Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Noviteti na zeljeznice.net

• Please log in to reply
98 replies to this topic

Poll: Noviteti (109 member(s) have cast votes)

Kako ste zadovoljni sa novitetima na stranici zeljeznice.net?

1. Super, jako sam zadovoljan (84 votes [77.06%] - View)

Percentage of vote: 77.06%

2. Ne, nisam uopće zadovoljan (8 votes [7.34%] - View)

Percentage of vote: 7.34%

3. Svejedno mi je (17 votes [15.60%] - View)

Percentage of vote: 15.60%

Vote Guests cannot vote

#41 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 16.12.2012. - 06:15

Nestali su podnaslovi (opisi) tema, a pojavili su se tagovi. Bilo je zgodno koristiti podnaslove, npr. u putopisima.
Do sada unešeni podnaslovi postojećih tema su i dalje ostali zapisani u forumskoj bazi podataka, ali se više ne prikazuju.

#42 Pfaff

Pfaff
  • Članovi
  • 16,606 posts
  • Joined 13.06.2007.
  • LocationRijeka

Posted 16.12.2012. - 06:45

Nestali su podnaslovi (opisi) tema, a pojavili su se tagovi. Bilo je zgodno koristiti podnaslove, npr. u putopisima.
Do sada unešeni podnaslovi postojećih tema su i dalje ostali zapisani u forumskoj bazi podataka, ali se više ne prikazuju.

Eto, glavno da podaci nisu izgubljeni. Možda se u nekom od sljedećih verzija softvera pojave podnaslovi, a izgube tekstovi :ljut2

BTW, primijetio sam jednu stvar (vrijedi samo za članove s ovlastima): Staro formatiranje funkcionira samo dok ne editiraš post. Ako to učiniš, treba reformatirati sve specijalne tagove (size, color...)

I stvarno, što bi s [media]?

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

#43 Vedran Zeman

Vedran Zeman
  • Članovi
  • 4,183 posts
  • Joined 17.10.2005.
  • LocationKloštar Podravski

Posted 16.12.2012. - 13:26

Svuda bi bilo dobro vratiti podnaslove, a tagovi nek ostanu posebno, a ne umjesto njih.

Nema goreg kad uvedu neku korisnu stvar i onda ju maknu (da bi se dvije verzije kasnije hvalili: imamo podnaslove, opet :twisted: ).

I kako kod editiranja posta, ubaciti dodatni citirani post, kao što ja sad pokušavam dodati Pfaffov?

----------------

Eto, glavno da podaci nisu izgubljeni. Možda se u nekom od sljedećih verzija softvera pojave podnaslovi, a izgube tekstovi :ljut2

BTW, primijetio sam jednu stvar (vrijedi samo za članove s ovlastima): Staro formatiranje funkcionira samo dok ne editiraš post. Ako to učiniš, treba reformatirati sve specijalne tagove (size, color...)

I stvarno, što bi s [media]?

-----------------

P.S.

Kod korištenja Full Editora, i dalje su najstariji postovi na vrhu...

Metro über (unter) alles! :kul3

#44 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 16.12.2012. - 19:22

I kako kod editiranja posta, ubaciti dodatni citirani post, kao što ja sad pokušavam dodati Pfaffov?

Ja ti mogu predložiti da to radiš kao u dobra stara vremena, preko klasičnog tag editora. To znači, najprije se prebaciš iz novog forumskog šminkerskog editora u klasični tag editor (prva ikonica do avatara). Zatim kreneš citirati kao da ćeš odgovarati pa Pfaffov post, tekst citata zadjedno s "quote" tagovima kopiraš u clipboard i nakon toga kreneš u uređivanje svojeg posta i napraviš paste.

Kôd: 

[quote name="Pfaff" post="416487" time="1355636701"]

BTW, primijetio sam jednu stvar (vrijedi samo za članove s ovlastima): Staro formatiranje funkcionira samo dok ne editiraš post. Ako to učiniš, treba [u]reformatirati[/u] sve specijalne tagove (size, color...)

[/quote]

Rezultat:

#45 Pfaff

Pfaff
  • Članovi
  • 16,606 posts
  • Joined 13.06.2007.
  • LocationRijeka

Posted 16.12.2012. - 22:53

I stvarno, što bi s "media"?

