Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Obnova Kvatrića

• Please log in to reply
568 replies to this topic

#41 zagrebghost

zagrebghost
  • Članovi
  • 27 posts
  • Joined 03.11.2006.

Posted 14.11.2006. - 23:35

Jedva čekam da se to sve završi. Onda bi se svi mogli naći na novoj plohi trga, jesti najbolje kokice u ZGB (ako se ikad vrate... :cry:) i k'o ona dvojica iz Muppeta promatrati kak tramvaji uletavaju u garažu, auti u pothodnike, busevi u Namu... Jedino budu golubovi i dalje kenjali... :ser

#42 egérke

egérke
  • Članovi
  • 7,612 posts
  • Joined 08.06.2006.
  • LocationKvatrić

Posted 15.11.2006. - 14:56

Ak' si rođen 79., a D. je prestala biti dvosjmerna početkom 80-ih, onda teško da bi se kao trogodišnjak sjećao toga :wink: Šalu na stranu, moguće je da je to bilo kad sam ja kretao u OŠ, znači negdje 78.

Moram pitati staru...

Bilo kako bilo, onda su bile dvije trake - jedna gore, a druga dole, a po novom bi trebale biti dvije GORE i jedna dolje!

Kako god okreneš, gužva bu veća, plus kaj se gubi prostor za parkiranje (valda svi očekuju da bumo aute parkirali u novoj garaži). :roll:

Ovo s Galjufovom mi se jako, jako, jako sviđa!!! :jup
Samo... stanari iz Galjufove će pozvizdit... :puc

A ovak bumo mi popizdili. Zato je bolje onda to ravnomjerno rasporediti, nego da mi živimo na autocesti, a ovi hlade jaja.

#43 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,660 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 16.11.2006. - 13:24

STIB, jesi možda slikao i novo skretanje iz Vlaške ulijevo prema Domjanićevoj ?

Kad samo prije neki tjedan prvi put vozio Maksimirskom prema zapadu, ostao sam šokiran kad je odjedamput neposredno nakon križanja s Domjanićevom jednostavno nestala uobičajena vozna traka, zapravo preusmjerena je na tramvajsku prugu, a u suprotnom smjeru iz Vlaške su uredno čekali auti za skretanje u Domjanićevu. :shock:

Naravno, ispred križanja s Domjanićevom nigdje ni traga ni glasa od nekakvog znaka koji te upozorio na to.

Evo, prošao sam danas tamo i uspio napraviti jednu fotku iz auta:
Posted Image

Auto ispred mene i ja čekamo da skrenemo u Domjanićevu.
Vidi se žuta crta koja vodi aute ravno pod tramvaj :twisted:

U Maksimirskoj zbilja nema nikakvog znaka, jedino su na cesti žute (privremene) strelice koje kažu da se iz lijeve trake vozi ravno, a iz desne (po pruzi) može samo desno u Domjanićevu.

#44 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 16.11.2006. - 13:56

http://img82.imagesh...t1116009nj7.jpg

Auto ispred mene i ja čekamo da skrenemo u Domjanićevu.

U Maksimirskoj zbilja nema nikakvog znaka, jedino su na cesti žute (privremene) strelice koje kažu da se iz lijeve trake vozi ravno, a iz desne (po pruzi) može samo desno u Domjanićevu.

Hvala za fotku, tu se odlično vidi mjesto za bliske susrete tipa auto-auto i auto-tram. Tu sam već imao i vlastitih iskustava.
Pogotovo je nezgodno za vozače koji godinama onuda voze Maksimirskom u smjeru zapada. A one žute linije i nisu baš nešto jako vidljive, pogotovo kad je vani mokro ili je mrak :evil:

#45 Portos

Portos
  • Moderatori
  • 10,575 posts
  • Joined 01.12.2005.
  • LocationZaprešić, Hrvatska

Posted 02.12.2006. - 23:04

Današnje stanje (2.12.2006.). Danas postavljena dizalica, ostalo još nešto materijala za iskopati iz rupe.

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

#46 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,660 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 24.12.2006. - 10:08

http://img82.imagesh...t1116009nj7.jpg
.

Evo dvije slike od jučer. Ja stojim u traku za lijevo skretanje u Domjanićevoj a auto dolazi nasuprot. Da nisam bio tamo (i da nemam upaljena svijetla :mrgreen:), možda bi i nastavio ravno :roll:

Posted Image

Posted Image

#47 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 24.12.2006. - 12:06

Evo dvije slike od jučer. Ja stojim u traku za lijevo skretanje u Domjanićevoj a auto dolazi nasuprot. Da nisam bio tamo (i da nemam upaljena svijetla :mrgreen:), možda bi i nastavio ravno :roll:
...

Da, lijepo se vidi kako su u međuvremenu oznake izblijedile, pa se i po danu jedva vide. A kombinaciju mrak/kiša bolje da ni ne zazivamo :evil:

#48 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,660 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 05.01.2007. - 14:01

Današnja slika "rupe":
Posted Image

#49 Prakticar

Prakticar
  • Moderatori
  • 8,855 posts
  • Joined 19.09.2005.
  • LocationSveta Nedelja

Posted 05.01.2007. - 14:05

Ova letva koja podupire ogradu na prvi pogled izgleda kao da je netko iščupao tračnicu, savinuo je prema gore i zabio da drži ogradu :lool

#50 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,660 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 05.01.2007. - 14:05

Čini se da će se tramvajsko stajalište KT ipak premjestiti zapadno (ispred Badela) - možda i zbog početka gradnje na prostoru bivšeg "Lipa Milla".

