Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Koje modele HŽ/JŽ bi najviše željeli imati?

• Please log in to reply
61 replies to this topic

#41 matija

matija
  • Članovi
  • 227 posts
  • Joined 21.04.2006.
  • LocationSubotica, Vojvodina, Srbija

Posted 28.05.2006. - 22:49

postoji brdo stvari koje su neshvatljive, a o kojima sam mnogo razmisljao i nisam dosao do zakljucka. Jedan primer: parnjaca BR 52 je ubedljivo najveca serija ikada proizvedenih lokomotiva. Sa druge strane "fleischman" i "marklin" najstariji i najveci nemacki proizvodjaci modela nikada nisu proizveli model te lokomotive. zasto :?: ROCO je u poslednje dve godine proizveo dosta modela RENFE-A da ne kazem skoro sve ali EMD G-16 ni slucajno. opet zasto :?: Inace u Spaniji ili Spanjolskoj ima jedan mali proizvodjac koji ih proizvodi tako da Slavko nije jedini.

http://www.alejandro...erroviario.com/

De facto slavko nije jedini, radio ih je i dražen iz zagreba i onaj grk što drži balkanmodels.

#42 nikola

nikola
  • Isključeni korisnici
  • 4,159 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 28.05.2006. - 22:59

naveo sam "mehano" bas zato sto podvoze sa neznatnim prepravkama vec imaju jedino bi trebalo napraviti kabotazu, kutiju,nadgradnju ili vec kako da je nazovem.No ruku na srce davno su to mogli ako su mogli sada napraviti tamo neku VOSSLOH G1206 za koju iskreno nikad nisam ni cuo onda su mogli i JZ642. Zasto nisu to je druga tema i mislim da nije za ovaj forum.

JŽ 642 nisu napravili iz jednostavnog razloga jer tu lokomotivu (SNCF, RENFE, CFL) već 30-ak godina radi Roco...

#43 nikola

nikola
  • Isključeni korisnici
  • 4,159 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 28.05.2006. - 23:06

postoji brdo stvari koje su neshvatljive, a o kojima sam mnogo razmisljao i nisam dosao do zakljucka. Jedan primer: parnjaca BR 52 je ubedljivo najveca serija ikada proizvedenih lokomotiva. Sa druge strane fleischman i marklin najstariji i najveci nemacki proizvodjaci modela nikada nisu proizveli model te lokomotive. zasto :?: ROCO je u poslednje dve godine proizveo dosta modela RENFE-A da ne kazem skoro sve ali EMD G-16, (koja inace vozi i u Spanjolskoj ako neko slucajno nije znao) ni slucajno. opet zasto :?: Inace u Spaniji ili Spanjolskoj ima jedan mali proizvodjac koji ih proizvodi tako da Slavko nije jedini.

http://www.alejandro...erroviario.com/

BR 52 radi Gutzold (H0) i to jako dobar model a i Marklin (nešto lošiji) i Liliput (još lošiji) i Kleinbahn (najlošiji) pa i Minitrix (ali N); u čemu je onda problem (to što ju jedino Fleischmann i Roco ne rade)?

Što se tiče RENFE G-16 model nam ne bi puno pomogao jer će onaj koji bi ga radio odabrati verziju sa 2 kabine (stotinjak komada) a ne sa 1 kabinom kao naše (10 komada). A exYU, Iran, Izrael, Hong Kong i Južna Amerika baš i nisu neko modelarsko tržište.

#44 matija

matija
  • Članovi
  • 227 posts
  • Joined 21.04.2006.

Posted 28.05.2006. - 23:57

otprilike je to sve u redu ali nije bas tako.
kad kazem BR 52 onda pomislim na lokomotivu sa vanen ili valen tenderom (izvinjavam se ne znam tacno kako se zove )
1.gutzold je do nedavno proizvodio samo sa kondenztenderom
2.merklin koliko znam nikad nije proizvodio (eventualno sa kodenztenderom)
3.kleinbahn (neodgovarajuca mera i kabintender)
Koja je bolja koja losija to je subjektivna stvar.
Ali u svakom slucaju nisam to hteo da kazem nego to da s obzirom na broj proizvedenih pravih lokomotiva ovaj model bi jednostavno trebali imati svi (barem) nemacki proizvodjaci.

#45 nikola

nikola
  • Isključeni korisnici
  • 4,159 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 29.05.2006. - 00:51

otprilike je to sve u redu ali nije bas tako.
kad kazem BR 52 onda pomislim na lokomotivu sa vanen ili valen tenderom (izvinjavam se ne znam tacno kako se zove )
1.gutzold je do nedavno proizvodio samo sa kondenztenderom
2.merklin koliko znam nikad nije proizvodio (eventualno sa kodenztenderom)
3.kleinbahn (neodgovarajuca mera i kabintender)
Koja je bolja koja losija to je subjektivna stvar.
Ali u svakom slucaju nisam to hteo da kazem nego to da s obzirom na broj proizvedenih pravih lokomotiva ovaj model bi jednostavno trebali imati svi (barem) nemacki proizvodjaci.