Metodom pokušaja i pogrešaka ustanovio sam: NIŠTA! Nema ga i nije potreban. Jednostavno pukneš link iz Jubitoa i stvar radi.

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

#46 ZlayoZg

ZlayoZg
  • Moderatori
  • 6,153 posts
  • Joined 06.06.2008.
  • LocationPruga ZG Resnik-ZG Žitnjak

Posted 16.12.2012. - 23:04

Ne znam kako kod vas,ali meni se ne otvaraju videi sa Photobucketa(oni od Pfaffa).

Naime,kada dođem ikonom na prozor videa,dolje pri dnu ekrana se pojavi link videa koji završava sa .mp4,ali kad klinem na njega,otvori mi se novi prozor i link koji završava sa .jpg ekstenzijom(primjerice ovaj http://i583.photobuc...aDelnice266.jpg ).Čujem zvuk u pozadini,ali videa nema. :ne zna:

#47 Pfaff

Pfaff
  • Članovi
  • 16,606 posts
  • Joined 13.06.2007.
  • LocationRijeka

Posted 16.12.2012. - 23:51

Ne znam kako kod vas,ali meni se ne otvaraju videi sa Photobucketa(oni od Pfaffa).
Naime,kada dođem ikonom na prozor videa,dolje pri dnu ekrana se pojavi link videa koji završava sa .mp4,ali kad klinem na njega,otvori mi se novi prozor i link koji završava sa .jpg ekstenzijom(primjerice ovaj http://i583.photobuc...aDelnice266.jpg ).Čujem zvuk u pozadini,ali videa nema. :ne zna:

Misliš ovaj:

http://s583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/StanicaDelnice/?action=view¤t=StanicaDelnice266.mp4

Kopirao sam izravno url, ali pogledaj što editor napravi od toga. Fuj!

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

#48 STress

STress
  • Članovi
  • 1,470 posts
  • Joined 24.07.2009.
  • LocationIstočno od Gajnica

Posted 17.12.2012. - 23:14

Uglavnom zadovoljan, uz dvije primjedbe:

1. Otvara mi neuporedivo sporije nego prethodne reinkarnacije foruma; isti je problem i s postavljanjem poruke, pa mi se dogodi dupliranje.

2. Zbilja mi fali embediranje video-klipova u postu. Mislim, to ima čak i   :vidiga:  net.haerov forum...

#49 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 17.12.2012. - 23:26

1. Otvara mi neuporedivo sporije nego prethodne reinkarnacije foruma; isti je problem i s postavljanjem poruke, pa mi se dogodi dupliranje.

Vjerojatno će slijediti selidba na brži server, ako se ne riješi ovo pitanje.

2. Zbilja mi fali embediranje video-klipova u postu. Mislim, to ima čak i   :vidiga:  net.haerov forum...

Ne razumijem, pa postoji opcija embedd.

#50 Vedran Zeman

Vedran Zeman
  • Članovi
  • 4,183 posts
  • Joined 17.10.2005.

Posted 17.12.2012. - 23:27

1. Da, stvarno zna biti spor, evo 5 sekundi da izvrti preview ovog posta, koji nije nešto posebno krcat kôdom. :roll:
2. Kod embeddinga videa samo zalijepi link na isti, a forumski editor odradi ostalo sâm.

Što se tiče YouTubea, radi i sa kratkim linkom (youtu.be/xxx), a konačno radi i s Vimeom. Druge video servise ne trebam, pa nisam isprobavao.

#51 STress

STress
  • Članovi
  • 1,470 posts
  • Joined 24.07.2009.
  • LocationIstočno od Gajnica

Posted 18.12.2012. - 09:48

2. Kod embeddinga videa samo zalijepi link na isti, a forumski editor odradi ostalo sâm.

Old skool... :oops:

#52 Vedran Zeman

Vedran Zeman
  • Članovi
  • 4,183 posts
  • Joined 17.10.2005.

Posted 19.12.2012. - 14:13

Ja ti mogu predložiti da to radiš kao u dobra stara vremena, preko klasičnog tag editora.

