Jump to content

33serija

Članovi
  • Posts

    467
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

33serija last won the day on May 19 2023

33serija had the most liked content!

About Me

  • Sex
    Male
  • Location
    R202

Recent Profile Visitors

3796 profile views

33serija's Achievements

623

Reputation

  1. Mislim da nisi u pravu, naime kako potječem iz željezničarske obitelji koja je vezana baš na prugu Varaždin-Koprivnica-(Dalj), ja sam četvrta generacija, a imam već i sam podosta godina i nikad nisam čuo da su Zbelava i Čukovec ikad bili kolodvori. Pruga od Varaždina do Koprivnice je puštena u promet mislim 1938. i nakon 1945. sigurno nisu bili kolodvori, a ne vjerujem da su bili i prije, jer bi ostali neki tragovi kolosijeka i skretnica. Znam da su u takvim zgradama bila po dva željezničarska stana i to jedan od stanara je prodavao karte. U tom izbočenom dijelu zgrade je bila putnička blagajna, sjećam se da je unutra bio i željeznički induktorski telefon (njegovom zvonjavom znali bismo kad je vlak krenuo iz susjednog kolodvora) i ternion za putne karte, te šalter prema čekaonici. Sada je to sve zapušteno i pravo je ruglo željeznice, pogotovo Zbelava. Martijanec je prije par godina nešto uredila lokalna zajednica, ali i tu su vandali već imali svoje prste, s time da mislim da ta zgrada u Martijancu nije potpuno napuštena, već mi se čini da je jedan stan u funkciji.
  2. Onda sam ti "zbrisao" pred nosom, naime taj dan otišao za Zagreb vlakom 3605/580.
×
×
  • Create New...