Jump to content

Photo

Dugo Selo-Strizivojna Vrpolje-Beli Manastir-Slavonski Šamac-Dugo Selo

• Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 Brunoh

Brunoh
  • Članovi
  • 6,747 posts
  • Joined 07.03.2007.
  • Location.

Posted 13.11.2011. - 13:40

Krajem mjeseca listopada s jednim našim forumašem odlučio sam se pogledati kakvo je stanje na slavonskom Vc koridoru..

B 741 vlak za Vinkovce

Posted Image

Strizivojna Vrpolje. Vlak je kasnio 10 minuta zbog vožnje po nepravilnom kolosijeku, pa je i automatski brzina sa 160 smanjenja na 100 kmh..

Posted Image

Posted Image

Ode put Vinkovaca

Posted Image

Nekih 10-tak minuta čekamo IC 258 vlak iz (Sarajeva) Slavonskog Šamca koji danas na iznenađenje ima minimalno kašnjenje..

Posted Image

U sastavu ima 2 HŽ vagona umjesto MAV i ŽRS vagona

Posted Image

2z8q8zt.jpg

#2 Brunoh

Brunoh
  • Članovi
  • 6,747 posts
  • Joined 07.03.2007.
  • Location.

Posted 13.11.2011. - 13:55

Stajalište Budrovci. Budući da smo brzi vlak, do Osijeka stajemo samo u Đakovu..

Posted Image

Nekih 3 km prije Đakova počinje ograničena brzina sa 30 kmh jer remont nije dalje rađen

Posted Image

Pruga je u katastrofalnom stanju, za koridor neodgovarajuća..

Posted Image

Pružne oznake su jako izbljedile i zahrđale, tako da se na padokazu nisu mogle pročitati brojke, ali vidi se da usponi nisu mali..

Posted Image

Pogled na đakovačku katedralu. Najviši biser u ravnici..

Posted Image

Vlak jednostavno gmiže prugom

Posted Image

U kolodvoru Đakovo je jedinstvena rampa, koju skretničar ručno zaokreće ne cestu..

Posted Image

Posted Image

Kolodvorska zgrada

Posted Image

Prolazni kolosijek je, mislim, u gorem stanju nego onaj u Budinšćini..

Posted Image

2z8q8zt.jpg

#3 Brunoh

Brunoh
  • Članovi
  • 6,747 posts
  • Joined 07.03.2007.
  • Location.

Posted 13.11.2011. - 14:08

Ajde, barem kolodvor nije mrtav, nego ima teretnog prometa

Posted Image

Na izlasku iz kolodovra. Uvije mi je zanimljivo vidjeti jablan u Slavoniji..

Posted Image

Prilazni signal

Posted Image

Neravan teren u okolici Đakova

Posted Image

Pruga na ovom mjestu presjeca ribnjak

Posted Image

Stajalište Viškovci

Posted Image

Od onog mjesta gdje pruga presjeca ribnjak, pruga je u stalnom usponu, do ovdje

Posted Image

Posted Image

Posted Image

2z8q8zt.jpg

#4 Brunoh

Brunoh
  • Članovi
  • 6,747 posts
  • Joined 07.03.2007.
  • Location.

Posted 13.11.2011. - 14:21

Brzina je ponovo 100 kmh

Posted Image

Posted Image

Prolazimo stajalište Semeljci

Posted Image

Dobra brzina je, ali zato je svo lišće u zraku

Posted Image

Stajalište Lipovac Koritna

Posted Image

Stajalište Vuka

Posted Image

Stajalište Dopsin

Posted Image

Ulazimo u kolodvor Vladislavci. Ne sjećam se kad je remont bio izveden, ali znam da već ima dosta godina.. Da od onda nisu mogli obnoviti ovaj kratki kolodvor.. Već godinama vlakovi ovdje moraju usporavati sa 100 kmh na 20 kmh.. Jojojoj..

Posted Image

Posted Image

Posted Image

2z8q8zt.jpg

#5 Brunoh

Brunoh
  • Članovi
  • 6,747 posts
  • Joined 07.03.2007.
  • Location.

Posted 13.11.2011. - 14:30

Stajalište Čepin

Posted Image

Ulazimo u Osijek

Posted Image

Interesantne boje vlakova, samo još fali neki zeleni..

