Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

7 godina foruma

• Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 Anton

Anton
  • Admin
  • 5,281 posts
  • Joined 31.01.2005.
  • LocationVinkovci

Posted 31.01.2012. - 02:15

Eto, još jedna godišnjica je došla, još jedna godina je prošla. :)

Dakle, tog davnog 31.01.2005. godine, nastao je ovaj forum, negdje u ovim jutarnjim satima. Dani su prolazili, mjeseci su prolazili, godine su prolazile, a broj korisnika se stalno povećavao iz godine u godinu, kao i broj poruka. Kao što sam već bezbroj puta napisao i dan-danas sam u nevjerici kada vidim koliko je velik ovaj forum postao, a kada se samo sjetim, kako sam mislio da će malen biti.

Dragi članovi, još jednom Vam svima od srca hvala što sudjelujete na ovom forumu.

:slavlje

Posted Image

Posted Image

#2 tram4

tram4
  • Moderatori
  • 11,021 posts
  • Joined 31.10.2007.
  • LocationZagreb

Posted 31.01.2012. - 03:58

I meni je drago da prvi mogu čestitati tebi najviše, a i svim ostalim forumašima. ( eto barem neka korist od glupe hrvatske papirologije i pravilnika, koje sam promoran proučavati umjesto da spavam) Veliki je trud uložen u ovaj forum. Na forumu se u ovih 7 godina skupilo pregršt informacija, i zeljeznice.net sigurno još imaju veliku budućnost.A fotografije i kronološko vođenje tema te preglednost i konstatno moderiranje velike većine podforuma su glavne značajke zbog kojih je ovaj forum koristan i ima budućnost.
Još jednom čestitke, nadam se da će se ova verzija foruma malo dulje zadržati, a ne da se opet trebamo prilagođavati novom forumu...eh kad se sjetim dobrog-starog phbPP-a! :mrgreen:

#3 Pfaff

Pfaff
  • Članovi
  • 16,606 posts
  • Joined 13.06.2007.
  • LocationRijeka

Posted 31.01.2012. - 04:59

Da, i ja sam se, kao poštovani predpisnik ukrcao malo kasnije, ali nije mi žao.
Čestitke guzdi Antonu, a i svim ostalim 4rumašima s kojima sam, družeći se i piskarajući pomalo, otkrio novu dimenziju u svom životu

(A o razlozima budnosti u ovo gluho doba, ne bih sad i ovdje)

Edited by Pfaff, 31.01.2012. - 04:59.

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

#4 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,627 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 31.01.2012. - 06:05

Da, davno je bila 2005. godina kad sam na newsgrupi hr.rec.zeljeznice (sjeća li se danas netko još tih newsgrupa ? ;-)) ugledao poziv za registracijom na novi željeznički forum. I od tada mi u životu više ništa nije bilo isto. Puno toga sam naučio, shvatio da ima još puno "čudaka" koji kao i ja vole vlakove i tramvaje, veliki broj njih upoznao uživo, a još veći broj kroz postove.

Hvala ti na ideji i ustrajnosti, Antone ! I, naravno, hvala svima bez čijih priloga ovaj forum ne bi bio to što je ! :palac:

Posted Image

#5 Stanley

Stanley
  • Moderatori
  • 16,622 posts
  • Joined 24.08.2006.
  • LocationZagreb

Posted 31.01.2012. - 07:17

Eh, da. Guzda se htio malo podružiti s još par čudaka koji vole željeznicu i stvorio neman. :zubob
Na forum sam naišao sasvim slučajno, pasao ga nekoliko mjeseci i onda se registrirao. Ostalo su već prilozi za neku buduću povijest.
Osim ugodnog druženja putem foruma mnoge sam upoznao i osobno, podosta toga smo zajedno i obišli, a još jednom sam se uvjerio kako je svijet mali.
U to ime i moje čestitke svim forumašima na jubileju, a posebno guzdi Antonu. :palac:
Serija 05 je zakon!

#6 Zeus

Zeus
  • Moderatori
  • 7,241 posts
  • Joined 04.02.2008.
  • LocationVeliko Trgovišće

Posted 31.01.2012. - 07:58

Čestitke svim forumašima, a posebno gazdi Antonu. :pivo

I ja sam sasvim slučajno, baš kao i seabral, za forum saznao na newsgrupi hr.rec.zeljeznice. Nakon što sam skoro dvije godine svakodnevno čitao forum, odlučio sam se registrirati. I tako je naš forum postao dio moje svakodnevnice, kutak u koji navraćam po desetak puta dnevno, u kojem se družim sa ljudima sličnog svjetonazora i u kojem sam stekao desetak pravih prijatelja s kojima se često čujem i družim.

