Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Premještanje i preimenovanje stajališta

• Please log in to reply
271 replies to this topic

#21 Westin

Westin
  • Članovi
  • 1,922 posts
  • Joined 02.07.2009.
  • LocationZagreb

Posted 15.12.2011. - 22:49

Premješta se stanica Jadranska avenija više južno prema rotoru (prije odvajanja na sporedni kolosijek). Postavljani su novi rubnjaci, ne znam je li danas stavljen novi asfalt. Mislim da ovaj novi smještaj stanice ima puno više smisla jer su do sad ljudi dosta daleko morali hodati (trčati). Moglo bi jedino biti problema u smjeru grada zato što će dio tramvaja biti u sjeni ispod rotora, a znamo da kamere nisu baš po tom pitanju pouzdane.

Radi se od prošlog tjedna
Kad smo već kod toga zašto se ti radovi nisu mogli izvesti kada se ljetos mijenjale tračnice .Sjena bi se dala riješiti s manjom korekcijom rasvjete , a to košta

#22 A80

A80
  • Članovi
  • 53 posts
  • Joined 09.08.2008.
  • LocationZagreb

Posted 16.12.2011. - 08:16

Zna li netko postoji li plan povratka tramvajske stanice u Mihanovićevoj - sjever, na njenu staru lokaciju? Prije više godina je pomaknuta na istok (preko križanja), jer je sa zgrade ispod koje je bila, otpadala fasada. U međuvremenu je fasada potpuno otpala, pa od nje više nema opasnosti.

Položaj sadašnje stanice je potpuno neprimjeren, najviše zbog starih ljudi koji idu na fizikalnu terapiju (zgrada preko puta), a ako žele na tramvaj nakon nje "legalno", da bi prešli preko ceste moraju preći tri semafora, od kojih onaj preko Miramarske (južni) traje samo 10 sekundi (brzim hodom prelazi se na knap, a ti svi ljudi su uglavnom teže pokretni, pa biraju kraći put, riskirajući život). Na staroj lokaciji je bio i podignut rinzol, za lakši ulazak u tramvaj, no izgleda da se na tu stanicu u potpunosti zaboravilo.

#23 egérke

egérke
  • Članovi
  • 7,612 posts
  • Joined 08.06.2006.
  • LocationKvatrić

Posted 16.12.2011. - 12:33

Ja se uopće ne sjećam da je tamo stanica i bila na pločniku. Znam da se svojedobno iz tramvaja izlazilo na kolnik, a pretpostavil sam da je stanica premještena odmah nakon obnove Mihanovićeve (kad je pruga izmještena uz rub ceste).

#24 Westin

Westin
  • Članovi
  • 1,922 posts
  • Joined 02.07.2009.
  • LocationZagreb

Posted 18.12.2011. - 01:33

U petak postavljen znak za stanicu Jadranska avenija u smjeru Savskog mosta
Posted Image
Dok u subotu na drugoj strani koji je prekrižen s trakom
Posted Image

Edited by Westin, 18.12.2011. - 01:34.

#25 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,703 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 18.12.2011. - 05:49

Izgleda da se premješta i izlazno stajalište za putnike iz tramvaja koji se vraćaju u spremište Dubrava (iz Maksimirske u Mandlovu, nakon skretanja). Jučer se tamo intenzivno radilo i u sličnom je stanju kao ovo na Jadranskoj aveniji.

#26 zglajzan

zglajzan
  • Članovi
  • 364 posts
  • Joined 28.01.2010.