Gutzold H0 (od 1992.):
Posted Image

Gutzold H0 (od cca 1995.):
Posted Image

Marklin H0 (od 1994.):
Posted Image
Posted Image

Liliput H0 (austrijski i kineski):
Posted Image

Kleinbahn H0 (Wannentender):
Posted Image

Marklin Z:
Posted Image

Minitrix N:
Posted Image

...ako ovo nije "dovoljno" modela onda stvarno neznam što bi još trebalo. :roll:

P.S: Koja je bolja a koja lošija nije subjektivna ocjena nego nešto što se može izmjeriti "šublerom"...
Posted Image

#46 matija

matija
  • Članovi
  • 227 posts
  • Joined 21.04.2006.

Posted 29.05.2006. - 09:45

izvinjavam se na mome neznanju. medjutim duzan sam jedno objasnjenje. Kao sto sam naveo u nekom od prethodnih postova od 2002-2005 godine barem dva puta mesecno sam bio u Budimpesti na berzi. cini mi se da je u nasem blizem okruzenju najveca. Bez obzira na kataloge proizvodjaca postoje modeli od PIKO-A (koji su u madjarskoj jako rasprostranjeni) koji nikada i nidgde uzivo nisu vidjeni, niti je ko na berzi cuo da postoje negde. Polazeci od toga dosao sam do zakljucka koji sam izneo. Jos jednom se izvinjavam ako sam pogresio. ali u krajnjoj liniji to sve sam izneo zbog teme na ovom podforumu: POKRENUTI PROIZVODNJU KOD NEKOG PROIZVODJACA. Ja jesam za to ali sam hteo izneti neka svoja vidjenja oko toga a cini mi se da smo malo skrenuli sa teme. dakle da nastavimo "mehano" je prvi i najblizi realizaciji dizel lokomotiva to je jasno STA DALJE :?: :hm

#47 NClight

NClight
  • Članovi
  • 1,836 posts
  • Joined 23.04.2006.
  • LocationZagreb

Posted 30.05.2006. - 10:57

>< ali u krajnjoj liniji to sve sam izneo zbog teme na ovom podforumu: POKRENUTI PROIZVODNJU KOD NEKOG PROIZVODJACA. >< dakle da nastavimo "mehano" je prvi i najblizi realizaciji dizel lokomotiva to je jasno STA DALJE :?: :hm

Bojim se, ništa... samo sjesti i čekati... :( i pokušati napraviti omiljeni model u vlastitojj režiji. Možda Amerikanci nebi bili na odmet za priupitati... kod njih je maloserijska proizvodnja popularna, a radi se o modelima možda najboljeg izvoznog proizvoda Amer.Želj.Ind. (Uz Class 66, no to je druga tema) Na stranicama www.atlasrr.com/hoparts.htm i www.atlasrr.com/nparts.htm postoje pdf dokumenti, sa rezervnim dijelovima... koji zorno pokazuju elemente od kojih je model sastavljen. Dakle, valjalo bi napraviti samo ono što je različto...teoretski, naravno!
The difference between men and boys is the price of their toys.

John Woodall, WorldRailFans

www.malezeljeznice.net

#48 crhav

crhav
  • Članovi
  • 699 posts
  • Joined 16.01.2006.
  • LocationRovinj

Posted 02.06.2006. - 17:28

Mislim da treba napisati pismo sa nasim zahtijevom i to direktno na Mehano!
Pismo bi trebalo predstavljati nas 20-30tak ljubitelja zaeljeznice, i eventualno napisano od vas iz foruma.
Usput bih pokupio/obavijestio i prijatelje iz Ljubljane i Beograda, tako da nas bude vise. Mislim da i tamo ima interesanata.
Treba probati, ako niko ne pocne nece ni Mehano!
U proljece sam vidio jednu anketu provedenu od Fleischmann-a preko interneta gdje su ispitivali trziste. Predlozili su jedno desetak njemackih modela i onda se trebalo odgovoriti. Na kraju si mogao metnuti i tvoj prijedlog.
Pozdrav
Velimir

#49 Toma

Toma
  • Administratori
  • 8,498 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationZagreb

Posted 02.06.2006. - 19:48

Klein "24":
...lako moguće da u dogledno vrijeme izađe i u JŽ izdanju.

'Izadje'...? Mislis sluzbeno izadje, ili pregradnja?

pozdrav
toma

#50 Toma

Toma
  • Administratori
  • 8,498 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationZagreb

Posted 02.06.2006. - 19:52

Jedino što bi komercijalno, možda...

