Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Linkovi na Facebook stranice

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 MrOchse

MrOchse
  • Članovi
  • 690 posts
  • Joined 29.07.2009.
  • LocationRijeka

Posted 15.12.2012. - 19:52

Link se ne vidi jer IC PLUS nije poštovao pravilo foruma broj 9:

http://www.zeljeznic...tion=boardrules

Ja mislim da je to pravilo, otkako je facebook promjenio postavke privatnosti u kojima albumi i pojedine fotografije mogu biti javni, apsurdno! Ispravite me ako griješim, naravno sa argumentom...

Neki su otišli predaleko da bi tamo tek na kraju shvatili da nisu ni krenuli...

lijevi_zps9ef74380.gifsrednji_zpsad9ecb4c.gifsrednji_zpsad9ecb4c.gifdesni_zpsbf3fbf91.gif

#2 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,395 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 15.12.2012. - 20:04

Ja mislim da je to pravilo, otkako je facebook promjenio postavke privatnosti u kojima albumi i pojedine fotografije mogu biti javni, apsurdno! Ispravite me ako griješim, naravno sa argumentom...

Činjenica je da su neki forumaši diskriminirani jer ne mogu doći do sadržaja navedenog linka ukoliko se ne registriraju na Facebook. Takav način prezentiranja informacija nije prihvatljiv na forumu.

Ovo je ono šta se vidi nakon klikanja na takve linkove, pa ti prosudi:

This content is currently unavailable

The page you requested cannot be displayed right now. It may be temporarily unavailable, the link you clicked on may have expired, or you may not have permission to view this page.

Mislim da ne treba dalje diskutirati o pravilima foruma, koja smo svih prihvatili prilikom registracije na njega.

#3 MrOchse

MrOchse
  • Članovi
  • 690 posts
  • Joined 29.07.2009.
  • LocationRijeka

Posted 15.12.2012. - 20:17

Činjenica je da su neki forumaši diskriminirani jer ne mogu doći do sadržaja navedenog linka ukoliko se ne registriraju na Facebook. Takav način prezentiranja informacija nije prihvatljiv na forumu.

Ovo je ono šta se vidi nakon klikanja na takve linkove, pa ti prosudi:

Mislim da ne treba dalje diskutirati o pravilima foruma, koja smo svih prihvatili prilikom registracije na njega.

Ja mislim da treba, zato što netko tko šalje link slike ili cijeli album, a da je u vlasništvu iste te osobe može postaviti da je album javan, a i postoji poseban postupak koji može ići u pravila kako podijeliti album sa facebooka... korak 1: u desnom kutu albuma imate prikazan prijenosnik na kojeg kliknete i odabereta podijeli album ili na eng: share album
share1f.jpg

nakon što ga kliknete dobijete ovaj prozor:

share2g.jpg

i kada otvorite ovaj link registrirani ili neregistrirani: http://www.facebook....=1&l=a7087947c4

pogledajte pa mi recite jel radi? 

neka se ovo prebaci u drugu temu... i isprike ako djelujem drsko, to mi nije namjera, samo iznosim svoje mišljenje...  :kuhar:

lijevi_zps9ef74380.gifsrednji_zpsad9ecb4c.gifsrednji_zpsad9ecb4c.gifdesni_zpsbf3fbf91.gif

#4 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,395 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 15.12.2012. - 20:41

Ova diskusija je sad izdvojena iz podforuma Vagoni.

pogledajte pa mi recite jel radi? 

Naravno da radi, ali upravo si sad dao primjer na koji način se može gledati sadržaj Facebook bez obaveze registracije. A u našim pravilima foruma je upravo riječ o registraciji, a Facebook je tu naveden samo kao primjer. Mogao je biti i bilo koji drugi primjer linka s registracijom.

Još jednom citiram to pravilo. Označeno je ono što je bitno:

Za postavljanje slika i filmova nemojte koristiti servere koji zahtijevaju registraciju i autentifikaciju (npr. Facebook i sl.), nego isljučivo servere na kojima će pristup slikama i filmovima biti svima omogućen bez registracije (Photobucket, Imageshack, Rapidshare ...).

Dakle, nitko neće imati ništa protiv toga ako se navode linkovi na javno dostupne stranice Facebooka ili sličnih stranica, ovako kako si ti sad napravio. Ali ukoliko se radi o linku na stranice koje se kriju iza obaveze registracije i prijave, onda je to ovdje neprihvatljivo.

BIlo je već slučajeva da su na forumu bili navedeni linkovi javno dostupnih Facebook stranica i nitko nije ni riječ prigovorio tome. Ali u temi gdje smo započeli ovu raspravu to nije bio slučaj.

#5 MrOchse

MrOchse
  • Članovi
  • 690 posts
  • Joined 29.07.2009.
  • LocationRijeka

Posted 15.12.2012. - 20:52

Ova diskusija je sad izdvojena iz podforuma Vagoni.

Naravno da radi, ali upravo si sad dao primjer na koji način se može gledati sadržaj Facebook bez obaveze registracije. A u našim pravilima foruma je upravo riječ o registraciji, a Facebook je tu naveden samo kao primjer. Mogao je biti i bilo koji drugi primjer linka s registracijom.

Još jednom citiram to pravilo. Označeno je ono što je bitno:

Dakle, nitko neće imati ništa protiv toga ako se navode linkove na javno dostupne stranice Facebooka ili sličnih stranica, ovako kako si ti sad napravio. Ali ukoliko se radi o linku na stranice koje se kriju iza obaveze registracije i prijave, onda je to ovdje neprihvatljivo.

BIlo je već slučajeva da su na forumu bili navedeni linkovi javno dostupnih Facebook linkova i nitko nije ni riječ prigovorio tome. Ali u temi gdje smo započeli ovu raspravu to nije bio slučaj.

Hvala!

Kad se daje običan link isto traži registraciju prilikom otvaranja bez obzira jel album javan ili nije, a ovim linkom se može pokazat i privatan album i taj link možemo dati samo mi vlasnici fotografija... 

Onaj link je isto link na javne fotografije, ali nije podjeljen na ovaj način te je podložan registraciji, i to nije u redu, ali djeljene fotografija sa facebooka mimo registracije je moguće, rijetki to znaju i zato sam se ja požalio te pokazao kako se radi jer je bezveze sankcionirat (obrisat link) nekoga tko je počinio error zbog neinformiranosti...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users