Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Premještanje i preimenovanje stajališta

• Please log in to reply
271 replies to this topic

#41 ICE-3M

ICE-3M
  • Članovi
  • 1,794 posts
  • Joined 11.01.2011.
  • LocationZagreb

Posted 25.06.2012. - 23:47

Ako je ovo Arena Zagreb, onda je Dubec Sesvete. Pitam li se pitam tko se bavi ovakvim nebitnim stvarima i onda još napravi glupost.

Ne kužim u čemu je problem i gdje je tu glupost? Stajalište je imalo naziv po aveniji koja pitanje da li ima jedan kućni broj i preimenovano je po obližnjem objektu koji je dosta značajan i kojeg posjećuju ljudi koji dolaze izvan Zagreba i njima je ovakav naziv stanice više nego koristan, tako da je ovo preimenovanje zapravo jako dobar potez :palac:

#42 tram4

tram4
  • Moderatori
  • 11,120 posts
  • Joined 31.10.2007.
  • LocationZagreb

Posted 25.06.2012. - 23:54

Ne kužim u čemu je problem i gdje je tu glupost? Stajalište je imalo naziv po aveniji koja pitanje da li ima jedan kućni broj i preimenovano je po obližnjem objektu koji je dosta značajan i kojeg posjećuju ljudi koji dolaze izvan Zagreba i njima je ovakav naziv stanice više nego koristan, tako da je ovo preimenovanje zapravo jako dobar potez :palac:

Arena Zagreb nije dovoljno blizu tom stajalištu da bi se tako zvalo. Sumnjam da će neku preveliku korist imati za strance ovakav naziv stajališta, dapače samo može zbuniti.
Arena Zagreb se zove autobusno stajalište koje je odmah uz arenu i smješteno. Prije bi se onda to stajaište trebalo zvati Lanište, iako ni to nije pogodno, slažem se da naziv Jadranska avenija također nije ništa specijalno, no pošto se tako zove od svoje uspostave ne vidim razlog zašto mijenjati u nešto još netočnije.

#43 ICE-3M

ICE-3M
  • Članovi
  • 1,794 posts
  • Joined 11.01.2011.
  • LocationZagreb

Posted 26.06.2012. - 10:48

Kak nije dovoljno blizu? Pa ima 5 do 10 minuta hoda od stajališta do Arene. I ne kužim kako može zbuniti ako se stajalište koje koristi većina ljudi koja ide prema Areni zove Arena. To ne da zbunjuje nego pojednostavljuje. Na primjer, dođe netko izvana u Zagreb, pogleda na kartu tramvajskih linija i njemu bude onda puno lakše ako vidi stajalište Arena Zagreb, nego Jadranska avenija. Kaj se tiče stajališta autobusa, ne kužim zakaj se ne bi tako mogla zvati i tramvajska stanica. Tim više kaj je taj autobus prilično nepraktičan za odlazak do Arene i jako ga malo ljudi koristi.

#44 Dean24zg

Dean24zg
  • Članovi
  • 1,145 posts
  • Joined 05.07.2007.
  • LocationZagreb

Posted 26.06.2012. - 12:14

Stajalište Jadranska avenija je promjenilo naziv u Arena Zagreb ne zbog Arene nego zbog trgovačkog centra Arena-nepitajte za razlog.
Dean24zg

#45 egérke

egérke
  • Članovi
  • 7,612 posts
  • Joined 08.06.2006.
  • LocationKvatrić

Posted 26.06.2012. - 13:15

Uostalom, po toj bi logici trebalo mijenjati i ime okretišta Žitnjak, jer do pravog Žitnjaka ima još par kilometara zračne linije.

#46 celicana

celicana
  • Članovi
  • 586 posts
  • Joined 02.11.2011.
  • LocationRijeka-Škurinje Novo Naselje

Posted 26.06.2012. - 15:20

Ne znam ni sam da li je prikladan naziv za ovo tramvajsko stajalište Arena Zagreb. Imam i argumenata i za i protiv ali to ste ionako gore već naveli. Nije bio baš ni prikladan naziv Jadranska avenija pošto je gore i to navedeno. Pitanje da li ta avenija uopće ima bilo koji kućni broj. Međutim jedan stari plan grada Zagreba dok je stajalište još uvijek imalo naziv Jadranska avenija u mapi tramvajskih linija imalo je naziv Rotor dok su sva ostala imala kao i na ZET-ovoj mapi.
Možda bi to ime Rotor ili Rotor-Lanište bilo prikladnije.

Veliki pozdrav iz Rijeke!