Posted Image

Skretničar u kolodvoru Darda ručno daje ulaz vlaku

Posted Image

Kolodvorska zgrada Darda

Posted Image

Stajalište Čeminac

Posted Image

Kolosijek je u najboljem stanju

Posted Image

Približavamo se Belom Manastiru. Naravno ni ovaj kolodvor još nema ulazne signale, pa ide ručni ulaz.. Prvi dojam, malo gora pruga od ličke, samo to nitko ne spominje..

Posted Image

2z8q8zt.jpg

#6 Fox

Fox
  • Članovi
  • 1,097 posts
  • Joined 06.02.2008.
  • LocationOsijek

Posted 13.11.2011. - 23:24

Vozikaš se po našim krajevima i ne javiš se da se malo zajedno provozamo, ili da te počastimo sa pićem.Sramotno :D

#7 Brunoh

Brunoh
  • Članovi
  • 6,747 posts
  • Joined 07.03.2007.
  • Location.

Posted 14.11.2011. - 17:38

Taj puta sam bio najkraće u Osijeku do sad - samo u prolazu, tako da se nisam javio..

Beli Manastir, dolaz IC vlaka 258

Posted Image

Lokomotiva ide okolo, a ovdje zatečemo mađarsku lokomotivu na teretnom vlaku. U zadnje vrijeme srećem samo ove ružne lokomotive :)

Posted Image

Ima neko bruto za Poljsku. U daljini se vidi vlak od Swietelskog. Tko zna gdje su bili i što su radili?

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Pogled u smjeru Magyarbólya. Desni kolosijek je vjerojatno nekadašnji odvojak za prugu prema Batini? Sada se koristi samo za deponiranje vlakova

Posted Image

Kao npr. ovo jer se mora osloboditi jedan kolosijek da može okolo mađarska lokomotiva koja će doći sa IC 259

Posted Image

Posted Image

Odlazimo do trgovine na nedalekom trgu. A oko mi se zaustavlja na ovim gusto posađenim brezama

Posted Image

2z8q8zt.jpg

#8 Brunoh

Brunoh
  • Članovi
  • 6,747 posts
  • Joined 07.03.2007.
  • Location.

Posted 14.11.2011. - 17:52

U daljini se vidi vlak IC 259 koji kasni samo 5 minuta. Kak sam već napomenuo, kolodvor nema ulaznih signala, pa skretničar dizanjem zastavice pušta vlak u kolodvor

Posted Image

Posted Image

Rasha, jel ovo najkraći IC vlak u Europi?

Posted Image

U kolodvoru se tovari repa za Viroviticu. Iznenadio me ovaj pojam: direktna repa. Čuo sam za šećernu repu, ali za direktnu još ne. Možda postoji kakva repa koja presijeda? :D

Posted Image

Posted Image

Zbog štrajka strojovođa na ŽRS moralo je doći do nekih promjena u prometovanju garnitura.. Na području HŽ-a moraju voziti naši vagoni, a po MAV idu mađarski vagoni, tj. jedan.. Tako da su putnici morali presjedati u BM. Putnici koji put nastavljaju prema Budimpeši već sada kasne preko 50 minuta..

Posted Image

Lok ide okolo. Ako se neko sjeća, neki dan nas je ova loksa vukla od Murakeresztura do Pečuha

Posted Image

Posted Image

2z8q8zt.jpg

#9 Brunoh

Brunoh
  • Članovi
  • 6,747 posts
  • Joined 07.03.2007.
  • Location.

Posted 14.11.2011. - 18:01

Teretni za Osijek dolazi na otpremni kolosijek

Posted Image

A ovako izgleda kolodvorska zgrada

Posted Image

i kolodvorsko područje s druge strane

Posted Image

Posted Image

Osijek dravski most

Posted Image

Kolodvor Osijek

Posted Image

Opa, kak se ovi Đakovčanci misle utrpati u dva vagona koji su već i onako dovoljno puni?

Posted Image

2z8q8zt.jpg

#10 Brunoh

Brunoh
  • Članovi
  • 6,747 posts
  • Joined 07.03.2007.
  • Location.

Posted 14.11.2011. - 18:09

U cijeloj Hrvatskoj je taj dana padala kiša, osim, ovdje na istoku gdje je vrijeme bilo povoljno

Još nekoliko slikica sa neremoniranog kolosijeka oko Đakova

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Kako je kondukter rekao, dolazimo na glavnu prugu. Strizivojna Vrpolje.

