Jump to content

Po Istri - zgorun, zdolun i okolo (8. dio) - Labinština


Pfaff

Recommended Posts

Nije mi jasno kako sam uspio propustiti ovaj drugi dio putopisa, i nadam se da se nećeš ljutiti što ovako nepozvan upadam nakon toliko vremena! Hvala za slikice rudarskih vagončića, moram priznati da su u mnogo boljem stanju nego kad sam zadnji put tamo prolazio :zubob A Pulu je uvijek lijepo vidjeti. Nego, ići ću žešće u Offtopic ovaj put... U Puli sam bio u 5,6 navrata po ljetu, tatina prateta živjela je na poluotoku Verudela. Sjećam se mnogih posjeta uglavnom svemu što vrijedi vidjeti. Svi živi muzeji, arena, sve crkve i druge znamenitosti kojih se ni ne mogu sjetiti, pa naravno i kolodvor, te aerodrom Medulin i zračnu luku Pula. Sjećam se posjeta kolodvoru na kojemu je jedini vlak bio slovenski zelenc. Pitao sam tatu čiji je to vlak, i kad mi je rekao da je od slovenskih željeznica, naprosto sam se oduševio. Vlak koji bez problema ide iz Slovenije u Hrvatsku? Nekoliko godina kasnije, to je već izgledalo kao znanstvena fantastika. Sjećam se i mjesta na Verudeli gdje je nekad bio austrougarski top. Tamo bi danas trebao biti akvarij, bar je bio prije nekih 8 godina. Isto tako, nikad neću zaboraviti potragu za korijenima našeg prezimena po sjeveru Istre..bilo mi je fascinantno kako ljude u tim mjestašcima skoro pa ne mogu razumjeti...neki su čak pričali slovenski bolje od hrvatskog... :) No, da ne dosađujem više, hvala za još jedan divan prikaz istarskih ljepota :)

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...