Hvala, do tog zaključka sam i ja došao, eh jesu za*ebali stvar s novom verzijom. :roll:

Da ne pričam, da je nemoguće stavljanje klikabilnog thumbnaila na fotku, znači ovo:

[URL=http://imageshack.us/a/img823/6776/zeljezn3.jpg][/URL]

Prokleti forum mi ne da zalijepiti cijeli kôd, nego čim ga stavim code tagove automatski krati, ma popi*dit ću. :ljut2

Uglabnom, mislim da znate na što mislim, tko ne zna evo kôda:

http://pastebin.com/8ypfyykd

Jednostavno se kod pregleda pojavi thumbnail, ali klik na njega otvara taj thumbnail umjesto velike fotke!
Evo gornji kôd, kako ga interpretira forumski engine (probajte kliknuti na thumbnail):

zeljezn3.th.jpg

P.S. I dalje su u mobilnoj verziji svi novi postovi by Array.

#53 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 19.12.2012. - 19:29

Hvala, do tog zaključka sam i ja došao, eh jesu za*ebali stvar s novom verzijom. :ljut2

A ako taj isti thumbnail code zalijepiš nakon što deaktiviraš ovaj novi šminkerski editor (tj.dok imaš aktivan klasični editor), onda thumbnaili nekim čudom prorade :grin:
Neću pitati zašto, ali barem znam kako ;)

Primjer:

th_PB100103res.jpg

#54 Pfaff

Pfaff
  • Članovi
  • 16,606 posts
  • Joined 13.06.2007.
  • LocationRijeka

Posted 20.12.2012. - 11:52

Pitanjce: Što se dogodilo s mail-obavjestima o promjenama na temama koje pratim? Ništa više ne stiže? Ukinuto?

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

#55 Vedran Zeman

Vedran Zeman
  • Članovi
  • 4,183 posts
  • Joined 17.10.2005.

Posted 20.12.2012. - 11:56

Mislim da je s novom verzijom resetirano, od' vamo, pa si podesi.

#56 Pfaff

Pfaff
  • Članovi
  • 16,606 posts
  • Joined 13.06.2007.
  • LocationRijeka

Posted 20.12.2012. - 12:18

Mislim da je s novom verzijom resetirano, od' vamo, pa si podesi.

Aha! Hvala. BTW, zašto mi banka tako ne resetira kartice kad apgrejdaju svoj softver nego mi se to događa samo na 4rumu?

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

#57 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 20.12.2012. - 14:39

Aha! Hvala. BTW, zašto mi banka tako ne resetira kartice kad apgrejdaju svoj softver nego mi se to događa samo na 4rumu?

Kad ti mirovina počne sjedati na zeljeznice.net, onda ti se neće resetirati račun. :mrgreen: :lol:

#58 ZlayoZg

ZlayoZg
  • Moderatori
  • 6,153 posts
  • Joined 06.06.2008.

Posted 20.12.2012. - 23:10

-nova verzija aplikacije Tapatalk, koja sada omogucva tzv. push notification odnosno u realnom vremenu budete obavijeteni na vaem pametnom telefonu ako ima neka nova poruka na forumu

Ovu poruku pisem bas preko Tapatalka i mogu reci da izvrsno funkcionira,da ucitava brze nego klasicnu verziju preko web browsera smartphonea,javlja o novim porukama u realnom vremenu(ako se ukljuci takva opcija) i lako je za koristiti.Jedino se slova 謦, i slicna nakon postanja pretvore u neke cudne znakove i to smeta.Malo mi je trebalo vremena da se naviknem,ali i to sam uspio "probaviti". :palac:

#59 Pfaff

Pfaff
  • Članovi
  • 16,606 posts
  • Joined 13.06.2007.
  • LocationRijeka

Posted 20.12.2012. - 23:28

Ovu poruku pisem bas preko Tapatalka i mogu reci da izvrsno funkcionira,da ucitava brze nego klasicnu verziju preko web browsera smartphonea,javlja o novim porukama u realnom vremenu(ako se ukljuci takva opcija) i lako je za koristiti.Jedino se slova 謦, i slicna nakon postanja pretvore u neke cudne znakove i to smeta.Malo mi je trebalo vremena da se naviknem,ali i to sam uspio "probaviti". :palac:

Koji smartphone? Nokia 3310!

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

#60 ZlayoZg

ZlayoZg
  • Moderatori
  • 6,153 posts
  • Joined 06.06.2008.

Posted 21.12.2012. - 00:04

Hehe,nije legendarni 3310 nego HTC Wildfire S. :mrgreen: