Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Nova sljemenska žičara (planovi i izgradnja)

• Please log in to reply
382 replies to this topic

#21 Linija 1

Linija 1
  • Članovi
  • 945 posts
  • Joined 11.02.2017.
  • LocationZagreb

Posted 02.01.2018. - 15:52

Prema projektu trebala bi imati 29 stupova. Ovo je samo simulacija gdje j eskračena trasa pa je prikazano manje stupova.

Da, ali neki stupovi imaju A i B dijelove, tako da je sveukupno 34.

#22 DB

DB
  • Članovi
  • 11,626 posts
  • Joined 23.10.2009.
  • LocationSveta Nedelja

Posted 02.01.2018. - 17:48

...

Gdje na vrh ide onakva megazgrada?
Izgleda kao stara gornja postaja.
...

Kolko se ja razmem v arhitekturu, to je stara gornja postaja.

#23 Linija 1

Linija 1
  • Članovi
  • 945 posts
  • Joined 11.02.2017.
  • LocationZagreb

Posted 02.01.2018. - 17:51

Kolko se ja razmem v arhitekturu, to je stara gornja postaja.

Točno.

DSC01776.JPG

(nisam našao bolju sliku)

#24 Garfield

Garfield
  • Članovi
  • 1,940 posts
  • Joined 13.06.2009.
  • LocationDugo Selo

Posted 03.01.2018. - 00:31

Naš Veliki Vođa je ždrijeb startnih brojeva Snježne kraljice iskoristio za prezentaciju kabine buduće žičare! Članak i galerija s Jutarnjeg:

FOTO: KAKO IZGLEDA GONDOLA KOJA ĆE VOZITI ZAGREPČANE NA SLJEME Pogledajte suvremenu kabinu koja bi u promet trebala biti puštena krajem ove godine

U sklopu izvlačenja startnih brojeva za sutrašnju žensku slalomsku utrku Audi FIS Svjetskog skijaškog kupa Snow Queen Trophy 2018. danas je u Ledenom parku na zagrebačkom Trgu kralja Tomislava predstavljena gondola buduće sljemenske žičare.

Kako je ranije najavljeno, Zagrepčani i turisti prevozit će se u 84 gondole, a u svaku gondolu moći će se smjestiti 10 ljudi. Kretat će se s 276 metara nadmorske visine dok će gornja postaja biti na 1030 metara.

Ukupna duljina trase iznosit će oko 4 i pol kilometra, koju će gondola prevaliti za oko 16 minuta. U promet bi, prema nedavnoj najavi gradonačelnika Milana Bandića, trebala biti puštena na sljedeće Silvestrovo, odnosno posljednjeg dana 2018. godine.

Stara sljemenska žičara zaustavljena je 30. lipnja 2007. godine, kada je došlo do kvara na jednom od vučnih elektromotora.

Bolje da ne komentiram ništa o tome...

Quod licet Iovi, non licet bovi.

#25 tram4

tram4
  • Moderatori
  • 11,101 posts
  • Joined 31.10.2007.
  • LocationZagreb

Posted 03.01.2018. - 01:24

Nadam se da ipak neće biti narančasta nego plava. Otkud su samo izvukli narančastu, strašno.

#26 Linija 1

Linija 1
  • Članovi
  • 945 posts
  • Joined 11.02.2017.
  • LocationZagreb

Posted 03.01.2018. - 08:55

Nadam se da ipak neće biti narančasta nego plava. Otkud su samo izvukli narančastu, strašno.

Svi videi na YouTubeu upućuju da će žičara biti u crno-narančastom tonu. Tako da će kabine biti najvjerojatnije narančaste.

Inače, prije nekoliko dana vidio sam na TBJJ da su postavili jednu kabinu s Kronplatza, jer će očito naše kabine najviše sličiti njihovima. Odnosno, kad pogledam "njihovu" i ovu "našu" kabinu od jučer, zapravo nema nikakve razlike.

#27 Forumas

Forumas
  • Članovi
  • 744 posts
  • Joined 20.11.2007.
  • LocationZagreb

Posted 03.01.2018. - 14:38

Ma, sve skupa je ovo strašno, ludo i nadasve neozbiljno! Još neki dan je Bandić pričao da će rok biti sredinom 2019. i još se za to produženje izgovarao na ne znam kakve sve stvari, a sad najednom skraćuje rok! Dakle, sada mu je rok za otvorenje do iduće Nove godine! Znači manje od godinu dana od danas! A baš ništa se nije počelo raditi na žičari, niti jedan od objekata, niti ništa! Pa, tko je tu lud - da li on stvarno vjeruje u to da za manje od godinu dana može imati gotovu žičaru, koja će već proći tehnički pregled i dobiti sve dozvole, te biti spremna za promet?! Ja mislim da je to doista nemoguća misija!

A što se tiče tih kako ih on zove "gondola" (doista ne znam kakve to veze ima s venecijanskim gondolama - po meni sličnosti ni malo nema!), to su u pitanju vrlo ružna i neudobna vozila. Vi koji kritizirate da vam autobusi nisu dovoljno udobni - pogledajte kako to izgleda - dugačka klupa s obje strane, po kojoj će ljudi biti stisnuti kao sardine! Meni vožnja ovakvim "čudom" doista ne izgleda nimalo primamljiva!

