Jump to content

Cipelcug-džunglopis: Sisak Caprag - Mošćenica, 08.04.2013


seabral

Recommended Posts

Tek sad mi to pišeš ... :shock:p070.gif

Misliš na WW2 ?

Pa nisi me ni pitao, a otkud ja znam kamo se ti šmucaš. :luda:

Da sam znao da se spremaš tamo upozorio bih te. A o minskoj opasnosti smo već pisali kod pripreme putopisa 2007.

Ne mislim na WW2 već na ovaj treći balkanski rat. Napisao sam da pamtim taj kolosijek, a ipak sam rođen poslije WW2. ;)

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Čak se i domaći ne usudue baš šanjati po tom dijelu gdje su ''mungosi'' dobrano pročešljali sve. :unsure:

 

Pa nisi me ni pitao, a otkud ja znam kamo se ti šmucaš. :luda:

Da sam znao da se spremaš tamo upozorio bih te. A o minskoj opasnosti smo već pisali kod pripreme putopisa 2007.

 

Onda je zapravo ispalo jako dobro da su svi puteljci pored pruge bili pod vodom i da se jedino moglo hodati po sâmoj pruzi.

Još dva-tri ovakva argumenta, pa ću na kraju i zavoljeti svo ono trnje i granje :grin::lol:

 

Ne mislim na WW2 već na ovaj treći balkanski rat. Napisao sam da pamtim taj kolosijek, a ipak sam rođen poslije WW2. ;)

 

U pravu si ... nisam dobro pročitao tvoju rečenicu. Moj lapsuz :oops:

Link to comment
Share on other sites

 

 

... a ipak sam rođen poslije WW2. ;)

U pravu si ... nisam dobro pročitao tvoju rečenicu. Moj lapsuz :oops:

 

 

Iako neki na ovom 4rumu tu tvrdnju stavljaju pod veliki znak pitanja... :mrgreen:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Lijep putopis,ako obnove prugu do Petrinje ne gine još jedan hodopis,ali taj put će biti melem za noge!

 

BTW: vidim da su te interesirali svjetlosni signali usred ničega.Prvi signal sa putopisa je ulazni signal za kolodvor Sisak-Caprag,a onaj u istom smjeru ali odrezan sa gornje strane sa dva svjetla je predsignal ulaznog signala.Ova dva signala pravokutnog oblika sa dva svijetla su kontrolni signali za ispravnost svjetlosno-zvučne signalizacije i rampe na prijelazu.Radi se o tzv."nagaznoj" rampi koju vlak spušta automatski svojim nailaskom.Vjerojatno se radi o nom prijelazu gdje si slikao ostatke aparature.

 

:palac:

Link to comment
Share on other sites

Malo sam knap s vremenom, pa sa tek danas uspio pročitati ovaj zanimljivi putopis. Sve u svemu jako hrabar poduhvat. :palac:

 

Nadam se da ćeš slijedeći put izabrati neku "normalnu" trasu, mada, kad si ti u pitanju, tko zna? ;)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dali je taj teren deminiran,trebalo bi malo pripaziti pošto je sve zaraslo...-ispred Petrinje osobito

 

Malo više piše, da citiram sam sebe

 

Čak se i domaći ne usudue baš šanjati po tom dijelu gdje su ''mungosi'' dobrano pročešljali sve. :unsure:

Afmpz-8090-7-rj-a.gifARbmpz-8590-5-rj-a.gifBmpz-2290-4-rj-a.gifRJ-1116-2-a.gif
Link to comment
Share on other sites

Sjećam se 95g poslije OLUJE ŽCP na cesti Sisak-Petrinja bila je postvljena klasićna rampa i bilo je govora o uspostavi prometa prugom do Petrinje.Koliko sam načuo bilo je minirano pa se odustalo.Sad iz ovog putopisa se vidi netko je zbrinuo rampu-odnio.

Mile

Link to comment
Share on other sites

Hvala vam na dodatnim komentarima i pojašnjenjima :D

 

BTW: vidim da su te interesirali svjetlosni signali usred ničega.Prvi signal sa putopisa je ulazni signal za kolodvor Sisak-Caprag,a onaj u istom smjeru ali odrezan sa gornje strane sa dva svjetla je predsignal ulaznog signala.Ova dva signala pravokutnog oblika sa dva svijetla su kontrolni signali za ispravnost svjetlosno-zvučne signalizacije i rampe na prijelazu.Radi se o tzv."nagaznoj" rampi koju vlak spušta automatski svojim nailaskom.Vjerojatno se radi o nom prijelazu gdje si slikao ostatke aparature.