#47 Westin

Westin
  • Članovi
  • 1,922 posts
  • Joined 02.07.2009.
  • LocationZagreb

Posted 26.06.2012. - 18:38

Ne znam ni sam da li je prikladan naziv za ovo tramvajsko stajalište Arena Zagreb. Imam i argumenata i za i protiv ali to ste ionako gore već naveli. Nije bio baš ni prikladan naziv Jadranska avenija pošto je gore i to navedeno. Pitanje da li ta avenija uopće ima bilo koji kućni broj. Međutim jedan stari plan grada Zagreba dok je stajalište još uvijek imalo naziv Jadranska avenija u mapi tramvajskih linija imalo je naziv Rotor dok su sva ostala imala kao i na ZET-ovoj mapi.
Možda bi to ime Rotor ili Rotor-Lanište bilo prikladnije.

Stanica je promjenila ime kada je vozio zetov vlakić za arena centar . Valjda su mislili prvotno da će se vlakić moći spustiti unutar rotora kod tramvajskog stajališta . Jadranska avenija ima kućne brojeve

#48 Dean24zg

Dean24zg
  • Članovi
  • 1,145 posts
  • Joined 05.07.2007.
  • LocationZagreb

Posted 26.06.2012. - 18:57

Postaja je promjenila ime kad je Trgovački centar Arena ugovorom angažirao ZETov vlakić,pa je T.C.Arena platila najam vlakića,a ZET je u cijeni najma vlakića pristao promjeniti službeni naziv stajališta.
Ubuduće kad trube da je za naziv stajališta ili promjenu voznog reda i sl potrebna suglasnost Vijeća gradske četvrti ili Gradskog ureda za . . . i promet-lažu.
ZET na svoju ruku može raditi kaj god hoće (ako hoće) bez suglasnosti bilo koga-provjereno.
Dean24zg

#49 tram4

tram4
  • Moderatori
  • 11,120 posts
  • Joined 31.10.2007.
  • LocationZagreb

Posted 26.06.2012. - 21:00

Ubuduće kad trube da je za naziv stajališta ili promjenu voznog reda i sl potrebna suglasnost Vijeća gradske četvrti ili Gradskog ureda za . . . i promet-lažu.
ZET na svoju ruku može raditi kaj god hoće (ako hoće) bez suglasnosti bilo koga-provjereno.

Vidiš, dobro da si ovo napisao, jer je upravo to standardan odgovor ZET-a. :angry:
Još si ja mislim, ako promjena/dodjela naziva stajališta treba ići preko grada, kako je onda moguće da je naziv Sveučilišna aleja odobren od strane za to zaduženih osoba iz gradskog ureda. No sad mi je jasno (što sam i predpostavljao) da je to plod ZET-ovih gluposti.

Što se tiče naziva tog stajališta, od svega navedenog još mi se naprikladnije čini jednostavno Rotor-Remetinec, ili Rotor-Jadranski most.
Žitnjak je također uvjetno-netočno nazvan, uvjetno zato jer se ta zona tvornica oko ulice grada Gospića naziva Žitnjak. Osim toga, nebi smisla imalo mijenjati taj naziv kad se tako naziva oduvijek i svi znaju na što se odnosi.

#50 tramvajac 92

tramvajac 92
  • Članovi
  • 2,609 posts
  • Joined 20.12.2007.
  • LocationZagreb

Posted 26.06.2012. - 21:05

Ima par kućnih brojeva, tako su npr. brojevi bb, 2 (BILLA) na početku a 8 (policija) je već u Lučkom. Sad bi bilo dost rasprave o kućnim brojevima u Jadranskoj av; čovjek vam je lijepo rekao da se može promjenit sve kako se njima digne.

#51 NT 2200

NT 2200
  • Članovi
  • 7,256 posts
  • Joined 19.11.2006.
  • LocationValens SG (CH)

Posted 26.06.2012. - 23:26

Po meni je najprikladniji naziv za stajalište - Lanište. Čim se prođe rotor, u Laništu si. Ne znam čemu Rotor, znam čemu Arena Zagreb, ali to je ipak malo predaleko da bi se stajalište tako zvalo.

#52 egérke

egérke
  • Članovi
  • 7,612 posts
  • Joined 08.06.2006.
  • LocationKvatrić

Posted 27.06.2012. - 12:00

Osim toga, ulica ne mora imati kućne brojeve da bi se stanica po njoj nazvala. Ne mora čak ni postojati - Sveučilišna aleja recimo uopće ne postoji kao ulica (to su Unska + Lučićeva), pa ima stajalište.

#53 ICE-3M

ICE-3M
  • Članovi
  • 1,794 posts
  • Joined 11.01.2011.
  • LocationZagreb

Posted 27.06.2012. - 12:25

Osim toga, ulica ne mora imati kućne brojeve da bi se stanica po njoj nazvala.

