Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

HO poklon

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Vlado

Vlado
  • Članovi
  • 1,365 posts
  • Joined 29.12.2007.
  • LocationGodinjak

Posted 16.10.2018. - 03:45

I tako ja bio sa prijateljem kod njegovih prijatelja i raspričali se o svemu i svačemu i na kraju već na odlasku ja spomenem kako me ne zanima pecanje (o tome smo na kraju pričali) jer sam hiperaktivan i to mi je dosadno. Ali, spomenem ja, uz prugu i vlakove to nikada nije slučaj. Gospođa tada izvadi kutiju i kaže mi nešto kao: "Sretan rođendan, znala sam da će ovo završiti u pravim rukama" Naravno, nije mi rođendan :) Nisu znali kome to dati jer su mislili da bi, ako bi dali djeci, djeca to pokidala.
No, recite mi vi iskusni, može li ovo biti početak za nešto ozbiljnije, odnosno da krenem u izradu prave makete gdje bi ovo bio osnovni (i prvi) set? Napominjem da sam oduvijek htio imati maketu ali se nikad nisam upustio u kupovine jer je to za moj standard bilo preskupo. Zato sam se, uz nagovor pokojnog Barneya, okrenuo simulacijama i izradi modela za njih. No, sada sam dobio ovo za poklon, u proljeće uređujem još jednu prostoriju na katu i mislim da bi bilo mjesta i za maketu. E da, imam i 3D printer i mislim da se tu može naći posla za njega :)

ujMtSUy.jpg

QXppjQ4.jpg

S54aSIR.jpg

#2 mali.paja

mali.paja
  • Članovi
  • 8,727 posts
  • Joined 31.12.2007.
  • LocationZagreb

Posted 16.10.2018. - 15:48

Ovo ti je analogni set američkih modela. Zavisi što te zanima? Možda Europa? Ako želiš nešto digitalno možeš kupiti u Gundulićevoj 4. Tamo ti je Backo mini express.  Osim što je tamo velika maketa postoji i trgovina gdje se prodaju setovi ili posebno modeli. Možeš doći i u KŽMZ Ilica 53. Sastanci su utorkom od 19-21 sat. O svemu se može pronaćii na:

http://www.kzmz.hr/

https://www.backo.hr/

#3 Vlado

Vlado
  • Članovi
  • 1,365 posts
  • Joined 29.12.2007.
  • LocationGodinjak

Posted 17.10.2018. - 14:47

Kad si spomenuo analogno odmah sam zaključio da onda valjda postoji i digitalno :) Proučio sam malo i jedno i drugo i zaključio da mi je dovoljno imati jedan analogni set ali ne da se vlak vrti u krug nego samo dodati poneku skretnicu i dodati nekoliko pravaca. Također, usput sam saznao da se analogna maketa može pretvoriti u digitalnu uz neke preinake. Zapravo mi je bitno imati komadić koji će me podsjetiti na dio pruge u mojoj blizini gdje je bunker i most. To mora biti a ostalo otom potom :)

EDIT: Pretpostavljam da mogu isprintati, npr. Turnera i staviti mu postolja sa ove lokse iz seta.

#4 1borna

1borna
  • Članovi
  • 103 posts
  • Joined 22.04.2011.
  • LocationCroatia Zagreb

Posted 02.11.2018. - 19:03

Za ovako skromne zahtjeve ovaj komplet je sasvim dovoljan, kasnije se nabavi još koja lokomotiva, nešto vagona i pruge.

Kao prvo bi trebao nabaviti transformator jer vožnja vlaka za čas potroši skupe baterije!

Na njuškalu i oglasima odgovarajućih foruma se ponekad nađu navedene stvari po umjerenim cijenama, često i u jako 

dobrom stanju.

Bilo kakva Europa drugih proizvođača a pogotovo digitalija je daleko više cijene pa ju ne preporučam za početak.

Za više pitanja, obavijeti i savjeta možeš mi se obratiti na pp (da se ne reklamiram ovdje)

LP

#5 Vlado

Vlado
  • Članovi
  • 1,365 posts
  • Joined 29.12.2007.
  • LocationGodinjak

Posted 03.11.2018. - 12:43

Barem mi transformatora i elektronike ne nedostaje jer skupljam takve stvari koje je netko odbacio kao beskorisne tako da se nađe raznih ispravljača, trafoa i sl. raznih snaga i voltaži

#6 1borna

1borna
  • Članovi
  • 103 posts
  • Joined 22.04.2011.
  • LocationCroatia Zagreb

Posted 03.11.2018. - 12:54

Drago mi je da imade sličnih meni!

Nekad davno je bilo teško doći do bilo čega pa sam skupljao sve do čega bi se moglo doći, danas nije problem naručiti

bilo što no veće je zadovoljstvo pronaći nešto među starom kramom i upootrjebiti.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users