Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Krađa slika

• Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 04.08.2006. - 12:54

Vidim da na http://railfan-belgr...topic.php?t=257 ima slika objevljenih na našem forumu.
Kolko sam saznao tamo su stavljene bez znanja i suglasnosti vlasnika.
Krivac Bjosip iz Subotice...

#2 Ante-vž

Ante-vž
  • Moderatori
  • 5,347 posts
  • Joined 15.04.2005.
  • LocationTrnovec Bartolovečki

Posted 04.08.2006. - 13:09

Treba zamoliti gospodina da uredno potpiše autore. Gosp. moderator, pošaljite mu PP i zamolite tako. Ja sam nedavno na srpskom forumu zamolil da se pazi na objavljivanje slika drugih autora i uglavnom nema problema.

Bok!

Ante

#3 crotram

crotram
  • Članovi
  • 4,348 posts
  • Joined 13.12.2005.
  • LocationZagreb

Posted 04.08.2006. - 14:05

Hm... :) Nešto mi je praktičar objašnjavao da slike možeš "krasti" ako nisu zaštičene i nitko ti nesmije ništa. Dakle napravite si kopirajtid znak... :) :) :)

#4 matija

matija
  • Članovi
  • 227 posts
  • Joined 21.04.2006.
  • LocationSubotica, Vojvodina, Srbija

Posted 04.08.2006. - 14:56

Mislim da bi konacno trebalo rascistiti to sa fotografijama, ako ne znam autora, i to navedem onda bi to trebala da bude dovoljna satisfakcija autoru ili sto? Mislim da su svi ovde te fotografije napravili iz ljubavi prema zeljeznici, i da to niko ne komercijalizuje, ako neko smatra da je na taj nacin ostecen, neka oznaci sve svoje fotografije i naka navede da ne dozvoljava da ih bilo ko reprodukuje, ili jos bolje neka ih ostavi u svojoj kolekciji i niko ih nece moci "UKRASTI"

#5 crotram

crotram
  • Članovi
  • 4,348 posts
  • Joined 13.12.2005.
  • LocationZagreb

Posted 04.08.2006. - 14:58

Ja imam toliko slika sejvanih na komp da neznam koje su čije... A onda kad me optuže za lopovluk onda poludim :roll:

#6 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 04.08.2006. - 15:01

Mislim da bi konacno trebalo rascistiti to sa fotografijama, ako ne znam autora, i to navedem onda bi to trebala da bude dovoljna satisfakcija autoru ili sto? Mislim da su svi ovde te fotografije napravili iz ljubavi prema zeljeznici, i da to niko ne komercijalizuje, ako neko smatra da je na taj nacin ostecen, neka oznaci sve svoje fotografije i naka navede da ne dozvoljava da ih bilo ko reprodukuje, ili jos bolje neka ih ostavi u svojoj kolekciji i niko ih nece moci "UKRASTI"

da je na railfan-belgrad navedeno da su slike sa www.zeljeznice.net nebi ništa rekao... inaće netrebaju niti biti potpisane, stavljene su na ovaj forum a ne na Beogradski. Kulturno i uljudno bi bilo navesti izvor fotografija...

npr:

evo par slika skinutih sa www.zeljeznice.net
Posted Image

#7 matija

matija
  • Članovi
  • 227 posts
  • Joined 21.04.2006.

Posted 04.08.2006. - 15:03

Pa ne meni zaista nije jasno o cemu se tu radi, da li neko placa za tu sliku koju stavis na forum, pa gubis neku proviziju akoje neko iskoristi u nekoj raspravi. Ko ne zeli da mu se slike objavljuju na forumu neka ih cuva u komp-u mislim da je to najjednostavnije.

#8 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 04.08.2006. - 15:06

Pa ne meni zaista nije jasno o cemu se tu radi, da li neko placa za tu sliku koju stavis na forum, pa gubis neku proviziju akoje neko iskoristi u nekoj raspravi. Ko ne zeli da mu se slike objavljuju na forumu neka ih cuva u komp-u mislim da je to najjednostavnije.

nije stvar u lovi, da sam htio stavio bi slike tamo, a nisam, dakle ako staviš slike tamo navedi otkuda ti, nemoj se ponašat ko zadnji balkanac...

#9 matija

matija
  • Članovi
  • 227 posts
  • Joined 21.04.2006.

Posted 04.08.2006. - 15:09

da je na railfan-belgrad navedeno da su slike sa www.zeljeznice.net nebi ništa rekao... inaće netrebaju niti biti potpisane, stavljene su na ovaj forum a ne na Beogradski. Kulturno i uljudno bi bilo navesti izvor fotografija...

npr:

evo par slika skinutih sa www.zeljeznice.net
Posted Image

Konkretno tebi bi to bilo dovoljno, ali onda ce se javiti neko ko ce hteti da se objavi ko ih je fotografirao, a neko cak nece ni dozvoliti da se objave, gde je tu kraj. Jednostavno neka ih svako ko zeli da se zna izvor to stavi na fotografiju i tek tada neka je objavi. I konkretno cija je to fotografija, moze se sada javiti deset autora i da krene rasprava do beskonacnosti o tome cija je

#10 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 04.08.2006. - 15:12

ovako mi to radimo na vašem forumu

http://railfan-belgr...php?p=4197#4197

nepotpisana slika je nepotpisana slika
ali nije i web adresa sa koje je skinuta nepoznata...

#11 matija

matija
  • Članovi
  • 227 posts
  • Joined 21.04.2006.