Ja se još uvijek nadam (iako je nade sve manje) da ovaj besmisleni i posve suludi projekt nikada neće biti završen!

#28 Linija 1

Linija 1
  • Članovi
  • 945 posts
  • Joined 11.02.2017.
  • LocationZagreb

Posted 03.01.2018. - 15:06

Meni se čini da se ti nikad nisi vozio u žičari osim one stare sljemenske.
Očito niti ne znaš kako je voziti se u modernoj gondoli (i da, to se zove “gondola” oduvijek, nije to nešto što smo sad izmislili). Jer, gle slučajnosti, ja sam se prije točno mjesec dana vozio u istoj gondoli kakvu će imati sljemenska žičara! I mogu reći da je to najudobnija gondola u kojoj sam se ikad vozio (a vjeruj mi, vozio sam se u puno gondola i imam iskustva s time). Molim te da ne rasipaš mudrosti o onome o čemu nemaš pojma.

#29 Kublach

Kublach
  • Članovi
  • 3,656 posts
  • Joined 03.06.2007.
  • Location127.0.0.1

Posted 03.01.2018. - 15:22

Ma, sve skupa je ovo strašno, ludo i nadasve neozbiljno! Još neki dan je Bandić pričao da će rok biti sredinom 2019. i još se za to produženje izgovarao na ne znam kakve sve stvari, a sad najednom skraćuje rok! Dakle, sada mu je rok za otvorenje do iduće Nove godine! Znači manje od godinu dana od danas! A baš ništa se nije počelo raditi na žičari, niti jedan od objekata, niti ništa! Pa, tko je tu lud - da li on stvarno vjeruje u to da za manje od godinu dana može imati gotovu žičaru, koja će već proći tehnički pregled i dobiti sve dozvole, te biti spremna za promet?! Ja mislim da je to doista nemoguća misija!

A što se tiče tih kako ih on zove "gondola" (doista ne znam kakve to veze ima s venecijanskim gondolama - po meni sličnosti ni malo nema!), to su u pitanju vrlo ružna i neudobna vozila. Vi koji kritizirate da vam autobusi nisu dovoljno udobni - pogledajte kako to izgleda - dugačka klupa s obje strane, po kojoj će ljudi biti stisnuti kao sardine! Meni vožnja ovakvim "čudom" doista ne izgleda nimalo primamljiva!

Ja se još uvijek nadam (iako je nade sve manje) da ovaj besmisleni i posve suludi projekt nikada neće biti završen!

Gondola (grč. ϰονδοῦρα - vrsta broda) je opći naziv podvjesnog prostora za smještaj i prijevoz putnika i robe, u obliku košare ili kabine. Koristi se na mnogim objektima, kao što su žičara (gdje također označava i tip žičare), cepelin, balon i drugi.

Tko je spominjao venecijanske gondole?

Tramvaji koje sam montirao: 22104, 22116, 22117, 22118
SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

#30 DB

DB
  • Članovi
  • 11,626 posts
  • Joined 23.10.2009.
  • LocationSveta Nedelja

Posted 03.01.2018. - 15:22

Pa sad ... ak bi baš opisivali boju, rekel bi da je pretežno prozirna. f040.gif

Te naramđaste, po slobodnoj procjeni površine, nema ni 5%.  :)

#31 Linija 1

Linija 1
  • Članovi
  • 945 posts
  • Joined 11.02.2017.
  • LocationZagreb

Posted 03.01.2018. - 18:42

Meni se čini da se ti nikad nisi vozio u žičari osim one stare sljemenske.
Očito niti ne znaš kako je voziti se u modernoj gondoli (i da, to se zove “gondola” oduvijek, nije to nešto što smo sad izmislili). Jer, gle slučajnosti, ja sam se prije točno mjesec dana vozio u istoj gondoli kakvu će imati sljemenska žičara! I mogu reći da je to najudobnija gondola u kojoj sam se ikad vozio (a vjeruj mi, vozio sam se u puno gondola i imam iskustva s time). Molim te da ne rasipaš mudrosti o onome o čemu nemaš pojma.

I da se nadovežem na citirani post. Preispitivanje udobnosti žičare u 2018. godini jedino se može usporediti s ovim emotikonom:  :lool

#32 tram4

tram4
  • Moderatori
  • 11,101 posts
  • Joined 31.10.2007.
  • LocationZagreb

Posted 03.01.2018. - 18:51

Pa sad ... ak bi baš opisivali boju, rekel bi da je pretežno prozirna. f040.gif

Te naramđaste, po slobodnoj procjeni površine, nema ni 5%.  :)

Ma znam, ali po čemu ta kabina simbolizira grad Zagreb? Tj. kako se uklapa u vizualni identitet, kako doprinosi brandiranju usluge ZET-a i JGP-a Zagreba? Nikako.

