Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Molba za novi podforum - Train Sim World

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Vlado

Vlado
  • Članovi
  • 1,334 posts
  • Joined 29.12.2007.
  • LocationGodinjak

Posted 25.03.2017. - 12:43

Volio bih da se za ovu novu simulaciju napravi novi podforum, a ne da bude dio RailWorksa. Naime, iako ga radi ista kompanija kao i RailWorks, radi se o potpuno drugoj simulaciji koja je zasnovana na UE4 grafičkom engineu i nije ni malo kompatibilna sa RailWorksom.

#2 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,349 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 25.03.2017. - 19:37

Koliko tema možemo očekivati u tom novom podforumu ? Svaki od sadašnja tri podforuma unutar simulatora imaju po više desetaka tema i takav broj opravdava zasebne podforume.

Ukoliko novi podforum bude imao desetak ili više tema, onda ima opravdanja otvarati novi podforum. Međutim ukoliko očekujemo npr 5 ili manje tema, onda novi podforum nema previše smisla, nego teme mogu ostati unutar glavnog podforuma o simulatorima.

Ne kužim se toliko u simulatore, pa moram ovo pitati prije nego što donesemo odluku o novom podforumu.

#3 Vlado

Vlado
  • Članovi
  • 1,334 posts
  • Joined 29.12.2007.
  • LocationGodinjak

Posted 26.03.2017. - 02:25

Onda bi bilo dobro da se moja otvorena tema Train Sim World premjesti u krovni podforum 'Simulatori' pa kad bude dovoljan broj tema za tu simulaciju, a vjerojatno ću ih najviše ja otvarati, onda neka se skupe i presele u potencijalni novootvoreni podforum Train Sim World.

P.S. Neki dan sam saznao da 'simulator' i 'simulacija' nemaju isto značenje. Ili da budem precizniji, 'simulator' je hardware, jako je skup i imaju ga kompanije za obuku, dok je 'simulacija' software, odnosno ono što mi imamo u računalu kao program koji nam simulira vožnju.

#4 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,349 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 26.03.2017. - 06:54

Prebacio sam temu u krovni podforum, pa ćemo onda kreirati zasebni podforum kad se skupi veći broj tema.

Što se terminologije simulator/simulacija tiče, vjerujem da je to jezično ispravno. No, svi mi ovdje smo nekako navikli simulacije nazivati  simulatorima, pa se taj "krivi" izraz skroz udomaćio. :D

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users