Posted 04.08.2006. - 15:18

Pazi da se razumemo, ja se u principu u potpunosti slazem i ja licno nisam postavio ni jednu fotografiju, a da nisam naveo izvor, ili sam napisao da neznam izvor i da se izvinjavam autoru, ali to radim jer je takav stav, ali mi nije jasna svrha toga, zato kazem da bi trebalo otvoriti jednu raspravu na tu temu i da se konacno donese stav po tom pitanju. Ponovo kazem da je na railfan-beograd obrisana kompletna galerija jer su promakle slike bez potpisa i bilo je javno izvinjenje od administratora.

#12 garlic

garlic
  • Članovi
  • 1,480 posts
  • Joined 29.05.2005.

Posted 04.08.2006. - 16:55

Gledajte, konkretne slike su moje i ja sam ih objavio na hrvatskom forumu da ih mozete pregledati i spremiti u svoje racunalo. Ali niposto se ne moze dozvoliti da se slike objave na nekom desetom mjestu bez znanja autora. No dobro.
Da je bio naveden autor, a to je Bjosip dobro znao, i izvor slika - nista ne bih prigovorio. Slike su postavljene na radost svih ljubitelja zeljeznica no autorska prava se minimalno moraju postivati. Dakle, navesti autora i izvor slike.

Evo link gdje su prvotno objavljene slike plave karavele i tu se razvila cak i diskusija o snimljenom NLO.

http://www.zeljeznic...er=asc&start=15
garlic

#13 matija

matija
  • Članovi
  • 227 posts
  • Joined 21.04.2006.

Posted 04.08.2006. - 18:08

Gledajte, konkretne slike su moje i ja sam ih objavio na hrvatskom forumu da ih mozete pregledati i spremiti u svoje racunalo. Ali niposto se ne moze dozvoliti da se slike objave na nekom desetom mjestu bez znanja autora. No dobro.
Da je bio naveden autor, a to je Bjosip dobro znao, i izvor slika - nista ne bih prigovorio. Slike su postavljene na radost svih ljubitelja zeljeznica no autorska prava se minimalno moraju postivati. Dakle, navesti autora i izvor slike.

Evo link gdje su prvotno objavljene slike plave karavele i tu se razvila cak i diskusija o snimljenom NLO.

http://www.zeljeznic...er=asc&start=15

A evo i nje, nakon puno vremena...
Slikana u RK 26.09.1991
Posted Image

Pa ni tu cak nije navedeno ko je autor,i niko se do sada nije bunio. Jedino da se navede sajt sa kog dolazi slika, ako bi to bilo dovoljno

#14 matija

matija
  • Članovi
  • 227 posts
  • Joined 21.04.2006.

Posted 04.08.2006. - 18:13

Vidim da na http://railfan-belgr...topic.php?t=257 ima slika objevljenih na našem forumu.
Kolko sam saznao tamo su stavljene bez znanja i odobrenja vlasnika.

Kako je Bjosip trebao doci do podataka cija je to fotografija i kako je mogao da trazi njegovu saglasnost?[/b]

#15 garlic

garlic
  • Članovi
  • 1,480 posts
  • Joined 29.05.2005.

Posted 04.08.2006. - 18:27

Kolko sam saznao tamo su stavljene bez znanja i odobrenja vlasnika.

Kako je Bjosip trebao doci do podataka cija je to fotografija i kako je mogao da trazi njegovu saglasnost?[/b]

Zna Bjosip tko je Karavela i garlic na tom forumu. Apsolutno je znao da je plava karavela moja slika.
Pa dobro, odsad cu stavljati potpis.
garlic

#16 matija

matija
  • Članovi
  • 227 posts
  • Joined 21.04.2006.

Posted 04.08.2006. - 18:33

Da se razumemo ja bih samo voleo jedinstven stav po ovom pitanju, na slici nema potpisa, a Bjosip je trebao da trazi odobrenje od AUTORA. Ne zelim ulaziti u pojedinacne slucajeve, hocu jedinstven stav po tom pitanju.

Jer Bjosip je mozda znao cija je fotografija, ali ja nisam znao i predpostavljam mnogi drugi, da sam ja hteo da je postavim od koga i kako bih trebao da trazim odobrenje. Samo me to zanima :?

#17 garlic

garlic
  • Članovi
  • 1,480 posts
  • Joined 29.05.2005.

Posted 04.08.2006. - 18:37

Evo ovako:

Posted Image
garlic

#18 garlic

garlic
  • Članovi
  • 1,480 posts
  • Joined 29.05.2005.

Posted 04.08.2006. - 18:39

Da se razumemo ja bih samo voleo jedinstven stav po ovom pitanju, na slici nema potpisa, a Bjosip je trebao da trazi odobrenje od AUTORA. Ne zelim ulaziti u pojedinacne slucajeve, hocu jedinstven stav po tom pitanju.

Jer Bjosip je mozda znao cija je fotografija, ali ja nisam znao i predpostavljam mnogi drugi, da sam ja hteo da je postavim od koga i kako bih trebao da trazim odobrenje. Samo me to zanima :?

Ja bih poceo od autora posta u kojem je bila postavljena slika :idea:
garlic

#19 matija

matija
  • Članovi
  • 227 posts
  • Joined 21.04.2006.

Posted 04.08.2006. - 18:46

A sta bi poceo od autora posta gde je postavljena fotografija :?: :?:

#20 garlic

garlic
  • Članovi
  • 1,480 posts
  • Joined 29.05.2005.

Posted 04.08.2006. - 18:47

Ha, ha, pravi si politicar! Dobro ces proci u zivotu. Trebao bi pitat za odobrenje objavljivanja iako slika ima potpis ali, eto, za tebe exluzivan popust. Gdje vidis potpis Edo Garlic mozes objaviti gdje hoces.
garlic

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users