Posted 18.12.2011. - 15:11

Stajalište na sjevernom pločniku Mihanovićeve predstavlja kao izolirani pjesački otok/peron koji nema veze s jugom ulice. Mislim da nije pitanje trošne fasade nego tzv. naknadna korekcija nakon kapitalne rekonstrukcije ulice. Pa takvih korekcija ima na pretek, i zajedničko im je da se u ime sigurnosti i bla bla najčešće podilazi nekim novim okolnostima, koje su se trebale predvidjeti pri projektiranju. Jer nadležni sami sebi kroje pravila, ovdje u Mihanovićevoj tramvaj dugo čeka na semaforu pa da ne bude za badava stavili su pred semafor i stajalište, a građevinski peron je ostao na kontra strani, na izlazu iz raskršća. Jedna od zanimljivosti okolnosti pješačkog prometa je semafor na istočnoj strani tog stajališta - raskršće s Gajevom. Tu kad pješak ima zeleno, automobili imaju zeleno s dopunsko strelicom. Tada ne idu auti iz suprotnog smjera te se vozači direktno navode na eventualne pješake, koje po logici stvari ne bi trebalo očekivati na zebri. Jedan vozač njem. registracije je tako pogazio skoro pješake, pa se ispričavao jer je tek tada spazio i zeleno za pješake. Takvih zamki u Njemačkoj nema.
Fora je kaj se stajališpta na uređenim prometnicama sele ko mačka mladi, a peroni ostaju tamo negdje kao obični rubnjak ceste. Na Vlaškoj je u trećem zgoditku utvrđeno da stajalište Petrova jug (bivše kod Bauerove) bude tamo gdje je...Seljeno je i stajalište na Britancu iz Ilice zapadno od trga na sam trg koji je još i prekratak za suvremene tramvaje. Seljen je i peron kod tzv tržnice Kvatrić - Šubićeva. Tu se je na inzistiranje da stajalište treba biti na izlazu iz raskršča ostalo samo na daleko izoliranom od tržnice, tj. stajalište za smjer Krešimirov trg, dok je ukidanjem stajališta za smjer par metara udaljenog Kvaterinovog trga peron pomican prema tom trgu pa su dva perona istog stajališta naprasno udaljena, jedan na kraju Šubićeve i početku Kvat. trga, a drugo na suprotnoj strani semaofora na raskršću s Martićevom!!?
Kad se ulica gradi onda se napravi pošteni peron, a onda slijedi seljenje stajališta ali ne i perona-rubnjaka bliže tračnici i višeg nivoa. Sve to planiraju oni koji se s tramvajima ne voze...a ne trebaju niti na terapiju u Mihanovićevu, jer zbog automobila direktna zebra je strogo zabranjena. A i onih 10s zelenog koji brani prolazu autiju iz Miramarske je teoretsko, jer je sam više puta doživio prolaze kroz crveno, a tko preživi koliziju s auto-haubom može odmah na fizikalnu...
PS čitavo rješenje kad je to semaforizirano bilo je u korist i u potrebu automobilskog prometa - pješaci, stajalište i tramvaji oduvijek su u Zgb-u sporedni faktor. I još jedna opsaka, na toj zebri od 10s zelenog je i pridruženo svjetlo za bicikliste, samo nigdje na vidiku biciklističkog traka ili staze...
zglajzan

#27 tramvajac

tramvajac
  • Članovi
  • 1,724 posts
  • Joined 23.06.2007.
  • Locationzapadno od Zagreba

Posted 18.12.2011. - 18:27

... pridruženo svjetlo za bicikliste, samo nigdje na vidiku biciklističkog traka ili staze...

Vidi čuda Posted Image

Nego kada će se vratit stanica na Frankopanskoj na svoje staro mjesto?
Koliko vidim radovi su gotovo, a ostale su skele i metar prolaza na kojem se moraju mimoići dva pješaka.

p9180107.jpgp7130020.jpgp7130041y.jpg

#28 Adam

Adam
  • Članovi
  • 2,907 posts
  • Joined 10.09.2006.
  • LocationVaraždin / Zagreb

Posted 18.12.2011. - 18:43

Vidi čuda Posted Image

Nego kada će se vratit stanica na Frankopanskoj na svoje staro mjesto?
Koliko vidim radovi su gotovo, a ostale su skele i metar prolaza na kojem se moraju mimoići dva pješaka.

