Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Nova sljemenska žičara (planovi i izgradnja)

• Please log in to reply
341 replies to this topic

#341 drazenb67

drazenb67
  • Članovi
  • 986 posts
  • Joined 04.10.2005.

Posted 14.07.2019. - 20:22

Za mesupostaju Brestovac se odavno zna svrha i namjena...pogonski i garazno-servisni objekt obje sekcije zicare. Gore i dolje nema dovoljno prostora za sve sadrzaje i to je bio projektni zahtjev ne bandicev nego onih koji se bave projektiranjem zicara...
drazen

#342 Ivan_T-101

Ivan_T-101
  • Članovi
  • 7,012 posts
  • Joined 24.05.2005.
  • LocationZagreb

Posted 14.07.2019. - 21:27

Međupostaja je očekivana i dio projekta bar od 90-ih, mene je i dosad više čudilo kako je zaboravljena gradnjom prve žičare, a realno ima potencijal, tad je možda i bolnica mogla opstati.

No pošto je bivša bolnica trenutno jeziva ruševina, pitanje je još i izraženije nego s ostalim objektima čemu će putnički kapacitet postaje (osim kao tehničke stanice) koja će biti prilično velika služiti do daljnjeg. Sveukupno je pitanje čemu će projekt služiti u ovom opsegu kad nije razrađeno baš ništa drugo, samo ova postaja će biti još čudnija rupa.

@tram4, ja se i dalje ne smatram protivnikom, ali svatko tko neće kratkoročno zaraditi na ovome je trebao biti za zaustavljanje ovakve nakarade od projekta jer realno su tako male šanse da se isplati da na kraju previše riskira da se financijski trajno uruši i poslije nikom više ne padne na pamet.

@Kublach, trasa je ostala ista, na to sam već odgovorio, najlogičnija je i s tom trasom Zagreb već dugo živi, ali nejasno mi je zašto je toliki potez na već postojećoj trasi tako jako razrovan, očito nije bilo bitno kako će izgledati.
(i prihvaćam kritiku da su mi postovi bili opet predugi :) )

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users