Da, fakat je toliko raznoraznih signala usred ničega i u svim smjerovima bilo zadnje šta bih mogao očekivati na toj pruzi. Sad je ipak sve jasnije :smile:

Bez mačete i željeznog kombinezona ne više ići na ovakve ture! :prof:mrgreen:


Naravno ! :lol:

Nadam se da ćeš slijedeći put izabrati neku "normalnu" trasu, mada, kad si ti u pitanju, tko zna? ;)


Čini se da se još uvijek nisam dovoljno opametio ... razmišljao sam već o novim sličnim akcijama :grin:

Sjećam se 95g poslije OLUJE ŽCP na cesti Sisak-Petrinja bila je postvljena klasićna rampa i bilo je govora o uspostavi prometa prugom do Petrinje.Koliko sam načuo bilo je minirano pa se odustalo.Sad iz ovog putopisa se vidi netko je zbrinuo rampu-odnio.

 

Jesi mislio na ovu rampu, koju smo fotkali na našem zajedničkom forumaškom pothvatu prije šest godina (link)?

Moenicarampa4.jpg


Tada je i stajalište Mošćenica bilo "zaposjednuto" :mrgreen:

Moenica6.jpg

A neki od članova ekspedicije su se išli upoznavati i dodvoravati stanovnicima stajališta :kul:

pict0046aqz7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Crta razdvajanja bila je niže od kolodvora te ne bi smjelo biti minirano nikako. Usto kad je garnitura dolazila u Petrinju po šinje radnici Hž su očistili cijelu trasu od grana i šiblja sve do Petrinje tako da mislim da nema realne opasnosti. Ali pošto su mine u pitanju uvijek je dobro biti na oprezu

Link to comment
Share on other sites

Spomenuo si me barem 2 puta pa je red da se javim. Iako onomad nismo pješačili trasom vjerujem da je ipak bilo manje zaraslo i da su tračnice bile okom vidljivije. Čini mi se da TMD po tračnice na kolodvoru Petrinja nije došao prije 2 godine nego vrlo brzo nakon našeg obilaska pruge. Inače naš obilazak pruge bio je druga forumaška ekspedicija, prva je bila obilazak Samoborčekove pruge. Ubrzo nakon našeg obilaska i odvoženja tračnica iz Petrinje uništena je i "Englezerka" na kolodvoru. Bitno da si se ipak neozlijeđen vratio, a kada ti neki novi ekšn padne na pamet slobodno nazovi 099 xxxx-xxx sada sam i ja na VIP-u pa te to neće koštati ništa a možda dobiješ društvo. Barem dok sam još "slobodan" i voljan šalabajzati.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Vjerojatno je (pre)kasno, ali zaista sve pohvale za ovaj požrtvovan putopis. Mine su i meni odmah pale na pamet. Tematka jest otužna, no ...tako je to. Puno hvala. :palac:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Eh i ja sam se vozio ovom prugom jednom il dvaput, ali u šinobusu.. :)

U zadnjih par godina sam prošao tim predjelima i svaki put vidim kako ima sve manje i manje tragova da je tu bilo pruge..

Nadamo se da će ju ipak obnoviti.

 

Autobusni prijevoz prije je bio svakih pola sata, sad vidim da se počelo reducirati.

Nije ni čudo, jer sve više ljudi ima aute i ne pada im na pamet koristiti javni prijevoz.

 

Uglavnom, svaka ti čast na ovakvom pothvatu, jer i ja isto ko i Stanley bi bio skeptičan prema hodanju tom prugom.

Link to comment
Share on other sites

Nego, je li uopće legalno hodati s mačetom okolo naokolo? :grin:

Zašto ne bi bilo? Pa mačeta je alatka kao i, meknimo, sikira. Ti si očigledno još pod dojmom onog filma od nekidan :))

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Što se mina tiče, moram priznati da se nisam previše brinuo oko njih. Znao sam da je trasa pruge očišćena od mina jer je onuda nakon toga prolazio vlak. A pored pruge se ionako nije moglo previše hodati jer je sve bilo poplavljeno. Čak i da nije bilo poplavljeno, ne bih se previše udaljavao od pruge.

 

Ali slažem se s tim da s minama na ovom području treba biti vrlo oprezan. Razmišljao sam o i nastavku tog džunglopisa i šetnji prugom od Mošćenice do Petrinje, ali na kraju sam od toga odustao. Ipak ne želim Antona dovoditi u situaciju da mora ići tražiti novog admina :grin:

Link to comment
Share on other sites

 

Prema ovoj karti, ipak bi se moglo bezopasno hodati i do Petrinje. :smile:

Puno sam bio bliži minama kad sam hodao od Staze do Sunje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...