Po mom sasvim bezvrijednom mišljenju, to stajalište nije ni trebalo pomicati. Samo bi početak tramvaja bio u zoni radova, ovako je bio kraj tramvaja u zoni radova i pješaci su se sudarali ko muhe trčećiod 6 i 11-ice. Jednom je skoro drugi tramvaj pokupio pješake... ah :rolleyes:
Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

#29 ogi2004

ogi2004
  • Članovi
  • 1,790 posts
  • Joined 24.09.2005.

Posted 18.12.2011. - 22:17

... Tu kad pješak ima zeleno, automobili imaju zeleno s dopunsko strelicom. Tada ne idu auti iz suprotnog smjera te se vozači direktno navode na eventualne pješake, koje po logici stvari ne bi trebalo očekivati na zebri. ...

to nije navođenje na pješake. skretanje pod dopunskom strelicom je regulirano zakonom, a i uči se o njemu u vozačkim školama. onaj tko skreće na dopunsku strelicu i ne očekuje pješake radi toga na zebri treba ponovno u auto školu:

Članak 60.
(1) Ako je uređaju za davanje znakova prometnim svjetlima za upravljanje prometom na raskrižju dodano jedno dopunsko prometno svjetlo ili više dopunskih prometnih svjetala u obliku zelene svjetleće strelice, za vrijeme dok je takvo svjetlo upaljeno, vozač može vozilom proći i krenuti u smjeru označenom zelenom svjetlećom strelicom i za vrijeme dok je upaljeno crveno ili žuto svjetlo, pri čemu mora propustiti vozila koja se kreću po cesti na koju ulazi i pješake koji prelaze preko kolnika.

Edited by ogi2004, 18.12.2011. - 22:18.

#30 Westin

Westin
  • Članovi
  • 1,922 posts
  • Joined 02.07.2009.
  • LocationZagreb

Posted 21.12.2011. - 21:20

Novo stanice Jadranska avenija ( rotor ) je asfaltirano početkom ovog tjedna , ali se još ne koristi

Edited by Westin, 21.12.2011. - 21:20.

#31 STIB

STIB
  • Moderatori
  • 15,703 posts
  • Joined 20.01.2006.
  • LocationZagreb, HR

Posted 23.12.2011. - 14:53

Novoizgrađena tramvajska stajališta

Novoizgrađena tramvajska stajališta: u Mandlovoj ulici (za izlaz putnika iz tramvaja koji se iz pravca zapada povlače u spremište Dubrava) i Jadranska avenija (u oba smjera), počinju se koristiti od subote, 24. prosinca.

www.zet.hr

#32 zagrepcanka1991

zagrepcanka1991
  • Članovi
  • 824 posts
  • Joined 18.12.2007.
  • LocationZagreb

Posted 23.12.2011. - 16:43

(...)

Prolazila sam neki dan Jadranskom u smjeru Savskog i koliko sam vidjela, raskopali su nadstrešnicu. Pretpostavljam da je pomaknuto da ljudi imaju manje hodati, ali mi se čini da to nije najbolje mjesto za tramvajsko stajalište - prvi padobranac sa Rotora (a zna ih biti) će to pokazati. Nego mene zanima da li se zna da li će uklanjati onaj kolosijek pomoćni koji je malo sjevernije, kod današnje stanice ili će ostaviti ga skupa s pješačkim otocima, odnosno dosadašnjom stanicom?

#33 Westin

Westin
  • Članovi
  • 1,922 posts
  • Joined 02.07.2009.
  • LocationZagreb

Posted 23.12.2011. - 18:22

Neće se ukidati onaj kolosjek jer to dobro posluži u slučaju kvara jer dizalica ne može ići preko mosta i u slučaju sklanjanja tramvaja u taj kolosjek u smjeru Savskog mosta u drugom smjeru u Savskom gaju , a nadstrešnice da premještaju nije dobro pošto neće biti mjesta za prolaz i onako je stanice ispod rotora a kad puhne jači vjetar s kišom ne pomaže puno .Ne treba bezveze rovati jer onako to nikom ne smeta.Jučer sam vidio da su stavili djelomično za slijepe ali kolko će to potrajati ovisi kad padne snijeg

#34 celicana

celicana
  • Članovi
  • 586 posts
  • Joined 02.11.2011.
  • LocationRijeka-Škurinje Novo Naselje

