Jump to content

Vlakom do Hrvatske Kostajnice i laganom šetnjom do Bosanske Kostajnice, 3.12.2016.


sjenkha

Recommended Posts

Ajoj meni 2640029028.gif. Drugi put kad budeš išla u kakav ekšn obavezno sa sobom ruksak sa što više pretinaca, par vrećica (onih šuškavih iz Koncuma) za nešto spremit, parom jednokratnih rukavica ... nešto nađeš, spremiš u vrećicu i sa time u ruksak i doma odlučiš je to za ostat, nekome dat ili bacit u smeće

 

Mogu Ti preporučit da prebereš temu o memorabilijama koje forumaši posjeduju, iznenadit ćeš se čega sve ima u kolekcijama

 

Sad znam za idući put :)

Link to comment
Share on other sites

Sad znam za idući put :)

Samo da Ti još dam par smjernica: smiješ uzet bez pitanja samo ono što je odbačeno, ako u objektu nema nikoga da pitaš smiješ nešto uzet (ako nekoga ima bolje je pitat nego imat posla sa drotovima), ako si na kolodvoru (ili objektu gdje ima netko od željezničara) i vidiš nešto bolje je pitat smiješ li to uzet, ako Ti netko od željezničara nešto daje možeš to uzet bez pitanja (npr, skretničar Ti nešto dâ nemoraš za to pitat i prometnika smiješ to uzet)

 

Nikako nemoj uzimat kablove iz kanalica uz prugu i žicu od kontaktnog voda jer za to će Ti netko gotovo sigurno zvat drotove i imat ćeš besplatno spavanje u kakvoj rupčagi sa bar 2-3 besprizorna koji će Te čudno gledat (2387384449.gif ... 1250889313.gif)

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Nikako nemoj uzimat kablove iz kanalica uz prugu i žicu od kontaktnog voda jer za to će Ti netko gotovo sigurno zvat drotove i imat ćeš besplatno spavanje u kakvoj rupčagi sa bar 2-3 besprizorna koji će Te čudno gledat (2387384449.gif ... 1250889313.gif)

A ja sam baš mislila iščupat par kablova... možda ne bi nitko skužil :)

Link to comment
Share on other sites

Ja se samo nadam da si i uzela taj komad papira jer sve što nosi znak bivšeg JŽ-a vrijedi. Više ili manje ali vrijedi kao memorabilija.

 

Ajoj meni 2640029028.gif. Drugi put kad budeš išla u kakav ekšn obavezno sa sobom ruksak sa što više pretinaca, par vrećica (onih šuškavih iz Koncuma) za nešto spremit, parom jednokratnih rukavica ... nešto nađeš, spremiš u vrećicu i sa time u ruksak i doma odlučiš je to za ostat, nekome dat ili bacit u smeće

 

Mogu Ti preporučit da prebereš temu o memorabilijama koje forumaši posjeduju, iznenadit ćeš se čega sve ima u kolekcijama

Zašto onda ne navratiš u Utinju ? :grin:

 

P3310199Utinja.jpg

 

Ili u Banski Grabovac ? :mrgreen:

 

P3310083BGrabovac-1.jpg

 

JŽ literature koliko hoćeš .... :kul

Link to comment
Share on other sites

Zašto onda ne navratiš ...

....

JŽ literature koliko hoćeš .... :kul

Utinja Utinja :hm ... to je ono na ugasloj pruzi Karlovac Topusko Sisak? Ako je to tamo, bil sam tamo ali u neke zgrade se nisam usudil uć zbog straha od tiny_peacock_explode_emoticon_by_kikiand .

Jednostavno nije dalo srce u junaka :mrgreen:

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Utinja Utinja :hm ... to je ono na ugasloj pruzi Karlovac Topusko Sisak? Ako je to tamo, bil sam tamo ali u neke zgrade se nisam usudil uć zbog straha od tiny_peacock_explode_emoticon_by_kikiand .

Jednostavno nije dalo srce u junaka :mrgreen:

Tako je, to je ta nekadašnja pruga. Mi smo ju čoporativno obišli prije gotovo deset godina i sve ovo pronašli i dokumentirali.

http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/3319-sisak-caprag-petrinja-glina-gvozd-vojni-skakavacslike/

 

Sigurno znaš onu izreku: "sreća prati hrabre" :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

.... Mi smo ju čoporativno obišli prije gotovo deset godina i sve ovo pronašli i dokumentirali.

Mi (mislim na riječke forumaše) smo prošli tim djelom 26.07.2009. i tad je sve bilo zarašćeno u draču i nije mi se baš dalo riskirat skakanje po zraku a i mislim da smo tek u Glini našli nešto (u biti vrlo vrlo malo) pisanog materijala

 

... znaš onu izreku: "sreća prati hrabre" :mrgreen:

... znam znam :kul

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

 

 

Propisi su odredili da svi ŽCP-i koji su bili opremljeni uređajima, a da su u ratu su ti uređaji nastradali, vlakovi se na njima moraju zaustavljati do ponovne ugradnje uređaja ... pa tak i na Muharovom usjeku. -_-

Propis tako nalaže, no na Muharovom usjeku je sa jedne strane zaustavljanje vlaka (kada se ide prema Blinjskom Kutu), a kada se iz smjera Blinjskog Kuta ima samo ograničena brzina od 20 km/h preko ŽCPR-a, pretpostavljam zbog puno bolje vidljivosti nego sa suprotne strane.