Danas su osvanule žute pruge, rupe za stupiće i (konačno) nestali su nepotrebni znakovi:
Posted Image

Posted Image

#51 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 05.01.2007. - 20:21

Čini se da će se tramvajsko stajalište KT ipak premjestiti zapadno (ispred Badela) - možda i zbog početka gradnje na prostoru bivšeg "Lipa Milla".

Danas su osvanule žute pruge, rupe za stupiće i (konačno) nestali su nepotrebni znakovi:
...

Veselit će se putnici koji će po običaju doći ispred Lipa Milla, gledati tramvaje koji prolaze pored njih i onda napokon skužiti da mogu birati da li će prema najbližem tramvajskom stajalištu hodati dvjesto metara u smjeru zapada ili tristo metara u smjeru istoka.

#52 Portos

Portos
  • Moderatori
  • 10,575 posts
  • Joined 01.12.2005.

Posted 05.01.2007. - 20:40

...

Veselit će se putnici koji će po običaju doći ispred Lipa Milla, gledati tramvaje koji prolaze pored njih i onda napokon skužiti da mogu birati da li će prema najbližem tramvajskom stajalištu hodati dvjesto metara u smjeru zapada ili tristo metara u smjeru istoka.

Možda ostave i stajalište ispred Lipa Milla. Sad ću s prozora cijeli vikend gledati tramvaje na novoj stanici i STIB-a kako ih fotografira :mrgreen:

#53 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 05.01.2007. - 21:10

Možda ostave i stajalište ispred Lipa Milla. Sad ću s prozora cijeli vikend gledati tramvaje na novoj stanici i STIB-a kako ih fotografira :mrgreen:

A mogao bi nas i ti razveseliti s kojom novom fotkom s prozora :wink:
Sjećam se da si to već jednom davno napravio, ali fotki iz ptičje perspektive nikad previše :D

#54 Portos

Portos
  • Moderatori
  • 10,575 posts
  • Joined 01.12.2005.

Posted 05.01.2007. - 21:40

A mogao bi nas i ti razveseliti s kojom novom fotkom s prozora :wink:
Sjećam se da si to već jednom davno napravio, ali fotki iz ptičje perspektive nikad previše :D

Veselju nikad kraja: fotke s prozora u Novogodišnjoj noći!

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Fotka od 31.12.2006. osim ovog 101 toga dana vozili su i 160+701. I odvozili svoje...
Posted Image

I par fotki iz bliže

Posted Image

Posted Image

Posted Image

i dalje okolice...

Posted Image
na slici se nalaze 4 (četiri) NT 2200-slikano na Badnjak

#55 egérke

egérke
  • Članovi
  • 7,612 posts
  • Joined 08.06.2006.
  • LocationKvatrić

Posted 06.01.2007. - 15:14

Izgleda da smo svi tu oko Kvatrića...

#56 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,660 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 13.01.2007. - 06:56

Evo, sa ZET-ovih stranica:

NOVO TRAMVAJSKO STAJALIŠTE !

Uspostavlja se novo privremeno tramvajsko stajalište u Vlaškoj ulici kod kbr. 116 (Badel) prije Kvaternikovog trga smjer prema Dubravi.
Stajalište će biti u funkciji od subote 13. 01. 2007. od jutarnjeg izlaza (4:00 h).

Ja ću pokušati danas napraviti i koju sliku - još je mrak pa ne znam kakvo će biti vrijeme, ali nadam se da neće baš padati kiša.

#57 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 13.01.2007. - 07:57

Evo, sa ZET-ovih stranica:

NOVO TRAMVAJSKO STAJALIŠTE !

Uspostavlja se novo privremeno tramvajsko stajalište u Vlaškoj ulici kod kbr. 116 (Badel) prije Kvaternikovog trga smjer prema Dubravi.
Stajalište će biti u funkciji od subote 13. 01. 2007. od jutarnjeg izlaza (4:00 h).

Ja ću pokušati danas napraviti i koju sliku - još je mrak pa ne znam kakvo će biti vrijeme, ali nadam se da neće baš padati kiša.

Po ovome izgleda da stajalište kod Lipa Milla ipak ostaje i nadalje. :D
Zanima me da li će se sada update-ati i svi Atroni ...

#58 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,660 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 13.01.2007. - 08:50

Po ovome izgleda da stajalište kod Lipa Milla ipak ostaje i nadalje. :D
Zanima me da li će se sada update-ati i svi Atroni ...

Da, ostaje.
Upravo sam protrčao Maksimirsku i najprije uočio da tabla (gore na žici) još uvijek visi i već pomislio "Evo, kako ju je netko zaboravio skinuti! :mrgreen: ", a onda sam shvatio da se i tramvaj zaustavlja.
Dakle, stajalište kod Badela je dodatno :!:

A za Atrone ćemo uskoro vidjeti... :twisted:

#59 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,660 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 13.01.2007. - 13:51

Prošao sam i jedno i drugo stajalište, slike će stići kasnije...
Najava (samo glasovna) u prikolici 855 je izgledala tako da je nakon Petrove Karmela rekla slijedeća stanica "Kvaternikov trg", na stajalištu kod Badela se nije dogodilo ništa, a na početku Maksimirske je rekla "(ovo je...)Kvaternikov trg".
Drugim riječima, stajalište kod Badela je za sada bezimeno i za Atron ne postoji - tretira se kao stajanje na ovorenoj pruzi.

BTW, kako bi se to stajalište moglo/trebalo zvati?

#60 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 13.01.2007. - 17:12

Prošao sam i jedno i drugo stajalište, slike će stići kasnije...

Je li već bilo putnika koji su čekali tramvaj na toj stanici ? Čudilo bi me, obzirom na to da ni u jednim dnevnim novinama nisam uočio najavu otvaranja novog stajališta.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users