Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Noviteti na zeljeznice.net

• Please log in to reply
98 replies to this topic

Poll: Noviteti (109 member(s) have cast votes)

Kako ste zadovoljni sa novitetima na stranici zeljeznice.net?

1. Super, jako sam zadovoljan (84 votes [77.06%] - View)

Percentage of vote: 77.06%

2. Ne, nisam uopće zadovoljan (8 votes [7.34%] - View)

Percentage of vote: 7.34%

3. Svejedno mi je (17 votes [15.60%] - View)

Percentage of vote: 15.60%

Vote Guests cannot vote

#1 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 08.12.2012. - 16:25

Za početak molba - nemojte samo glasati u anketi. Dajte i komentar.

Kao što ste vidjeli, malo je potrajalo, ali tako to ide, kada se rade veći zahvati na samoj stranici. Pa zato postavljam i anketu, da vidim kako ste u konačnici Vi kao korisnici zadovoljni sa cijelom pričom.

Prvo o novitetima:

- novi portal

- novi logotip

- integracija portala sa forumom ( na naslovnoj stranici portala možete vidjeti najnovije poruke s foruma )

- pokrenut twitter račun stranice zeljeznice.net, ako imate twitter, počnite nas pratiti, nastojati ćemo stavljati što više zanimljivih vijesti na isti

- instalirana nova verzija Invision Power Board foruma, što je trenutno najbolja forumska skripta na tržištu

- nova verzija aplikacije Tapatalk, koja sada omogućava tzv. push notification odnosno u realnom vremenu budete obaviješteni na vašem pametnom telefonu ako ima neka nova poruka na forumu

- poboljšana mobilna verzija foruma za sve one koji nemaju aplikaciju Tapatalk ( 2.99 $ )

Htio bih samo spomenuti kako su još neke stvari u pripremi, kao velika baza podataka o željeznici, zahvaljujući jednom našem izuzetno vrijednom članu, pohrana starih fotografija direktno na server zeljeznice.net ( a ne neki besplatni, na kojem postoji šansa za gubitak istih ), te još neke sitnice koje ne bih sada htio spominjati, jer su tek idejni projekti, za koje se nadam da će uskoro krenuti realizacija.

Savjeti, kritike, komentari, sve je dobrodošlo, kako bi poboljšali rad same stranice.

#2 ZlayoZg

ZlayoZg
  • Moderatori
  • 6,163 posts
  • Joined 06.06.2008.
  • LocationPruga ZG Resnik-ZG Žitnjak

Posted 08.12.2012. - 17:11

Nemam kritika,nego pohvale.

Logo portala je odličan. :jup

Novi forum je odličan,brzo sam se navikao na njega,čak mi je i bolji od prijašnjeg i zbilja nemam primjedbi na njega. :palac:

Jedino bi trebalo poraditi oko smajlića,ima ih par duplih,pa da se još to riješi i možda dodaju neki novi umjesto njih..

#3 Portos

Portos
  • Moderatori
  • 10,600 posts
  • Joined 01.12.2005.
  • LocationZaprešić, Hrvatska

Posted 08.12.2012. - 17:15

Samo pohvale. Brzo sam se navikao na novotarije i sve je postalo rutina. Nastavljamo dalje bolji i opremljeniji.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

#4 cira - 1

cira - 1
  • Članovi
  • 45 posts
  • Joined 28.09.2008.

Posted 08.12.2012. - 18:34

Samo pohvale i ako sam samou brzo sam se navikao na novo.

#5 john_st

john_st
  • Članovi
  • 620 posts
  • Joined 24.07.2009.
  • LocationSplit

Posted 08.12.2012. - 19:50

Prvo, mogli ste dodat još dvije opcije, jer ovako je ili crno ili bijelo ili bolimek.. :D Ja sam uglavnom priličnp zadovoljan, ali fali mi recimo opcija od prijašnje verzije po kojoj kada bih kliknuo na ime topica da me prebaci na posljednje pročitani post. Možda to još postoji ali negdje drugdje no eto... 

Vozni red je za putnike. Knjiga voznog reda je za strojovođe. I fanatike.

#6 wiggum

wiggum
  • Članovi
  • 2,424 posts
  • Joined 02.05.2007.
Posted 08.12.2012. - 20:02

Stavljate na portal zbilja što više toga možete (relevantnog, ne stvari kao 2062-030 u Vinkovcima, već Turner u Zagorju!) tako da i bez čitanja foruma čovjek bude lako u toku. Ne otvaram sve teme, pa se često dogodi da propustim nešto. Ovako dobrim informacijama na portalu, nemoram niti u buduće otvarati sve teme i gubiti se u hrpi postova, već sve lako saznam na portalu (pa ako me zanima, uz link na temu na forumu koji se nalazi ispod članka, lako dođem tamo i sudjelujem u raspravi). Dakle, dodajte i taj link. ;)

Meni je jako dobar vlakovi.com jer daju kvalitetne informacije, ali opet nedostaju i neke lakše teme pa se nadam da će ovaj "naš" portal objediniti upravo te 2 stvari! :)

Pitanja u anketi su loše koncipirana. Ili je jako dobro ili jako loše ili me ne zanima. Što je s odgovorima između- "dobro je, uz neke zamjerke" ili "loše, ali ide prema boljemu"?