Posted Image

2z8q8zt.jpg

#11 dnovakovic

dnovakovic
  • Članovi
  • 2,784 posts
  • Joined 24.11.2006.
  • LocationOsijek

Posted 14.11.2011. - 18:52

Taj puta sam bio najkraće u Osijeku do sad - samo u prolazu, tako da se nisam javio..

Pogled u smjeru Magyarbólya. Desni kolosijek je vjerojatno nekadašnji odvojak za prugu prema Batini? Sada se koristi samo za deponiranje vlakova

Posted Image

Brunoh nas u zadnje vrijeme zatrpava nadasve zanimljivim putopisima prvo iz Mađarske a sada se prebacio na moj teren. Odlično to radiš, hvala ti i dođi nam još koji put i najavi se pa da se upoznamo i popijemo nešto u staničnoj "biblioteci".

Na gornjoj slici sasvim desno ti je kolosjek koji je nekada išao prema šećerani "Belje" u B.Manastiru, nažalost šećerana je zatvorena i sad se repa iz Baranje, kao što si zabilježio, vozi za Viroviticu.
Kolosjek na slici sasvim lijevo koji se završava u travi je nekada bila pruga prema Baranjskom Petrovom Selu i državnoj granici.
Pruga koju spominješ, prema Batini odvajala se od pruge B.Manstir-Osijek, nakon par kilometara koliko je išla paralelno uz nju (izgledala je kao dvokolosječna pruga)u obližnjoj šumi i nastavljala prema Karancu, Kneževim Vinogradima i Batini i završavala na obali Dunava....

Pozdrav iz Osijeka !

#12 1142007

1142007
  • Članovi
  • 974 posts
  • Joined 04.06.2005.
  • LocationOsijek

Posted 15.11.2011. - 09:57

Ček malo ; onaj teretni sa 026 ; da li mi se učinilo ili je došao iz Hungarie sa našom loskom ?
Samo 1.razred !
1.'st class only !

#13 josip

josip
  • Članovi
  • 3,556 posts
  • Joined 17.11.2008.
  • LocationVelika Gorica

Posted 15.11.2011. - 10:37

Ček malo ; onaj teretni sa 026 ; da li mi se učinilo ili je došao iz Hungarie sa našom loskom ?

Nije, učinilo ti se, Brunoh je napisao da su morali oslobodit kolosijek za IC 259, pa su ga izmaknuli na onaj desni kolosijek prema šećerani.

Btw. Brunoh odličan putopis, samo nastavi, Osječani dajte nas malo razveselite fotkicama i s ove pruge, ne samo s kolodvora :)

#14 marco

marco
  • Članovi
  • 191 posts
  • Joined 27.02.2011.

Posted 15.11.2011. - 13:51

Bruno,
Nadam se da neces zamjeriti, ali u naslovu putopisa pominjes i Slavonski Samac, ali ne vidjeh da si postavio i jednu sliku iz njega. Samo si u tekstu rekao da je Sarajevo - Budimpesta dosao iz S.Samca.

A ja taman zeni rekoh: "Evo covjek bio u tvom Samcu" [ona je u njemu rodjena, a mi u Bosni zene iz tih krajeva od preko Save zovemo 'Precanke'].
Pozz

#15 inflameswetrust

inflameswetrust
  • Članovi
  • 3,200 posts
  • Joined 28.02.2009.
  • LocationPožega

Posted 15.11.2011. - 15:31

Prekrasan prikaz pruga na ovim prostorima, pogotovo Vc koridora, do sada nisam primijetio mnogo putopisa koji s ovoliko detalja prikazuju stanje na pruzi Osijek-Strizivojna! Svaka čast!

Btw. Brunoh odličan putopis, samo nastavi, Osječani dajte nas malo razveselite fotkicama i s ove pruge, ne samo s kolodvora :)

Fotkicama čega? Putnički promet (osim IC 258/259 i "nagibnog" 550/551) sastoji se od 6 vlakova u jednom i 7 u drugom smjeru,a to su isključivo plavci. Teretni promet je slab, i pitanje je koliko ga se isplati čekati...možda napraviti koji putopis po kolodvorima i stajalištima na toj pruzi, ali nikako ne pješke (zbog opasnosti od kojekakvih sajli uz prugu)^^
Poslana slika

Moje fotografije.