Mozda i 441.... Osobno volim te lokomotive; pa bi ih rado vidio u modelu; a s obzirom da ih je bilo puno, u dosta razlicitih verzina, moguce da bi bila interesantna za produkcijski model...
Koliko znam (a ne znam o modelima puno), austrijsku ASEA-u ili svedsku Rc je dosta tesko pregraditi u 441... Svedjani su svojedobno (Leco) radili limitiranu seriju Rb; ali mislim da toga vec dugo nema....

pozdrav
toma

#51 CIWL

CIWL
  • Članovi
  • 94 posts
  • Joined 14.03.2006.

Posted 02.06.2006. - 20:54

U proljece sam vidio jednu anketu provedenu od Fleischmann-a preko interneta gdje su ispitivali trziste. Predlozili su jedno desetak njemackih modela i onda se trebalo odgovoriti. Na kraju si mogao metnuti i tvoj prijedlog.
Pozdrav
Velimir

Znam za tu anketu, učestvovao sam u njoj, i predložio, pošto fleischmann već radi BR 38 (kpev P8) = JŽ 09 i to u katalogu čak imaju jednu ponuđenu opciju uz koju radi oznake za maltene pola europskih železničkih uprava, da urade i JŽ verziju. Čak nisu ništa ni odgovorili :cry:

#52 CIWL

CIWL
  • Članovi
  • 94 posts
  • Joined 14.03.2006.

Posted 02.06.2006. - 20:57

Klein "24":

pozdrav
toma

Pisao sam o tome već na više foruma, pa i ovde, DA KLEIN MODELLBAHN AUSTRIA JE NAJAVIO JŽ 24!

Flayer možete ovde pogledati:
http://railfan-belgr...ewtopic.php?t=2

#53 nikola

nikola
  • Isključeni korisnici
  • 4,159 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 02.06.2006. - 21:01

Klein "24":

pozdrav
toma

Pisao sam o tome već na više foruma, pa i ovde, DA KLEIN MODELLBAHN AUSTRIA JE NAJAVIO JŽ 24!

Flayer možete ovde pogledati:
http://railfan-belgr...ewtopic.php?t=2

To je manje-više i bilo za očekivati jer je Klein i do sada napravio relativno veliku hrpu SŽ-HŽ-JŽ teretnih vagona.

#54 Thommo

Thommo
  • Članovi
  • 2,243 posts
  • Joined 06.04.2006.
  • LocationRijeka

Posted 08.06.2006. - 07:46

http://www.zeljeznic...5671f6eef080a2b

Ova mala kompozicija bi se također mogla sastaviti kao H0 model, ako se ne varam... (Heris i Kleinbahn) :P

#55 nikola

nikola
  • Isključeni korisnici
  • 4,159 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 08.06.2006. - 08:05

http://www.zeljeznice.net/galerija/details.php?image_id=1097&sessionid=f2dbb0c6c2e4fe0d85671f6eef080a2b

Ova mala kompozicija bi se također mogla sastaviti kao H0 model, ako se ne varam... (Heris i Kleinbahn) :P

Recimo; Heris je svoj model davno najavio ali ga se, koliko ja znam, još ne može kupiti dok je Klein Modellbahnov (ne Kleinbahnov) već dugo izvan proizvodnje a i nije ista cisterna u pitanju... 8)

#56 Thommo

Thommo
  • Članovi
  • 2,243 posts
  • Joined 06.04.2006.
  • LocationRijeka

Posted 08.06.2006. - 08:21

Nije Z-z? Kojeg je onda tipa? Sjećam se jedne slike davno u "Željezničaru" o tom modelu, pa sam mislio da je to ta...

#57 Toma

Toma
  • Administratori
  • 8,498 posts
  • Joined 26.03.2005.
  • LocationZagreb

Posted 08.06.2006. - 13:42

Recimo; Heris je svoj model davno najavio ali ga se, koliko ja znam, još ne može kupiti...

Nije li Heris u medjuvremenu propao?

pozdrav
toma

#58 nikola

nikola
  • Isključeni korisnici
  • 4,159 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 08.06.2006. - 16:41

Nije Z-z? Kojeg je onda tipa? Sjećam se jedne slike davno u "Željezničaru" o tom modelu, pa sam mislio da je to ta...

Klein Modellbahn SoSe 91/97:

40 NE
78 HŽ
905 0 432-4
Ukk-zž

...ova je nešto manja nego ona sa slike.

#59 nikola

nikola
  • Isključeni korisnici
  • 4,159 posts
  • Joined 25.09.2005.

Posted 08.06.2006. - 16:42

Recimo; Heris je svoj model davno najavio ali ga se, koliko ja znam, još ne može kupiti...

Nije li Heris u medjuvremenu propao?

pozdrav
toma

Nije.

#60 Thommo

Thommo
  • Članovi
  • 2,243 posts
  • Joined 06.04.2006.
  • LocationRijeka

Posted 27.06.2006. - 08:59

Posted Image

Spanjolski sinobus, boja je vrlo slicna nasemu!

http://www.bahn.hfke.../RENFE_591.html

Društvo prijatelja željeznice Štacion - Rijeka • http://www.stacion.hr/

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users