Jump to content

jelsa

Članovi
  • Posts

    157
  • Joined

  • Last visited

jelsa's Achievements

0

Reputation

  1. Vidim da ste na samom pocetku rekli da "stavljate mape da bi izgledalo "fensi" kao sto to ruxrux radi" Mene naprotiv odusevi kada neko na pocetku putopisa stavi mapu jer niste ni svjesni koliko to pomaze onim obicnim smrtnicima koji ne poznaju kraj do u detalje. inace, odlican putopis i pokazuje kako se, KADA POSTOJI VOLJA moze uradtiti svugdje hvala
  2. Nisam znao da nas dobri, posteni i nadasve srdacni gosp. Glazar nosi nadimak "Kvisko"
  3. Odusevilo me je to sto je gosp. Pfaff na kraju postavio i mapu tako da je i nama koji nismo iz tih krajeva tj. ne poznajemo ih do u detalje mnogo lakse i ugodnije da se snadjemo, da pratimo putopis na mapi a i da pri tome imamo osjecaj gde se ta "Karolinska cesta" nalazi u odnosu na danasnje prometnice. Izvanredan tekst, odlicne fotografije. Jako poucan ne samo sa zeljeznicke strane nego i sa povijesne, geografske,.. Hvala
  4. Fotografije su izvanredne cestitam Jedno podpitanje: Na ovim fotografijama pruge koja je pod snijegom ne vidim uopce tragove da je ophodar "hodao" uz prugu. Jeli politika HZ da to ne radi (hoda tj. kontrolise) dok ima snijega ili postoji neki drugi (humaniji) nacin da to radi zimi. Hvala
  5. Svaka cast, Covjek volontira ili mora () da vozi zenu i zabavi se vise nego ona sama Pogledah onaj cjenovnik sa kolodvora Pazin: Ima li iko pojma o slijedecem Vidim da je cijena vozne karte zo Zagreba ( a via ljubljana) 110.30 za jedan pravac a 166.60 za povratnu. Istovremeno je drugim pravcem za istu relaciju cijena karte u jednom smjeru 108.70 - znaci jefitinja od pravca via Ljubljana) ali je 176.40 cijena povratne - znaci 10 Kuna skuplje nego via Ljubljana. Koja je tu logika ??? A nislim da je ona skretnica na kolodvoru Pazin skrivena-ukopana iz cisto logistickih razloga (jer smeta)
  6. Ako moze pitanje: Jeli vam gosp. upravnik ribnjaka rekao kakva je situacija sa komarcima ljeti ??? Pitam ovo iz razloga sto su i ovde u Kanadi gdje zivim i pored redovnog zaprasivanja i ostalog komarci najveca napast.. P: Dobronamjerna "kritika".. Mozda bi gosp.fotograf mogao da koristi bljeskalicu i po danu u odredjenim situacijama narocito kada je vrijeme oblacno ili vjetlost dolazi iza subjekta koji je fotografisan. Naravno, ne mislim na pejsaze. Inace, sve u svemu reportaza je izvanredna. i sto je jos vaznije: Osjeca se da se pojavila dobra/zdrava konkurencija momcima iz Rijeke. Hvala
  7. Nesta mi bas nije jasno: 1. Citajuci sve postove na ovom topicu sada ne znam jeli za put koristena Lada Niva ili Reno Clio ?? Naime, ne mogu da vjerujem da ste vas trojica isli sa dva automobikla ?? 2. Rizikujuci da i ja budem kritrikovn moram reci da ste ipak kod forografisanja one parnjace trebali snimiti i njenu kompletnu oznaku (broj) jer sam uvjeren da od ranije znare da ovde ima i onih kojima je taj podatak veoma vazan.
