Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Čestitka

• Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 15.04.2006. - 13:27

Svim forumašima i prijateljima s foruma čestit i blagoslovljen Uskrs

Posted Image

#2 ivog

ivog
  • Administratori
  • 11,836 posts
  • Joined 16.10.2005.
  • LocationKrapina

Posted 15.04.2006. - 14:56

Zakon sličica... 8)

I ja se pridružujem svim čestitkama...

Sretan vam Uskrs...

#3 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 15.04.2006. - 15:00

Također, sretan Uskrs i sve najbolje svim forumašima i njihovim obiteljima! 8)

#4 spvh

spvh
  • Članovi
  • 732 posts
  • Joined 14.05.2005.

Posted 15.04.2006. - 16:14

Grozno! Čestitati Uskrs na tako jadan način!
Nije Uskrs seoska fešta koja nema smisao i svoje duboko vjersko obilježje.

Molim administratora da vodi računa o minimumu vjerskog poštivanja u ovakvim prilikama. Krajnje je nepošteno uputiti čestitku Uskrsa uz zečeve i šarena jaja.

Dakle, svim forumašima želim sretan i blagoslovljen Uskrs!

Posted Image

Rado dijelim s Vama i pjesmu koja zavrijeđuje objavljivanje:

Što sam Ti ja Gospodine

Što sam Ti ja Gospodine?
Malena kap koja želi
utažiti žeđ pustinje
Pramen vatre koji želi
ugrijati ledeno stijenje
Kamenčić pijeska koji želi
postati plodno tlo
Što sam Ti ja Gospodine?
Mucaj na usnama koji želi
pjevati pjesmu slave
Neispričana priča koja uvijek
započinje od početka
a nikada ne stiže do kraja
Što sam Ti ja Gospodine?
Dijete
koje s takvom pomnjivošću stavaraš
da za njeg umireš na križu
Ne razumijem Gospodine
ne shvaćam tu Ljubav
kojom me neprestano
zadivljuješ!
"U mrkloj noći vidimo -ponekad kroz vlastite suze - najljepše zvijezde"

#5 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 15.04.2006. - 17:25

kolega SPVH, moj grijeh,moj grijeh, moj preveliki grijeh...
ali dopusti da pojasnim...

Inaće, na podforumu piše "Razno-za rasprave isključivo za željeznicu"
a i slika koju sam stavio paše uz željezniku tematiku

Bojenje uskršnjih jaja dio je duge tradicije, jer jaje se povezuje s plodnošću i rađanjem novog života, odnosno novim početkom, a Uskrs je blagdan baš novog početka...
U većini kultura jaje predstavlja simbol rađanja, mladosti, zdravlja, plodnosti i uskrsnuća. Kada je crkva u drugom stoljeću počela slaviti Uskrsnuće, jaje je već bilo dugo vremena popularan simbol. Kršćanski misionari iskoristili su i ukomponirali poganske tradicije u kršćanske praznike, kako bi na najbezbolniji način priširili svoju vjeru. Kako su se poganske svetkovine proljeća poklapale vremenski sa Uskrsom, bilo je logično da se iskoriste stari običaji. Čak je i engleski naziv za Uskrs - Easter, nastao iz poganoskog Eastre.

Zec odn. kunić je još u doba prije kršćanstva bio simbol plodnosti, a u anglo-saksonskim narodima predstavljao je zemaljsko utjelovljenje božice plodnosti Eastre. Zečevi i kunići bili su tada znani kao životinje sa najbržom mogučnošću razmnožavanja i bili su simbol novog rađanja života u proljetno doba, kada se slavio poganski praznik dolaska proljeća. Za vrijeme tih proslava, vjerovalo se da zec donosi jaja kao simbol novog proljeća.Kao uskrsni simboli kunići su se počeli koristiti u Njemačkoj, odakle potjeću prvi zapisi o tome koji datiraju iz 16. stoljeća. Izrada prvih jestivih kunića (od tijesta i šećera) - uskrsnih poklona, također započinje u Njemačkoj, početkom 19. stoljeća. Iz Njemačke su se oba simbola proširila po cijelom krščanskom svijetu. Uskrsni zeko, zajedno sa Krist Kindlom ili malim Isusom, postaje izvor najveće dječje radosti. Djeca vjeruju da ako su bila dobra, zeko će im na uskrsno jutro donijeti šarena jaja i poklone. Na skrivenom mjestu u vrtu, dvorištu ili u kući, prave gnijezda od trave kako bi im zeko mogao ostaviti poklone

#6 vule

vule
  • Članovi
  • 283 posts
  • Joined 16.10.2005.