Da, to je točno. Ali ime stanice najviše koristi ljudima koji dolaze iz vana u Zagreb i njima ime stajališta Jadranska avenija ne znači puno. Mislim da je ovo s nazivom Arena Zagreb jedan od boljih poteza ZET-a u zadnje vrijeme, jer je stanica nazvana po obližnjem objektu, koji posjećuju ljudi izvan Zagreba i njima je ovaj naziv stanice koristan (kaj se tiče domaćih stanica ime niti ne mora imati ili može imati ime npr. stanica broj 58), a i ne znam zakaj se govori da je Arena daleko od stanice, pa udaljenost je nekih 650 metara, kaj nikako ne može biti daleko.

#54 Westin

Westin
  • Članovi
  • 1,922 posts
  • Joined 02.07.2009.
  • LocationZagreb

Posted 27.06.2012. - 14:46

Po tom pitanju onda se stanica Remetinečki gaj na 234 mogla zvati Arena Centar .Ista stanica na linijama 234 i 112 se zove drugačije Remetinec i Naletićeva . Zašto .Primjera radi linija 222 ne ide do Remetinca nego do Arena Centra i Jaruščice pa bi se tako trebalo zvati krajnje stajalište

#55 davorseljan

davorseljan
  • Članovi
  • 569 posts
  • Joined 15.01.2006.

Posted 27.06.2012. - 22:19

Isti slučaj imamo sa stajalištem Nacionalna i sveučilišna knjižnica koja je na pola puta između Lisinskog i križanja Slavonske i Ljubljanske avenije.
Znam da je to bio povijesni događaj za NSK kada je stanica dobila taj naziv.
Blizu je i HRT pa bi se stanica mogla zvati HRT i NSK.

#56 egérke

egérke
  • Članovi
  • 7,612 posts
  • Joined 08.06.2006.
  • LocationKvatrić

Posted 28.06.2012. - 13:07

Isti slučaj imamo sa stajalištem Nacionalna i sveučilišna knjižnica koja je na pola puta između Lisinskog i križanja Slavonske i Ljubljanske avenije.

Ne. To je stajalište iza Slavonske, već na pristupnoj cesti Mostu slobode.

#57 Westin

Westin
  • Članovi
  • 1,922 posts
  • Joined 02.07.2009.
  • LocationZagreb

Posted 06.08.2012. - 19:17

Na premješteno stanicu Arena Centar ( ex Jadranska avenija ) smjer Sopot ZET je postavio ogledalo skinuto s Zapruđa ( početna stanica 14-stice ) prije desetak dana

#58 zagrepcanka1991

zagrepcanka1991
  • Članovi
  • 824 posts
  • Joined 18.12.2007.
  • LocationZagreb

Posted 29.11.2012. - 00:01

Onima izvana ne pomažu ni nazivi stanica, obzirom da su za vrijeme Interlibera pojedinci nadobudno silazili na stanici Trnsko jer su, eto, vidjeli tablu za parking ZVa koja pokazuje prema Kajzerici. :rolleyes: Mislim da brzinu koju su pokazali pri vraćanju u tramvaj na stanici koji je taman zatvarao vrata, a koja je bila zavidna, ne moram ni komentirati. Dobro kažu, tko nema u glavi - ima u nogama.

#59 tram4

tram4
  • Moderatori
  • 11,120 posts
  • Joined 31.10.2007.
  • LocationZagreb

Posted 29.11.2012. - 00:06

Onima izvana ne pomažu ni nazivi stanica, obzirom da su za vrijeme Interlibera pojedinci nadobudno silazili na stanici Trnsko jer su, eto, vidjeli tablu za parking ZVa koja pokazuje prema Kajzerici. :rolleyes:/> Mislim da brzinu koju su pokazali pri vraćanju u tramvaj na stanici koji je taman zatvarao vrata, a koja je bila zavidna, ne moram ni komentirati. Dobro kažu, tko nema u glavi - ima u nogama.

No netko nema ni u glavi ni u nogama. No kakve veze ima tvoj nadobudan post u kojemu si iznjela svoje mizantropsko zgražanje sa ljudima, sa ovom temom? :ne zna:

#60 Westin

Westin
  • Članovi
  • 1,922 posts
  • Joined 02.07.2009.
  • LocationZagreb

Posted 07.01.2013. - 20:39

U Atronu stanica Arena Zagreb ex Jadranska avenija ima stare koordinate upisane nisu mijenjali naziv stanice na validatorima . To će valjda nakon nekog vremena se sjetiti kao npr.Muzej suvremene umjetnosti koji su isto tako promjenili

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users