Jump to content

Jedan kišni dan u Zagrebu...


dnovakovic

Recommended Posts

Jedan kišni dan u Zagrebu...

 

Poslije dužeg vremena evo konačno i moja malenkost da se pojavi sa novim putopisom na forumu. Ako ste očekivali nekakvu egzotiku iz Latinske Amerike, Afrike ili Sibira, ništa od toga ovo je samo jedno obično putovanje "Podravkom" iz Osijeka u Zagreb. Sve je počelo kada me je gospodin Zvonko Ćurak iz Udruge željezničkih umirovljenika iz Osijeka pozvao, kao ljubitelja željeznica, da im se pridružim na jednodnevnom izletu u Zagreb i što je najvažnije, posjetim željeznički muzej u kome do sada nikada nisam bio.

 

Naravno, poziv sam prihvatio i dana 12.12.2017. ujutro u 5:27 pošli smo sa Podravkom za Zagreb.

 

U ugodnom društvu u kupeu sa dva umirovljena strojovođe, jednim umirovljenim šefom stanice i prometnikom i umirovljenom blagajnicom, vrijeme je brzo prošlo u zanimljivom razgovoru o temi koju svi volimo, a to je naravno željeznica....

 

6mZlU6f.jpg?1

 

Stigli smo u Koprivnicu, a tu je uvijek zanimljivo za nas railfanove, mijenja se smjer i mijenja dizelku za elektru. Ima materijala za fotkanje...

 

VIk5ZV3.jpg?1

 

kRXpLzQ.jpg?1

 

Elektra je prikačena i krećemo.....

 

qpXn1SL.jpg?1

 

Ubrzo stižemo u Križevce i počinje "operacija presjedanja na autobuse". Zbog izgradnje drugog kolosjeka od Dugog Sela do Križevaca na relaciji Križevci-Vrbovec voze autobusi.....

 

XzyESdm.jpg?1

 

Poslije kraćeg truckanja u autobusu vraćamo se našoj željeznici, da bismo potvrdili da je putovanje vlakom ipak najudobinije. Posebno kada vas u Vrbovcu dočeka novi elektromotorni vlak Končar 6-112-111 kojim sam se po prvi puta vozio, i to za naše uvjete nezamislivom brzinom od 119/km h. Kako jednom railfanu nije moguće voziti se, a ne slikati pored njega, evo i mene na slici......

 

ZFaU0Jm.jpg?1

 

Još jedna slika našeg novog vlaka, na u kojoj vidimo i organizatora ovog putovanja Ćurak Zvonka, o kome moram nešto napisati. On ne samo da je željezničar u mirovini nego je i velik ljubitelj željeznica i autor mnogih knjiga iz povijesti željeznice posebno veliki poznavatelj Gutmanove željeznice na kojoj je i započeo karijeru. Odrastao kao dijete na jednoj od stanica Gutmanove željeznice uz oca željezničara, kasnije i sam postaje željezničar i to od prometnika do šefa stanice. Danas kao penzić stanuje pored stanice, sluša prolazak vlakova, piše knjige, skuplja razne predmete vezane za željeznicu i organizira izložbe iz povijesti željeznica

 

l8Sm2He.jpg?1

 

Koristim ovu priliku da pozovem zainteresirane na najnoviju njegovu izložbu 18.12.2017 u Osijek...

 

k4W1P9z.jpg?1

 

U Zagreb stižemo sa kišom koja počinje sve jače padati i koja do kraja dana nije prestala, da bi nam pokvarila cijeli izlet.....

 

higIVXg.jpg?1

 

Dolazak u željeznički muzej i razgledanje eksponata....

 

IHdU8Wv.jpg?1

 

NpTKznQ.jpg?1

 

he2SU8w.jpg?2

 

OqhVQHO.jpg

 

UtFxgkb.jpg?1

 

GJdYiFy.jpg?1

 

ohdO9XZ.jpg?1

 

FMGF9Ud.jpg?1

 

2kamAHH.jpg?1

 

Još nekoliko fotki iz kišnog Zagreba....

 

gjK4KgK.jpg?1

 

Fq5MpXV.jpg?1

 

KSZQ9fB.jpg?1

 

I na kraju doviđenja Zagrebe do nekog novog susreta ali bez dosadne kiše.....

 

mCSqcwT.jpg?1

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Kratak ali sadržajan i lijep putopis. :palac:

(Ujedno se ispričavam autoru zbog nedolaska na najavljeni susret)

Hvala Stanley na lijepim riječima! Zbog lošeg vremena nisam ni očekivao da ćeš se pojaviti a ni fotke baš nisu uspjele. Kako sam pošao bez kišobrana, uglavnom sam u najviše vremena proveo sjedeći po kafićima. Možda se sretnemo nekom drugom zgodom i u neko bolje vrijeme, uostalom "mladi smo obojica" !!!

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...