Posted 12.01.2012. - 00:52

čekaonica (nadstrešnica) za premješteno stajalište Jadranska avenija u smjeru Savskoga mosta postavljena je jučer (srijeda) oko 12 i 30 sati. Igrom slučaja prolazio sam tamo "sedmicom" u smjeru Savskog mosta.Imao sam i fotku radova na nadstrešnici navedenog stajališta koju mi nije prihvaćalo jer je navedeno da nije dopušteno tu vrstu slike )ekstenziju koristiti na ovom forumu.Ako netko zna kakva je to slika )ekstenzija neka mi objasni pa ću sliku, ako budem mogao naknadno poslati.

P.S.
Dragi moji Zagrepčani i Zagrepčanke da živim barem malo bliže Zagrebu i da boravim malo više od 2-3 dana u Zagrebu mjesečno vjerujem da bih već imao bar 5 puta više postova. :rolleyes:

Veliki pozdrav iz Rijeke!

#35 tramvajac 92

tramvajac 92
  • Članovi
  • 2,609 posts
  • Joined 20.12.2007.
  • LocationZagreb

Posted 12.01.2012. - 10:32

Sliku (poželjno u .jpg, .jpeg) postavi na neki od servisa za čuvanje fotografija i kopiraj poveznicu za forum.

#36 celicana

celicana
  • Članovi
  • 586 posts
  • Joined 02.11.2011.

Posted 12.01.2012. - 20:47

Nakon pokušaja na vaš prijedlog (u jpg)nisam uspio staviti sliku na forum. Ako netko zna kako iz svoje mape najlakše prebaciti sliku na forum. Hvala!

Edited by celicana, 12.01.2012. - 21:00.

#37 ICE-3M

ICE-3M
  • Članovi
  • 1,794 posts
  • Joined 11.01.2011.
  • LocationZagreb

Posted 12.01.2012. - 23:22

Nakon pokušaja na vaš prijedlog (u jpg)nisam uspio staviti sliku na forum. Ako netko zna kako iz svoje mape najlakše prebaciti sliku na forum. Hvala!

Ovdje ti sve piše http://www.zeljeznic...post__p__344337, nadam se da sam ti pomogao.

#38 celicana

celicana
  • Članovi
  • 586 posts
  • Joined 02.11.2011.

Posted 13.01.2012. - 16:49

Posted Image

Hvala ICE-3M i tramvajac 92 na pomoći ovo bi konačno trebala biti slika postavljanja nadstrešnice na stajalište Jadranska avenija prije dva dana (srijeda). :smile:
Koga zanima slika neka klikne na gore postavljenu adresu.

Edited by seabral, 14.01.2012. - 06:35.
umjesto direktnog http linka na fotku su ubačeni [img] tagovi za direktno prikazivanje fotke

#39 celicana

celicana
  • Članovi
  • 586 posts
  • Joined 02.11.2011.

Posted 25.06.2012. - 12:51

Stajalište je ubrzo nakon premještanja promijenilo naziv. Pošto već dugo stoji slika (koju sam ja poslao) sa starim nazivom šaljem novu sa novim nazivom. Kako se kaže bolje ikad nego nikad. Jučer sam tamo prošao tramvajem pa sam se konačno sjetio.

Posted Image

#40 tram4

tram4
  • Moderatori
  • 11,120 posts
  • Joined 31.10.2007.
  • LocationZagreb

Posted 25.06.2012. - 23:03

Stajalište je ubrzo nakon premještanja promijenilo naziv. Pošto već dugo stoji slika (koju sam ja poslao) sa starim nazivom šaljem novu sa novim nazivom. Kako se kaže bolje ikad nego nikad. Jučer sam tamo prošao tramvajem pa sam se konačno sjetio.

http://img441.images.../dsc01054xs.jpg

Ako je ovo Arena Zagreb, onda je Dubec Sesvete. Pitam li se pitam tko se bavi ovakvim nebitnim stvarima i onda još napravi glupost.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users