Hvala svima i vjerujem se da ćemo se još dugo družiti na ovom forumu.

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin:  :grin:  :grin:

#7 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,662 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 31.01.2012. - 08:05

Hvala svima i vjerujem se da ćemo se još dugo družiti na ovom forumu.

Također! :jup

#8 Medo

Medo
  • Članovi
  • 2,026 posts
  • Joined 29.03.2010.
  • LocationAdelaide - South Australia

Posted 31.01.2012. - 08:52

Posted Image

Čestitam svima (gazda se podrazumjeva) uz zahvalu na brojnim napisima iz kojih sam naučio štošta... i dobio želju da neke ljude upoznam osobno...

7 godina... formativan razvoj završen, moguće su tek male korekcije. Očekuju se turbulencije negdje od 12 – 16 godine koje su ovisne o tome kako su prošle prvih 7.

Forum sam posjećivao godinama... ali imadoh problema sa registriranjem... nikako nije prihvaćao moj hotmail account i onda sam odustao jer nisam smio dati svoj službeni mail. Ganglije su kasnije proradile i registrirah se uz tuđu pomoć.

Seabral, da, sjećam se newsgrupa... počeo sam ih pratiti 94/95 ali uglavnom lokalne (tada je to bio NZ) i profesionalne.

Medo

P.S. 29, prolom oblaka.

----

The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.

#9 Stanley

Stanley
  • Moderatori
  • 16,622 posts
  • Joined 24.08.2006.
  • LocationZagreb

Posted 31.01.2012. - 09:01

Molim bez zamjerke na digresiji, ali ovo je možda prilika da pojasnim (onima koji nisu ukopčali) odakle mi inspiracija da Antona zovem guzda.
Isječak iz TV serije ''Smogovci'', Slavko Brankov i Božidar Košćak kao Crni Jack i Kumpić. Obrutite pužnju na Kumpića:

Nisam vjerovao da postoji takav govor dok me neka baba na Trešnjevačkom placu nije ponudila: - Guspun, lupe sulute. :mrgreen:

(P.S. Ovo nije aluzija da je naš guzda kriminalac :wink: )
Serija 05 je zakon!

#10 Pfaff

Pfaff
  • Članovi
  • 16,606 posts
  • Joined 13.06.2007.
  • LocationRijeka

Posted 31.01.2012. - 09:21

(P.S. Ovo nije aluzija da je naš guzda kriminalac :wink: )

Čak i da je - u Lijepoj našoj je to rešpektabilno zanimanje... :mrgreen:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

#11 zagi988

zagi988
  • Članovi
  • 4,861 posts
  • Joined 11.05.2009.
  • Location74004

Posted 31.01.2012. - 09:23

7 godina vec? :o lijepo, Antonu svaka cast za pokretanje i odrzavanje, drago mi je da forum stoji ovak uredan i zanimljiv!
meni buju tek 4 godine tu, al sam presretan kaj sam clan :D

#12 Prakticar

Prakticar
  • Moderatori
  • 8,855 posts
  • Joined 19.09.2005.
  • LocationSveta Nedelja

Posted 31.01.2012. - 09:40

Uh, zar sam već toliko star? :lol:

Čestitke od srca, svaka čast Antonu koji ovo sve uspijeva držati pod kontrolom. Jedan od rijetkih foruma koje znam koji skoro nikad ne rikne zbog nekakvih tehničkih problema, kakvih su ostali portali puni :palac:

I jedan od rijetkih foruma na kojem uspijevamo održavati mirnoću, red i nadasve visoku intelektualnu razinu! :palac:

Ja sam inače ovamo "pobjegao" nakon klaonice na net.hr-u (tada se još zvao iskon), gdje se nas nekolicina ljubitelja tramvaja gurala na jednoj temi (ZET - komentari i pitanja) na podforumu Zagreb. Tamo sam upoznao i ogija2004 i mislim da mi je seabral prvi rekao za ovaj forum, pa sam onda dovukao ogija i još mnoge druge (mislim da je i DB bio među njima).