#16 Brunoh

Brunoh
  • Članovi
  • 6,747 posts
  • Joined 07.03.2007.
  • Location.

Posted 17.11.2011. - 13:12

Marco, Sl. Šamac dolazi na kraju, kao šećer, pa pokaži ženi aku je interesira kolodvor :)

Izlazak iz Strizivojne je zanimljivo izveden, u obliku S krivine

Posted Image

Dizel praši punim gasom.. U vlaku smo ja, kolega i jedno 30 stranaca koji putuju za Sarajevo

Posted Image

U Kopanici-Beravcima se zaustavljamo zbog naloga. Vlak je na svakom prijelazu morao usporiti na 50kmh, ali ne se i zaustaviti.

Posted Image

Križanje sa vlakom 6406 Sl. Šamac-Osijek

Posted Image

Predsignal kolodvora Kopanica-Beravci

Posted Image

Stajalište Sikirevci

Posted Image

Prije kolodvora Sl. Šamac na kratkom djelu se vidi kolosijek koji nije remontiran

Posted Image

2z8q8zt.jpg

#17 Brunoh

Brunoh
  • Članovi
  • 6,747 posts
  • Joined 07.03.2007.
  • Location.

Posted 17.11.2011. - 13:20

Slavonski Šamac. Zbog štrajka strojovođa ŽRS, nažalost, nismo mogli vidjeti crvenu aseu. Tako da je vlak B 450 već spreman za polazak. Upravo je došao i autobus iz Doboja koji supstituira vlak.. Dizelka 013 ide okolo

Posted Image

Posted Image

Neko češko bruto čeka na lokomotivu

Posted Image

Bosna express za Doboj nalazi se iza kolodvorske zgrada. Bus također mijenja IC vlak 259

Posted Image

IC 450 za Beograd u sastavu ima 2 vagona. Jedan je od ŽS, a drugi od ŽRS

Posted Image

Posted Image

2z8q8zt.jpg

#18 Brunoh

Brunoh
  • Članovi
  • 6,747 posts
  • Joined 07.03.2007.
  • Location.

Posted 17.11.2011. - 13:37

Vrata na ŽRS vagonu se nisu mogla zatvoriti

Posted Image

U Kopanici-Beravcima se zaustavljamo radi naloga. Ko da ga nije mogla napisati prometnica u Šamcu. Križanje sa vlakom 6407 iz Osijeka.

Posted Image

Na S krivini kod Strizivojne

Posted Image

U Hrvatskoj su samo dva kolodvora gdje se križaju dva koridora. To su Zagreb i Strizivojna Vrpolje..

Posted Image

B 450 ode put Vinkovaca i Beograda..

Posted Image

Primjećujemo skretnicu kakvog lika u signalnom pravilniku nema

Posted Image

Vozni red u odlazu.. Ima se vlakova

Posted Image

Uskoro dolazi vlak 10450 iz Sl.Šamca za Vinkovce. Reži je, pa ima prolaz..

Posted Image

Na kraju. Vlak B 748 sa brenom za Dugo Selo i Zagreb

Posted Image

To je to.. Zaključili smo da je stanje na jednom bitnom koridoru dosta loše.. Bitno da se priča o autocesti dok se u prugu nisu nikad uložila neka sredsta do kraja..

Pozdrav

Brunoh

EDIT: u prethodnom postu ide B 450 a ne IC 450

Edited by Brunoh, 17.11.2011. - 13:43.

2z8q8zt.jpg

#19 ICE-3M

ICE-3M
  • Članovi
  • 1,544 posts
  • Joined 11.01.2011.
  • LocationZagreb

Posted 17.11.2011. - 14:52

Svaka ti čast na još jednom odlično odrađenom putovanju i putopisu sa njega :palac:
Zanimljivo je vidjeti ovaj dosta nepoznati dio željezničke mreže, pogotovo ovaj prema Šamcu i šteta je da nisu dovršili ono kaj su najavljivali kad je remont počinjao, a bili su dosta glasni i optimistični i čak se je i elektrifikacija kompletnog koridora spominjala, a ovako mi to liči na stanje u Liki gdje je isto obnovljen samo kolosijek, a signalizacije nema, stvarno šteta :angry:

Edited by ICE-3M, 17.11.2011. - 14:52.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users