Jump to content

Donacija

Opcije potpore stranici zeljeznice.net
Ako posjedujete kriptovalute, možete donirati i na adrese:

3P2r8a7BMvRiRppZXcQdYiGguhN4iHAWTA3 - WavesPlatform

0x630394fcfd4d4b5f6847dd071b0841c25a2bcad7 - Ethereum

1C1f1kP6uL9Bqxi1r8TA4FHGpJ7D2GMtmi - Bitcoin

Za više informacija pogledajte iduću poveznicu: http://goo.gl/Elo84w

Photo

Pitanje/prijedlog po pitanju razglednica

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 american.star

american.star
  • Članovi
  • 494 posts
  • Joined 24.07.2009.
  • LocationCoburg

Posted 06.06.2011. - 09:18

Bok svima!

Probala bum najjednostavnije moguće objasniti kaj ja to točno pitam/predlažem.

Dakle, neki dan bila sam na jednom putovanju i htela sam poslati neke razglednice prijateljima, starcima, bla bla bla, između ostalog i nekim forumašima s kojima sam si bliska. No, problem je bil taj kaj nisam imala adrese, ne. Sjećam se da je svojevremeno neko nekome s foruma poslal razglednicu i da je to bilo opće oduševljenje, a i istina je da je uvijek lepo kad vidiš da te se neko sjetil. No, fora je kad ti razglednica dojde bez da ju očekuješ. Realno, ak te neko pita za adresu, znaš da ti hoće nekaj poslati. I tak sam si ja na tom putovanju mislila kak bi bilo lepo da imama adrese od tih i tih da im mogu poslati razglednicu, jer znam da bi se oni jako veselili, ali nisam eto imala adresu. Iz tog razloga pala mi je na pamet ideja da se tu na ovom forumu otvori neka posebna tema, za koju bi možda čak bil potreban i poseban password, u koju bi forumaši (koji naravno to hoće) upisali svoje adrese baš zbog ovakvih gore navedenih slučajeva. Adresa je jedna privatna informacija i radi toga bi trebalo tu temu nekak posebno zaštititi.

Ovo je samo prijedlog, jedna još nedorađena ideja tak ugrubo, al bi me zanimalo kaj vi mislite o tome.

Ja znam da bi se ja jako veselila kad bi tu i tam naletela na neku razglednicu! :)

Pozdrav,

Zvjezdica

#2 seabral

seabral
  • Administratori
  • 22,395 posts
  • Joined 29.04.2005.
  • LocationZagreb

Posted 07.06.2011. - 05:10

Zgodna je ideja s razglednicama, pogotovo jer se danas razglednice fakat rijetko dobivaju.

Jedino si razmišljam o tome kako bi to funkcioniralo s adresama. Zasad su osobni podaci zaštićeni na taj način da tvoj profil može pregledavati samo registrirani član foruma. Anonimci to ne mogu. Ali na forum se može zausta svatko registrirati, pa ako svoju adresu upišeš u forumski profil, onda svatko tko se registrira na forum može doći do tvoje adrese.

Ako bi pak na forumu nekako i uveli još jedan nivo autorizacije (a zasad još uopće nemam ideju kako bi to tehnički izveli na forumskom softveru :hm), ostaje pitanje na koji način i pod kojim uvjetima bi dozvoljavali nekim članovima da pristupe privatnim poštanskim adresama, a nekim drugim bi branili. I tko bi to sve skupa odobravao i administrirao.

Sve skupa, čini mi se dobra ideja, ali zasad s jaaaako puno upitnika oko koncepta i načina realizacije. :--)

#3 Dinko-KA

Dinko-KA
  • Članovi
  • 1,336 posts
  • Joined 22.11.2009.
  • LocationZagreb

Posted 07.06.2011. - 16:12

ostaje pitanje na koji način i pod kojim uvjetima bi dozvoljavali nekim članovima da pristupe privatnim poštanskim adresama, a nekim drugim bi branili.

Pa recimo da uvjet bude da je član najmanje 6 mjeseci registrirani korisnik i da ima najmanje 100 postova. Kroz to vrijeme i broj postova se može već zaključiti "kako diše".. ;-)

Stari Bl-ovci su zakon!!!

#4 Pfaff

Pfaff
  • Članovi
  • 16,606 posts
  • Joined 13.06.2007.
  • LocationRijeka

Posted 07.06.2011. - 16:30

Sve skupa, čini mi se dobra ideja, ali zasad s jaaaako puno upitnika oko koncepta i načina realizacije. :--)

Ja, konkretno, se svoje adrese ne stidim. U pravilu svi koji imaju neki T-Comov telefon ili su se registrirali s mob'telom (što će ionako postati zakonska obveza jer treba za kriminalce otvoriti novo tržište "čistih" telefona) već postoje u nekom javnom imeniku dostupnom preko interneta...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

#5 american.star

american.star
  • Članovi
  • 494 posts
  • Joined 24.07.2009.
  • LocationCoburg

Posted 09.06.2011. - 09:50

Ma nije to da se neko srami svoje adrese Pfaff, neš ti adrese, neg svi su tu pod nickovima, a nebreš kod adrese napisati Pfaff, Kolodvorska 15 (naprimjer). To je najveći bed kod ovog prijedloga, ali kak sam rekla, bilo bi zgodno da tak nekaj postoji, polazim od sebe, ja tak volim kad dobim razglednicu, baš se jako razveselim. Al znam da nije baš najlakše sprovesti ovo u djelo. :)

Iako Dinkova ideja uopće i nije loša. :)

No, znam da najvjerojatnije ne bu ovo zaživelo, al ipak mi je drago da je bilo pozitivnog odaziva. Problem je bil jasni i prije neg se ideja spomenula. :)

Pozdrav dečki, idem na doručak. ;)

#6 homonovus

homonovus
  • Članovi
  • 423 posts
  • Joined 07.10.2009.

Posted 09.06.2011. - 10:11

Zvjezdice... Ako od nekoga tražiš adresu taj će možda prvi puta očekivati da će dobiti razglednicu, ali svaka sljedeća će biti vrlo ugodno iznenađenje :-)

#7 tramvajac 92

tramvajac 92
  • Članovi
  • 2,555 posts
  • Joined 20.12.2007.
  • LocationZagreb

Posted 19.06.2011. - 11:41

Ako bi pak na forumu nekako i uveli još jedan nivo autorizacije (a zasad još uopće nemam ideju kako bi to tehnički izveli na forumskom softveru :hm), ostaje pitanje na koji način i pod kojim uvjetima bi dozvoljavali nekim članovima da pristupe privatnim poštanskim adresama, a nekim drugim bi branili. I tko bi to sve skupa odobravao i administrirao.

Koliko znam pojedini djelovi foruma se mogu otvoriti sa određenim brojem postova, a ima i djelova foruma koji su nevidljivi određenim korisnicima (npr. podforum Otpad). S te stane ne vidim prepreku za organiziranje tako nečeg. Sa strane organizacije tko bi to vidio, odrediti (npr. po broju postova i ponašanju na forumu općenito :twisted:) tko bi mogao vidjeti, s tim da dotični član sam iskaže želju za tako nečim.

Post se odnosi podjednako na osobe svih spolova.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users