  8. Ovde u Kanadi kazu da je najlakse biti "armchair general" = "general iz fotelje". Putopiscima svaka cast jer su uradili nesto sto dugi nisu ni pokusali. ali rekavsti to mislim da i putopisci isto tako ne treba da prime "k' srcu" sve sto drugi napisu, a da to nisu hvalospjevi. Jer, procitajte i sami da su ljudi presli nekih 750 km u jednom danu i to u zimsko doba (kratak dan). I pri tom je trebalo i uslikati/obici sve ovo. Ali, moram reci da se i od komentatora ovog topica moglo dosta nauciti: od toga da je nekada Licka pruga isla samo do Gracaca pa nadalje. Dobro neko rece: SPUSTITE LOPTU. pri tome mislim na obje strane i komentatore iz fotelje, ali i na kritikovane da prigovore moraju shvatiti kao dobronamjerne - prijateljsske napr ono o pogresnom nazivanju planina i slicno. PS: Usput i ja se pitam zasto su one spojnice olicene u plavo??
  9. Stvar koja me je najvise dojmila je MLADOST onih decki koji voze/upravljaju lokomotivama !!! Mislim de se to lijepo vidi na fotki iz Moravica !!!! A sto se susreta tice, mislim da se vec postavlja problem sa nedostatkom tj. skucenoscu prostora narocito za one koji razmjenjuju/kupuju/prodaju. Istina, nedostaje mladih u dobi od jedno 15 do 25 godina (cast izuzetcima ala Jura ) ali je zato lijepo vidjeti kako mladi roditelji dovde/donose i djecu u naramu.
  10. Ja samo zelim da skrenem paznju na to da se sve slusa i cita i onda naravno arhivira a kada dodje vrijeme da se nekom naudi, onda se stvari vade iz arhive zato samo kazem: Radite pametno, bez velikog EPP-a da se ne desi da nastrada neko samo radi svoje dobrote PS: Ruzno je citati kako se svadjate
  11. Savijet od preko bare: U danasnje vrijeme je sve moguce. Ja bi NAJISKRENIJE savjetovao forumasima da se mnogo ne hvale, ne reklamiraju vezano za vozanje u lokomotivama ili cak sjedanje za komande jer mogu dovesti i sebe i gosp. Glazara u nepriliku. Znajte da je danas i u Hrvatskoj sve ovo sto ste ovdje pisali i objavljivali (natpisi fotografije ,..) prihvatljivo na sudu kao dokument (dokaz bilo odbrane bilo tuziteljstva). Samo radi vasih sujeta, hvalisavosti gosp. Glazar moze ostati i bez posla. Zamislite da sutra neko u Saboru postavi pitanje ministru prometa kako tu za se u lokomotvama HZ voze osobe kojima tu nije mjesto i poslije se hvale po forumima, objavljiju fotografije, itd. Nadje se i neki casopis/novina, a posto su i fotografije tu - eto galame A vlasnik ovog foruma moze dobiti nalog od sudskih vlasti da istraziteljima dostavi sve podatke. zato, raspravljajte to medju sobom, a ne na JAVNOM forumu Najiskrenije.
  12. Zahvaljujem na brom odgovoru. Pitam to jer iz diskusija procitah da recimo na pruzi (Zagreb - Rijeka) racunaju/broje kilometre od Beograda (?!?!?!) Hvala jos jednom
  13. Kakve su sanse da neko odgovori na moje pitanje vezano za onaj kamen sa oznakom 91,6 (na fotografiji sa zelj. stanice Kanfanar na strani 2) Izvinjavam se ali ne znam kako da stavim link ili da ponovim tu foto. Vidim da je oznaka svjeze obojana i radi toga smatram da je jos vazeca pa me interesira jesli to km. i ako jesu odakle se racuna Hvala
  14. Dali nam na forumu treba recinik tipa: """ ..Gurni NJUSKU..." ??? Samo pitam
  15. Zna li neko odakle se pocinju racunati kilometri jer vidjeh na jednoj fotografiji na ovoj stranici da na stubicu pise 91,6 ??? Hvala
×
×
  • Create New...