Twitter nemam, smartphone nemam, tako da to ne mogu komentirati, ali u svakom slučaju, svaka čast i na tome!

Spominje se nekakva baza podataka o želj., ali što je s dosadašnjim FAQ-ovima od kojih su neki ne poludovršeni, nego samo okrznuti...?

Prošla verzija foruma je bila koma i nikako da se priviknem na nju, ova mi se nekako više sviđa (funkcije), pa s obzirom na to, pohvale. (Ali search je opet katastrofa... :kul3 ). I ako netreba, nemojte ovu tako brzo mijenjati. :kul3

Zbilja je lijepo vidjeti da se netko brine o forumu i da se neke stvari kreću i to prema boljem! Zbilja hvala na trudu, vremenu, a i financijama za server i sve to! :palac:

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

#7 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 08.12.2012. - 21:30

Prvo, mogli ste dodat još dvije opcije, jer ovako je ili crno ili bijelo ili bolimek.. :grin: Ja sam uglavnom priličnp zadovoljan, ali fali mi recimo opcija od prijašnje verzije po kojoj kada bih kliknuo na ime topica da me prebaci na posljednje pročitani post. Možda to još postoji ali negdje drugdje no eto... 

Morate biti odlučniji. :)

Ta opcija i dalje postoji, kada klikneš na temu, odvede te na posljednju pročitanu poruku, moraš biti logiran naravno.

Stavljate na portal zbilja što više toga možete (relevantnog, ne stvari kao 2062-030 u Vinkovcima, već Turner u Zagorju!)

Ta vijest je bila proba za taj element, da vidim je li radi YouTube kako treba. :mrgreen:

tako da i bez čitanja foruma čovjek bude lako u toku. Ne otvaram sve teme, pa se često dogodi da propustim nešto. Ovako dobrim informacijama na portalu, nemoram niti u buduće otvarati sve teme i gubiti se u hrpi postova, već sve lako saznam na portalu (pa ako me zanima, uz link na temu na forumu koji se nalazi ispod članka,

Opcija, ali obrnuta od te trenutno postoji. Dakle, implementacija kao takva postoji, bilo bi i ovo možda izvedivo, no moram vidjeti. Znam na čega ciljaš, ali to mi je više za portale tipa Index i slični, koji nisu usko specijalizirani. Ovdje često imaš situaciju da se već o nekoj temi raspravlja na forumu.

lako dođem tamo i sudjelujem u raspravi). Dakle, dodajte i taj link. ;)

Meni je jako dobar vlakovi.com jer daju kvalitetne informacije, ali opet nedostaju i neke lakše teme pa se nadam da će ovaj "naš" portal objediniti upravo te 2 stvari! :)

Na čega misliš kod vlakovi.com?

Pitanja u anketi su loše koncipirana. Ili je jako dobro ili jako loše ili me ne zanima. Što je s odgovorima između- "dobro je, uz neke zamjerke" ili "loše, ali ide prema boljemu"?

Zato sam napisao da komentirate. :)

Twitter nemam, smartphone nemam, tako da to ne mogu komentirati, ali u svakom slučaju, svaka čast i na tome!

Spominje se nekakva baza podataka o želj., ali što je s dosadašnjim FAQ-ovima od kojih su neki ne poludovršeni, nego samo okrznuti...?

FAQ-ovi iliti ČPP-ovi, na čega konkretno misliš?

Prošla verzija foruma je bila koma i nikako da se priviknem na nju, ova mi se nekako više sviđa (funkcije), pa s obzirom na to, pohvale. (Ali search je opet katastrofa... :kul3 ). I ako netreba, nemojte ovu tako brzo mijenjati. :kul3

Već je pojašnjeno oko forumske tražilice. :) No, uvijek vam preostaje Google. :mrgreen: Inače, ova je daleko bolja od one u phpBB npr.

#8 tramvajac 92

tramvajac 92
  • Članovi
  • 2,609 posts
  • Joined 20.12.2007.
  • LocationZagreb

Posted 08.12.2012. - 22:05

Može li se nekako staviti kad se komentira članak na poralu da komentiram kao tramvajac 92 (tj. da se prijavim pa da ostavim komentar) a da oni koji nisu članovi (ili žele komentirati kao XY sa adresom xy@domena.aq).

Inače mi se sviđa.. ;)

#9 zagi988

zagi988
  • Članovi
  • 4,863 posts
  • Joined 11.05.2009.
  • Location74004

Posted 08.12.2012. - 22:26

logo je super.

portal je u napredku ali bude to uskoro dobro.

Twitter profil je dobra ideja, napiso sam vam tam kaj treba napravit s njim.

Ko vodi taj profil btw?

Sve ostalo same pohvale, jedino jos treba tamnija tema foruma i to je to :D

#10 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 08.12.2012. - 22:49

Može li se nekako staviti kad se komentira članak na poralu da komentiram kao tramvajac 92 (tj. da se prijavim pa da ostavim komentar) a da oni koji nisu članovi (ili žele komentirati kao XY sa adresom xy@domena.aq).