#33 Linija 1

Linija 1
  • Članovi
  • 945 posts
  • Joined 11.02.2017.
  • LocationZagreb

Posted 03.01.2018. - 18:55

Ma znam, ali po čemu ta kabina simbolizira grad Zagreb? Tj. kako se uklapa u vizualni identitet, kako doprinosi brandiranju usluge ZET-a i JGP-a Zagreba? Nikako.

Zašto bi sve "zagrebačko" trebalo biti plavo?! Jest da je plava "zagrebačka boja", ali nimalo se ne slažem s tim da bi sve onda trebalo bojati u plavu boju. Zašto ne i narančasta, malo za promjenu?

#34 tram4

tram4
  • Moderatori
  • 11,101 posts
  • Joined 31.10.2007.
  • LocationZagreb

Posted 03.01.2018. - 19:05

Zašto bi sve "zagrebačko" trebalo biti plavo?! Jest da je plava "zagrebačka boja", ali nimalo se ne slažem s tim da bi sve onda trebalo bojati u plavu boju. Zašto ne i narančasta, malo za promjenu?

Zato jer je žičara dio ZET-a kojemu je vizualni identitet sve samo ne ovo. A zašto je bitno imati isti vizualni identitet je ogromno pitanje i mogao bih nadugačko i naširoko o tome ali evo, kratko sam napisao u prijašnjem postu.

#35 Linija 1

Linija 1
  • Članovi
  • 945 posts
  • Joined 11.02.2017.
  • LocationZagreb

Posted 03.01.2018. - 19:22

Zato jer je žičara dio ZET-a kojemu je vizualni identitet sve samo ne ovo. A zašto je bitno imati isti vizualni identitet je ogromno pitanje i mogao bih nadugačko i naširoko o tome ali evo, kratko sam napisao u prijašnjem postu.

Pa ne mora sve ZET-ovo imati ZET-ov vizualni identitet. Stvarno nema potrebe da svaki posjetitelj zna kome pripada žičara.  :roll:  Sad ću malo u OT, ali to je kao da kažeš da recimo Konzum treba imati Agrokorov vizualni identitet samo zato što je Agrokor većinski vlasnik Konzuma. A to nema smisla.

#36 Donji broj

Donji broj
  • Članovi
  • 208 posts
  • Joined 22.01.2017.
  • LocationZagreb, Croatia

Posted 03.01.2018. - 20:03

A zasto je onda stara zicara (uz plavu) imala i zutu i crvenu? A i ta se narancasta jedva primijeti, samo rubovi tako da ni meni ne smeta malo narancaste. Mozda time izrazavaju nostalgiju za starim narancastim sjedalicama u staroj...

Marko@donjibroj :grin:

#37 zacky

zacky
  • Članovi
  • 316 posts
  • Joined 24.02.2008.

Posted 03.01.2018. - 20:15

Nova bi isto trebala imati više boja,čak i trulu višnju.

Znači osim naranđaste i stara žuta.

Crvenih nije bilo koliko se sjećam,ali može i crvena.

Crna i bijela,,svaka sa 2 komada.

Metalic plave i zelene pored običnih,makar u simboličnom broju.

Mat i hrđave kao opcija,niti za niti protiv.

E da,stupovi,skoro zaboravih.

Pokoji bi mogao biti crveno bijeli,te barem jedan sa bojom kao sa Eiffelovog tornja.

70 % sivih,tj. običnih,da se ne šareni previše.

#38 Linija 1

Linija 1
  • Članovi
  • 945 posts
  • Joined 11.02.2017.
  • LocationZagreb

Posted 03.01.2018. - 20:24

Nova bi isto trebala imati više boja,čak i trulu višnju.

Znači osim naranđaste i stara žuta.

Crvenih nije bilo koliko se sjećam,ali može i crvena.

Crna i bijela,,svaka sa 2 komada.

Metalic plave i zelene pored običnih,makar u simboličnom broju.

Mat i hrđave kao opcija,niti za niti protiv.

E da,stupovi,skoro zaboravih.

Pokoji bi mogao biti crveno bijeli,te barem jedan sa bojom kao sa Eiffelovog tornja.

70 % sivih,tj. običnih,da se ne šareni previše.

I što hoćeš ovime reći?

#39 Dark Lord

Dark Lord
  • Članovi
  • 704 posts
  • Joined 11.06.2009.

Posted 03.01.2018. - 21:31

Ovo potpisujem. Moze samo plava s jednom malom nijansom bijele koje su zagrebacke i ZET-ove boje.

#40 tram4

tram4
  • Moderatori
  • 11,101 posts
  • Joined 31.10.2007.
  • LocationZagreb

Posted 04.01.2018. - 01:22

Treba sve ZET-ovo imati ZET-ovu boju. Kakve veze ima što su prije bile šarene. Bitan je vizualni identitet, jako bitan za JGP, za njegov imidž, za privlačenje korisnika, kao simbol, kao reklama, kao identitet (zaštitni znak) itd.

Mozda time izrazavaju nostalgiju za starim narancastim sjedalicama u staroj...

Jamačno.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users