Posted 15.04.2006. - 17:35

Pozdrav :D Pridružujem se ljepim čestitkama i željama :D :D :D
Vule

#7 Karlo BG

Karlo BG
  • Članovi
  • 220 posts
  • Joined 30.09.2005.

Posted 15.04.2006. - 17:56

Sretan Uskrs svim Katolicima.

Ali primedba SPVH nije na mestu. Jeste da postoji, tako da kazem, praznicni kiceraj, ali i kad dobijemo takvu cestitku, to je znak ljubavi, sto je vise (u nekom smislu) u duhu Krscanstva (nemoj da se uvredis), i ako ljude ucini srecnijim to je zaparavo dobro...
Pravi covek ce uvek traziti resenje, a ne krivca niti izgovor

Zeleznicari svih zemalja ujedinite se

#8 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,662 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 15.04.2006. - 18:08

Prošle godine za Uskrs je forum brojao tek nekih dvadesetak članova ...

Ove godine nas je gotovo tri stotine ...

Uz želje da tim tempom nastavimo i dalje, svima na forumu, kao i obiteljima želim sretan i radostan Uskrs :D

#9 x-type

x-type
  • Članovi
  • 2,664 posts
  • Joined 04.12.2005.

Posted 15.04.2006. - 20:05

niti političke konotacije sa citiranjem "seoske fešte" nisu na mjestu. zaista neumjestan post.

Sretan Uskrs svima!

#10 spvh

spvh
  • Članovi
  • 732 posts
  • Joined 14.05.2005.

Posted 15.04.2006. - 21:17

Sretan Uskrs svim Katolicima.

Ali primedba SPVH nije na mestu. Jeste da postoji, tako da kazem, praznicni kiceraj, ali i kad dobijemo takvu cestitku, to je znak ljubavi, sto je vise (u nekom smislu) u duhu Krscanstva (nemoj da se uvredis), i ako ljude ucini srecnijim to je zaparavo dobro...

Dakle, Karlo od Tebe ne očekujem da se "praviš grbav". Uskrs nije Dan žena, niti 1. svibnja. On je sasvim poseban blagdan kod katolika i nema drugog simbola Uskrsa osim Krista uskrsloga.

#11 spvh

spvh
  • Članovi
  • 732 posts
  • Joined 14.05.2005.

Posted 15.04.2006. - 21:20

kolega SPVH, moj grijeh,moj grijeh, moj preveliki grijeh...
ali dopusti da pojasnim...

Inaće, na podforumu piše "Razno-za rasprave isključivo za željeznicu"
a i slika koju sam stavio paše uz željezniku tematiku

Bojenje uskršnjih jaja dio je duge tradicije, jer jaje se povezuje s plodnošću i rađanjem novog života, odnosno novim početkom, a Uskrs je blagdan baš novog početka...
U većini kultura jaje predstavlja simbol rađanja, mladosti, zdravlja, plodnosti i uskrsnuća. Kada je crkva u drugom stoljeću počela slaviti Uskrsnuće, jaje je već bilo dugo vremena popularan simbol. Kršćanski misionari iskoristili su i ukomponirali poganske tradicije u kršćanske praznike, kako bi na najbezbolniji način priširili svoju vjeru. Kako su se poganske svetkovine proljeća poklapale vremenski sa Uskrsom, bilo je logično da se iskoriste stari običaji. Čak je i engleski naziv za Uskrs - Easter, nastao iz poganoskog Eastre.