Kažu da je prvih 7 godina najteže. Idućih 77 trebalo bi proteći bez problema :pivo

#13 zagreb_tram

zagreb_tram
  • Članovi
  • 129 posts
  • Joined 07.01.2010.
  • LocationZagreb

Posted 31.01.2012. - 09:40

I ja čestitam svima na ovih 7 godina, iako sam se ja uključio malo kasnije...A ja sam na ovaj forum došao tako da sam u "svemoćni Google" upisao "tramvaj" :ne zna:

zagreb_tram
Dum vita est, spes est!

#14 Prakticar

Prakticar
  • Moderatori
  • 8,855 posts
  • Joined 19.09.2005.
  • LocationSveta Nedelja

Posted 31.01.2012. - 09:55

Da, jedan moj suradnik rekao je da se izum Googlea može usporediti s izumom kotača :mrgreen:

#15 ivog

ivog
  • Administratori
  • 11,836 posts
  • Joined 16.10.2005.
  • LocationKrapina

Posted 31.01.2012. - 10:05

Stvarno već respektabilna brojka..

I što je najbolje, zeljeznice.net su postale brend u Hrvatskoj kaj se tiče željeznica..
Dovoljno je reći da dobar dio onih koji rade na željeznici znaju za taj forum, zatim vidi se koliko je respektabilan kada se toliko čita s visokih razina iz organizacija i firmi vezanih uz željeznice..

#16 ICE-3M

ICE-3M
  • Članovi
  • 1,794 posts
  • Joined 11.01.2011.
  • LocationZagreb

Posted 31.01.2012. - 10:14

Sedam godina, pa sad je forum može u školu krenut :mrgreen:
A sad malo ozbiljno. Iako sam novi na forumu, čitao sam ga prije registracije redovito godinu dana, a prije nekoliko godina, ali jako neredovito, pa imam osječaj da sam tu zapravo puno duže. Uglavnom jako mi je drago da sam pomoču foruma upoznao osobno dosta ljubitelja željeznice, pa konačno mogu sa nekim popričati o željeznici. Hvala Antonu kaj je pokrenuo ovaj forum i kaj nas sve trpi i želim forumu dug život i da samo nastavi tako.

#17 sakuntala park

sakuntala park
  • Članovi
  • 1,994 posts
  • Joined 29.03.2009.
  • LocationOsijek

Posted 31.01.2012. - 11:45

Sretan rođendan forumu u kojem se u ovih 7 godina nakupilo mnogo potrebnih informacija. :party

"Sakuntala park je park koji je dobio naziv prema kipu djevojke s palminom granom u ruci koju su Osječani zvali Sakuntalin kip. Ime joj potječe iz 5. st. kada je indijski pjesnik Kalidas napisao Sakuntalu, svoju najpoznatiju poetsku tvorevinu." Taj park je ujedno i naziv tramvajskog stajališta u Osijeku na liniji 1, 2 i 3.

GPP popis reklama: https://goo.gl/DcZQxs

#18 Politikolog

Politikolog
  • Moderatori
  • 2,544 posts
  • Joined 26.02.2011.
  • LocationBeograd

Posted 31.01.2012. - 12:04

Pridruzujem se cestitkama :ves: Stvarno ne znam kako sam saznao za forum, predpostavljam preko foruma railserbia i iako nisam bas dugo registrovan na forumu, pratio sam vas sigurno godinu dana pre registracije i kao neko ko ne radi na zeleznici i nije iz struke moram reci da mi je forum puno pomogao oko razumevanja zeleznice koliko je to laiku moguce! Pritom sam uzivao u putopisima forumasa koje sam ovde nasao i njih smatram za sigurno jedne od najboljih koje sam ja do sad video...
Srecan rodjendan i da se druzimo jos mnogo godina :bend

#19 sali

sali
  • Članovi
  • 1,229 posts
  • Joined 25.06.2007.
  • LocationZagreb

Posted 31.01.2012. - 13:49

Posted Image

Srdačan pozdrav !

#20 inflameswetrust

inflameswetrust
  • Članovi
  • 3,315 posts
  • Joined 28.02.2009.
  • LocationPožega

Posted 31.01.2012. - 14:17

Čestitam i zahvaljujem svim forumašima na vrijednim informacijama, pričama, slikama, hodanjima i ostalim djelovanjima koje mi već četvrtu godinu uspješno odvlače pozornost od faksa ^^ :pahuljica
Posted Image

Moje fotografije.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users