Inače mi se sviđa.. ;)

Nažalost, trenutno ta mogućnost ne postoji. Zato se vijesti direktno linkaju na forum, pa možete tamo komentirati.

logo je super.

Logo je odličan. Adam je autor i ovom mu se prilikom još jednom zahvaljujem. :palac:

portal je u napredku ali bude to uskoro dobro.

Twitter profil je dobra ideja, napiso sam vam tam kaj treba napravit s njim.

Ko vodi taj profil btw?

Hm, gdje si napisao?

Sve ostalo same pohvale, jedino jos treba tamnija tema foruma i to je to :grin:

Ima jedna dodatna tema, koja je malo tamnija, ali usnimit ću i drugu.

#11 zagi988

zagi988
  • Članovi
  • 4,863 posts
  • Joined 11.05.2009.
  • Location74004

Posted 08.12.2012. - 23:09

Pa na twitter sam reply-o :D

#12 Dark Lord

Dark Lord
  • Članovi
  • 705 posts
  • Joined 11.06.2009.

Posted 08.12.2012. - 23:22

Zadovoljan sam, mada i stara opcija je bila dobra. Ali ovo mi se jos vise svidja.

#13 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 09.12.2012. - 00:24

Pa na twitter sam reply-o :grin:

Pretpostavio sam, ali ja ništa ne vidim. :hm

#14 Medo

Medo
  • Članovi
  • 2,055 posts
  • Joined 29.03.2010.
  • LocationAdelaide - South Australia

Posted 09.12.2012. - 00:27

an_smiley.gif

Mislim da bi vijesti trebale dobiti prominentnije mjesto na forumu ili u samom vrhu ili s desne strane gdje ima još dovoljno placa da ne izgleda prenatrpano. Vijesti bi onako kako dolaze, njih nekoliko trebale biti, bar kako ja vidim u flaš obliku s linkom do punog teksta ili izvora pa ko voli nek izvoli.

----

The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.

#15 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 09.12.2012. - 00:33

an_smiley.gif

Mislim da bi vijesti trebale dobiti prominentnije mjesto na forumu ili u samom vrhu ili s desne strane gdje ima još dovoljno placa da ne izgleda prenatrpano. Vijesti bi onako kako dolaze, njih nekoliko trebale biti, bar kako ja vidim u flaš obliku s linkom do punog teksta ili izvora pa ko voli nek izvoli.

Pa, zato imaš portal. :)

Namjera je ipak da ljudi čitaju portal zbog vijesti, a forum je tu za rasprave, pa i rasprave o tim vijestima. Inače, to već postoji, kao što rekoh, u podforumu Vijesti za zeljeznice.net ;)

#16 zagi988

zagi988
  • Članovi
  • 4,863 posts
  • Joined 11.05.2009.
  • Location74004

Posted 09.12.2012. - 01:07

Pretpostavio sam, ali ja ništa ne vidim. :hm

Pogledaj opet, mora bit.

#17 Medo

Medo
  • Članovi
  • 2,055 posts
  • Joined 29.03.2010.
  • LocationAdelaide - South Australia

Posted 09.12.2012. - 02:04

Pa, zato imaš portal. :)

Namjera je ipak da ljudi čitaju portal zbog vijesti, a forum je tu za rasprave, pa i rasprave o tim vijestima. Inače, to već postoji, kao što rekoh, u podforumu Vijesti za zeljeznice.net ;)

an_smiley.gif

Razumijem funkciju portala i znam da postoji podforum vijesti... ali mislio sam da i ovo doda atraktivnosti foruma i ujedno inicira odlazak tamo ali kako rekoh... to je samo moje mišljenje...

Usput rečeno, portal lijepo izgleda.

Medo

----

The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.

#18 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 09.12.2012. - 03:04

Pogledaj opet, mora bit.

Nema ništa... Daj link ako ti nešto vidiš, jer ja ne vidim. :)

an_smiley.gif

Razumijem funkciju portala i znam da postoji podforum vijesti... ali mislio sam da i ovo doda atraktivnosti foruma i ujedno inicira odlazak tamo ali kako rekoh... to je samo moje mišljenje...

Usput rečeno, portal lijepo izgleda.

Medo

Uglavnom, znam, ti si dao prijedlog da se stavi malo više gore vijesti, što i nije možda toliko loše, ali je vjerujem dvosjekli mač. Razmislit ću o tome. ;)

#19 zagi988

zagi988
  • Članovi
  • 4,863 posts
  • Joined 11.05.2009.
  • Location74004

Posted 09.12.2012. - 08:32

Antone, otvori "Mentions" na twitteru pa ces vidjet. :) Tam ti se vidi kaj ti ja il ko vec reply-a.

#20 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 09.12.2012. - 12:16

Antone, otvori "Mentions" na twitteru pa ces vidjet. :) Tam ti se vidi kaj ti ja il ko vec reply-a.

Hehe, da sada vidim. Doduše, vidio sam i jučer na tvom profilu. Moram se još malo ufurati u twitter, mislio sam da se reply pokaže direktno ispod moje poruke.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users