Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Visina žica ispred podvožnjaka

• Please log in to reply
167 replies to this topic

#21 nikola

nikola
  • Isključeni korisnici
  • 4,159 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 08.09.2006. - 09:16

Postoji još jedan problem, zapravo to je osnovni problem: Gornji vod tj. tramvajska žica je dosta niža od dna nadvožnjaka pa ju zato kamioni kidaju, čak i oni koji zadovoljavaju (jedva) određenu visinu.

Udaranje kamiona u samu konstrukciju nadvožnjaka vidio sam jedino kod Branimirove tržnice.

Pa zar nije znak prilagođen visini žice plus (bolje reći minus), naravno, rezerva od bar 10 cm? :shock:

Misliš da vozači kamiona vide žice; često ne primjete ni nadvožnjak... dok ne skuže da im je kontejner ostao kod benzinske a oni su već kod Tvornice ulja... :wink:

#22 nikola

nikola
  • Isključeni korisnici
  • 4,159 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 08.09.2006. - 09:16

Postoji još jedan problem, zapravo to je osnovni problem: Gornji vod tj. tramvajska žica je dosta niža od dna nadvožnjaka pa ju zato kamioni kidaju, čak i oni koji zadovoljavaju (jedva) određenu visinu.

Udaranje kamiona u samu konstrukciju nadvožnjaka vidio sam jedino kod Branimirove tržnice.

Pa zar nije znak prilagođen visini žice plus (bolje reći minus), naravno, rezerva od bar 10 cm? :shock:

Misliš da vozači kamiona vide žice; često ne primjete ni nadvožnjak... dok ne skuže da im je kontejner ostao kod benzinske a oni su već kod Tvornice ulja... :wink:

#23 Prakticar

Prakticar
  • Moderatori
  • 8,855 posts
  • Joined 19.09.2005.
  • LocationSveta Nedelja

Posted 08.09.2006. - 09:22

Ali trebali bi vidjeti znak :roll: Ali, tko to uopće gleda :lool

Malo OT, ali ispred Gradskog poglavarstva, tamo gdje stalno netko odvaljuje one štenge i gdje se prije nekog vremena bus na kat pretvorio u onaj londonski s otvorenom platformom :lool nedavno je zapeo onaj mali kamiončić-pegla s reklamom za Un1que :P Tip valjda zaboravio da ne vozi osobni auto i cijeli pano mu se nakrivio prema nazad, a nove mramorne ploče (postavljene nakon nesreće s busom) popadale po krovu vozačke kabine :twisted:

#24 Prakticar

Prakticar
  • Moderatori
  • 8,855 posts
  • Joined 19.09.2005.
  • LocationSveta Nedelja

Posted 08.09.2006. - 09:22

Malo OT, ali ispred Gradskog poglavarstva, tamo gdje stalno netko odvaljuje one štenge i gdje se prije nekog vremena bus na kat pretvorio u onaj londonski s otvorenom platformom :lool nedavno je zapeo onaj mali kamiončić-pegla s reklamom za Un1que :P Tip valjda zaboravio da ne vozi osobni auto i cijeli pano mu se nakrivio prema nazad, a nove mramorne ploče (postavljene nakon nesreće s busom) popadale po krovu vozačke kabine :twisted:

#25 nikola

nikola
  • Isključeni korisnici
  • 4,159 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 08.09.2006. - 10:06

Ako ljudi ne vide tramvaj kako bi vidjeli sićušni znak...?

P.S: Prije nekoliko tjedana sam sa 11-icom (bik sa 2 prikolice) skretao iz Jurišićeve u Draškovićevu i da nisam stao u mene bi se zabio Neoplan bus sa slovenskim tablicama koji je iz Račkoga skretao u Draškovićevu prema sjeveru. :roll:

#26 nikola

nikola
  • Isključeni korisnici
  • 4,159 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 08.09.2006. - 10:06

Ako ljudi ne vide tramvaj kako bi vidjeli sićušni znak...?

P.S: Prije nekoliko tjedana sam sa 11-icom (bik sa 2 prikolice) skretao iz Jurišićeve u Draškovićevu i da nisam stao u mene bi se zabio Neoplan bus sa slovenskim tablicama koji je iz Račkoga skretao u Draškovićevu prema sjeveru. :roll:

#27 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,662 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 24.05.2007. - 20:08

Danas, kad se promet taman oporavio nakon Norijade, opet:
http://www.javno.com...ak.php?id=46878

ZASTOJ
Kamion počupao žice na križanju u Držićevoj!
Nezgodno skretanje kamiona poremetilo je prometovanje na križanju Branimirove i Držićeve ulice.
Novinar A.F
Na križanju Branimirove i Držićeve ulice bio je zastoj u prometu od 16.15 do 16.59 sati. Razlog je kamion koji je skrećući u zavoj, oštetio izolatore žice gornjeg voza i onesposobio regularno prometovanje, priopćili su nam iz ZETA.
Teretno vozilo, nepoznatih registarskih tablica napustilo je mjesto događaja, a za vrijeme zastoja prometa ZET je pustio dva autobusa koji su prometovali na toj relaciji.
Objavljeno: 24.05.2007. u 20:06h

Na stranu to što se vijest objavljuje sa skoro 4 sata kašnjenja, puno više mi je tlak digla novinarska nepismenost (boldano u tekstu) i površnost :roll:
Na kojoj su to relaciji vozili autobusi?

#28 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,662 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 31.05.2007. - 18:52

Slika nema direktne veze s visinom podvožnjaka, ali je možda posljedica otklanjanja kvara koji se spominje u prethodnom postu:
Posted Image

Stvar je u tome da patograf Čeha (a posebno novog 2200 koji je izgleda malo širi) zapinje (dobro se čuje!) za držače žice!

Evo još jačeg povećanja:
Posted Image

#29 Arno

Arno
  • Članovi
  • 2,516 posts
  • Joined 04.09.2005.

Posted 01.06.2007. - 18:46

Mislim da bi to mogao prijaviti ZET-u da poprave, jer vjerojatno nitko od vozača nije primjetio.

#30 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,662 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 29.09.2007. - 09:29

Neki dan se ovaj kamion korakom provlačio ispod podvožnjaka u Držićevoj (uz izdašnu pomoć suvozača).
Registracija je čini mi se bila bugarska :shock:
Posted Image

Što uopće takav kamion radi sjeverno od pruge?

#31 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 29.09.2007. - 09:42

Što uopće takav kamion radi sjeverno od pruge?

Možda je i zalutao ... jednom kad se ovakav kamion uputi krivim putem kroz grad, teško ga je i skrenuti nekamo gdje neće napraviti nekakvu štetu. Mogu si zamisliti radosti i veselja iza njega u Držićevoj ... ovaj put su srećom ipak žice ostale čitave. :D

#32 Fitz

Fitz
  • Članovi
  • 1,745 posts
  • Joined 17.02.2006.
  • LocationSamobor

Posted 29.09.2007. - 12:18

A ni ispred njega nije situacija bajna baš, tako da...

Najveselije je kad nekak zalutaju pa idu Jukićevom u suprotnom smjeru i onda skrenu u Ul. Kršnjavoga :? :D

#33 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,662 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 28.02.2008. - 18:31

Danas je opet neki kamion došao s juga po Držićevoj, ali kao da uopće nije razmišljao o tome da ne bi mogao proći pa je bubnuo u podvožnjak.
Čak sam i ja golim okom procijenio da je previsok dok sam ga gledao kod AK, ali sam računao da to zna i da će skrenuti u Radničku kad vidi znak.
No, posljedice su na slikama (srećom i ovaj put nisu stradale tramvajske žice).
Posted Image

A podvožnjak je nedavno friško pofarban :roll:
Posted Image
U jednom trenutku nije mogao ni naprijed ni natrag:
Posted Image

Posted Image

Neki koji su vidjeli sam udar pokazali su mi kako je odletjela jedna od zakovica (moguće je da ih je otišlo i više):
Posted Image Posted Image
Na kraju se ipak nekako izvukao prema natrag i ostao tako stajati (nisam dalje čekao ishod, kolona je bila naravno do Vukovarske):
Posted Image