Zec odn. kunić je još u doba prije kršćanstva bio simbol plodnosti, a u anglo-saksonskim narodima predstavljao je zemaljsko utjelovljenje božice plodnosti Eastre. Zečevi i kunići bili su tada znani kao životinje sa najbržom mogučnošću razmnožavanja i bili su simbol novog rađanja života u proljetno doba, kada se slavio poganski praznik dolaska proljeća. Za vrijeme tih proslava, vjerovalo se da zec donosi jaja kao simbol novog proljeća.Kao uskrsni simboli kunići su se počeli koristiti u Njemačkoj, odakle potjeću prvi zapisi o tome koji datiraju iz 16. stoljeća. Izrada prvih jestivih kunića (od tijesta i šećera) - uskrsnih poklona, također započinje u Njemačkoj, početkom 19. stoljeća. Iz Njemačke su se oba simbola proširila po cijelom krščanskom svijetu. Uskrsni zeko, zajedno sa Krist Kindlom ili malim Isusom, postaje izvor najveće dječje radosti. Djeca vjeruju da ako su bila dobra, zeko će im na uskrsno jutro donijeti šarena jaja i poklone. Na skrivenom mjestu u vrtu, dvorištu ili u kući, prave gnijezda od trave kako bi im zeko mogao ostaviti poklone

Brisaču, znamo se i poštujem te i kao kolegu na forumu i kao kolegu u sindikatu. Dakle, u tim okolnostima uzimam si slobodu da te mogu kritizirati i ukazati na nešto nedolično. Naravno, vrijedi i obrnuto.
U sve mi možeš dirati, sve možeš i omalovažavati. Ovaj dio svakako ne.

#12 ErrAseR

ErrAseR
  • Članovi
  • 9,395 posts
  • Joined 22.04.2005.

Posted 15.04.2006. - 21:35

:?:

#13 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 15.04.2006. - 22:31

Ljudi, pa ovdje se čestita Uskrs...
Molim vas da se okanite daljnje rasprave, a ja ću editirati i obrisati postove koji nisu čestitka.
Ovdje samo čestitajte.

#14 Karavela

Karavela
  • Članovi
  • 3,195 posts
  • Joined 11.09.2005.
  • LocationSMŽ

Posted 15.04.2006. - 22:32

niti političke konotacije sa citiranjem "seoske fešte" nisu na mjestu. zaista neumjestan post.

Sretan Uskrs svima!

Nije bitno kaj se kaže već tko kaže. Ali, ma pustimo to na miru .
Sretan Uskrs svima na forumu (koji ga sutra slave).

#15 spvh

spvh
  • Članovi
  • 732 posts
  • Joined 14.05.2005.

Posted 15.04.2006. - 22:33

Ma i ja tebe Eraseru volim! I želim ti od srca sretan i blagoslovljen Uskrs, sjećanje na pobjedu smrti, na nadu i vjeru kojom živimo ovozemaljske dane.

#16 Bjosip

Bjosip
  • Članovi
  • 242 posts
  • Joined 13.01.2006.

Posted 15.04.2006. - 23:41

Svima prisutnima na forumu srećne uskršnje blagdane želi Josip iz Subotice!

#17 ivancrnkoci

ivancrnkoci
  • Članovi
  • 1,230 posts
  • Joined 27.08.2005.

Posted 16.04.2006. - 10:21

Sretan Uskrs svim forumašima.

#18 R.Bradic

R.Bradic
  • Članovi
  • 35 posts
  • Joined 23.02.2006.

Posted 16.04.2006. - 10:45

Sretan Uskrs, uz najlepse zelje u ime SINDIKATA MASINOVODJA LAPOVA i u svoje licno ime

#19 Jim

Jim
  • Članovi
  • 1,581 posts
  • Joined 08.01.2006.

Posted 16.04.2006. - 21:44

Sretan Uskrs, uz najlepse zelje u ime SINDIKATA MASINOVODJA LAPOVA i u svoje licno ime

Hvala prijatelju,ziv mi bio.Pozdrav.

#20 garlic

garlic
  • Članovi
  • 1,480 posts
  • Joined 29.05.2005.

Posted 17.04.2006. - 10:56

Zanimljiv mi je bio Uskrs. Gledao sam ljude koji su na Veliku Subotu bili na ispovjedi a na Uskrs su krali naftu.
garlic

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users