

Posted 02.07.2008. - 21:10

Studiraš kemiju?

#60 Tram11

Tram11
  • Članovi
  • 126 posts
  • Joined 24.02.2008.

Posted 02.07.2008. - 22:05

Studirao. Sad radim tamo, ovo mi je pogled iz ofisa :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users