 

 

Moram također pohvaliti putopis, drago mi je da si za prvi putopis odabrala moju prugu! Ali moram te i ispravii sa jednom stavkom, vagon u kojem si se vozila nije vagon od ŽS-a, nego vagon od ŽRS-a, ili Željeznica Republike Srpske koje su jedan od dva željeznička poduzeća koji djeluju u BiH, zajedno sa Željeznicama Federacije BiH (čija su ostala dva vagona bila u sastavu vlaka). :D A Bosanska Kostajnica, mjesto sa nogometnim igralištem preko koje prelazi granica, a na kojem igra lokalni klub FK Kostajnica, a također i mjesto sa odličnim ćevapima na kojima sam gotovo svaki put kada odem tamo. :D

Link to comment
Share on other sites

Nisam, malo sam ga ocistila i ostavila na stolu. Ima jos takvih komada po podu i tko zna cega jos u onom dzumbusu. Nije mi bilo zgodno to nositi sa sobom.

Ja kada god sam bio tamo vrata su bila zaglavljena i nije mi se dalo uopće "provaljivati" jer isto tako znam da gore iznad netko stanuje, a i ovako i onako često su na prozoru. Jedino sam uspio kroz razbijeno staklo vidjeti ploču na kojoj se nekada pisao promet. Još na toj ploči piše "Saobraća", "Kasni"...

Link to comment
Share on other sites

...

JŽ literature koliko hoćeš .... :kul

 

... bil sam tamo ali u neke zgrade se nisam usudil uć zbog straha od tiny_peacock_explode_emoticon_by_kikiand .

Jednostavno nije dalo srce u junaka :mrgreen:

 

Mene bi tam (ko uostalom i u Kostajnici) bilo strah jedino mikroba. Ne bi se baš ni kladil da neko te hrpe papira nije bar jedamput zapišal ...h010.gif

Link to comment
Share on other sites

Propis tako nalaže, no na Muharovom usjeku je sa jedne strane zaustavljanje vlaka (kada se ide prema Blinjskom Kutu), a kada se iz smjera Blinjskog Kuta ima samo ograničena brzina od 20 km/h preko ŽCPR-a, pretpostavljam zbog puno bolje vidljivosti nego sa suprotne strane.

 

 

Moram također pohvaliti putopis, drago mi je da si za prvi putopis odabrala moju prugu! Ali moram te i ispravii sa jednom stavkom, vagon u kojem si se vozila nije vagon od ŽS-a, nego vagon od ŽRS-a, ili Željeznica Republike Srpske koje su jedan od dva željeznička poduzeća koji djeluju u BiH, zajedno sa Željeznicama Federacije BiH (čija su ostala dva vagona bila u sastavu vlaka). :D A Bosanska Kostajnica, mjesto sa nogometnim igralištem preko koje prelazi granica, a na kojem igra lokalni klub FK Kostajnica, a također i mjesto sa odličnim ćevapima na kojima sam gotovo svaki put kada odem tamo. :D

Hvala :) vec sam ispravljena, ne znam kako mi je to promaklo, ali eto - ucim se.

 

 

 

Mene bi tam (ko uostalom i u Kostajnici) bilo strah jedino mikroba. Ne bi se baš ni kladil da neko te hrpe papira nije bar jedamput zapišal ...h010.gif

tocno to je moj razlog zasto nisam uzela nista sa sobom :) jedino da sam imala forenzicarsku opremu kod sebe

Link to comment
Share on other sites

... jedino da sam imala forenzicarsku opremu kod sebe

... zato sam i napisao jednokratne rukavice

 

Ali, ako je nešto zapišano, to se samo po sebi podrazumijeva da nećeš nit uć a kamo da ćeš išta dirat

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nazalost taj brzi vise ne vozi za sarajevo.

a i nije bio brzi, jer je vrijedila tarifa za putnicki.

 

Vrijedila je tarifa za putnički, ali opet taj brzi se od Zagreba do Sunje nije zaustavljao na "svakoj banderi" kako bi se reklo, nego se zaustavljao u Velikoj Gorici, Lekeniku, Sisku, Capragu i Sunji. Zašto je dobio putničku tarifu? Zato što se od Sunje do Volinje vodio kao putnički i zaustavljao se na svim stajalištima i kolodvoru Majur, što prije nije bio slučaj, prije se zaustavljao samo u H.Kostajnici.

A to je odlučeno zato što su neke linije vinkendom reducirane od Sunje do Volinje, pa da ne ispadne da ima samo jedan par putničkog i taj brzi koji se nebi zaustavljao na stajalištima, odredili su da se zaustavlja na stajalištima Hrastovac, Graboštani i kolodvoru Majur što do tada nije bio slučaj. Preko granice se taj vlak uredno vodio kao brzi i imao tarifu brzog.

Link to comment
Share on other sites

U svakom slučaju šteta što više ne vozi, ima li nade da se za godinu dana vrati u promet?

Trase od brzog postoje i na HŽ-u i ŽRS-u, samo što ne vozi do daljnjeg (kako stoji). Jedino je moguće, po meni, da kada dođu prve izmjenje voznog reda (za mjesec/dva dana) da vlak vozi do Doboja i natrag (dakle teritorija HŽa i ŽRSa). Sada koliko će to zaživjeti vidjet ćemo, ja se nadam pozitivnom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...