Identitet - ako HŽ bude tražio odštetu za trošak farbanja i ponovnog zakivanja:
Posted Image

#34 Portos

Portos
  • Moderatori
  • 10,575 posts
  • Joined 01.12.2005.
  • LocationZaprešić, Hrvatska

Posted 28.02.2008. - 19:07

Ima vic o žabi koja je vidjela kako se konj potkiva pa je i ona digla nogu :roll:
Često se toga sjetim jer na cestama ima toliko takvih "vozača" koji glume vozače a sami su žabe.
Dakle zapravo sam htio reći: sklonite budale s ceste :evil:

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

#35 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 28.02.2008. - 20:00

Odlične fotke, STIB !!!
Baš me zanima da li je ikad itko od tih lumena platio kakvu kaznu. Mislim samo na običnu kaznu kod suca za prekršaje, jer o nekakvoj odšteti ZET-u ili u ovom slučaju HŽ-u se ne usudim niti pomisliti ...

#36 Arno

Arno
  • Članovi
  • 2,516 posts
  • Joined 04.09.2005.

Posted 28.02.2008. - 22:15

Prije kojih godinu dana sam na istom mjestu doživio kako se je kamion koji prevozi automobile zabio u podvožnjak, naravno, autima. Strašna scena. :(

#37 ogi2004

ogi2004
  • Članovi
  • 1,790 posts
  • Joined 24.09.2005.

Posted 28.02.2008. - 23:16

Prije kojih godinu dana sam na istom mjestu doživio kako se je kamion koji prevozi automobile zabio u podvožnjak, naravno, autima. Strašna scena. :(

ajd, mi smo još dobri. prije koju godinu u engleskoj je tip zaboravio da vozi bus na kat pa je skoro pobio čitav razred djece na gornjem katu :shock:

#38 ivan.h

ivan.h
  • Članovi
  • 83 posts
  • Joined 29.10.2007.

Posted 28.02.2008. - 23:58

Pa to se i kod nas dogodilo... Prije koju godinu se tip autobusom punim putnika zaletio u nathodnik ispred Poglavarstva. Članak iz Vjesnika:
Posted Image
Stvarno se više ničemu ne treba čuditi. Ovom tipu u Držićevoj je falilo svega par centimetara, ali ovom ispred poglavarstava je falilo više od pola metra!

#39 ruxrux

ruxrux
  • Članovi
  • 2,428 posts
  • Joined 15.02.2007.
  • LocationSan Jose, Kalifornija

Posted 29.02.2008. - 07:37

To me podsjetilo na vic kad je tako kit s kamionom dosao do podvoznjaka i zapeo. Izadje on van i vidi da mu fali centimetar. Uzme potom cekic i dlijeto pa udri po podvoznjaku. Veli mu kit sa strane
- pa covjece ispusti gume za centimetar i prolazis sto posto
- ma kaj god, gore mi fali centimetar, a kotaci prolaze

#40 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,662 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 31.03.2008. - 18:21

Opet je danas netko zaboravio izmjeriti koliko je visoko ono što vozi i, naravno, opet zastoj na Branimirovoj kod Držićeve u najgušćoj špici (16:30).
Krivac je onaj kontejner na kamionu koji se vidi lijevo od rasvjetnog stupa - iza njega stoji policijski auto:
Posted Image

Radi se...
Posted Image

Posted Image

Zanimljivije stvari su se događale na Krešimirovom trgu. Malo sam zakasnio, ali vidio sam Genšera 919 kako se kreće natraške:
Posted Image

Bolje se vidi na ovom filmu:

Dizalica (D-4)
Posted Image
izvlačila je tramvaj sve do iznad Zvonimirove kako bi mogao nastaviti dalje po Zvonimirovoj:
Posted Image

Šestice su išle prema Borongaju:
Posted Image

i sa Borongaja :wink:
Posted Image

a sedmice iz Šubićeve u Zvonimiru:
Posted Image

Posted Image
U kadar je upala i "žaba" kabriolet - prava rijetkost na našim cestama :shock:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users