Jump to content

Fitz

Članovi
  • Posts

    1980
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Fitz last won the day on December 25 2023

Fitz had the most liked content!

About Me

  • Sex
    Male
  • Location
    Samobor

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Fitz's Achievements

436

Reputation

  1. Znam da se ARZ radila etapno, jedno vrijeme je bila i poluautocesta, pa ovu info nisam imao. Šteta, moglo se i bez njega, odvajanje se moglo možda napraviti kasnije. Ovako su projektanti ionako samo zatečeno stanje zadržali, a preko tog nadvožnjaka vjerojatno nikad nije prošlo šinsko vozilo. Baš je zanimljivo kako neki po prostornim planovima žele željeznicu (npr. Pisarovina) zbog industrijske zone i putnika, a tamo gdje se relativno "lako" može vratiti promet nema interesa. Srećom pa je AC spasila stvar i te su neke na smrt osuđene industrijske zone oživjele.
  2. Kako su sad tamo sve "nove" firme, pitanje je je li im netko uopće ponudio željeznički prijevoz? Ovako ispada da su bezveze ulupani novci u novi nadvožnjak kod gradnje ARZ koji služi samo toj pruzi Ono što je u biti zanimljivo je - vlasništvo. Ispada da pruga nikad nije ucrtana, a prolazi preko privatnih parcela. Možda je to jedan od razloga nekorištenja? Al onda je tek suludo što su gradili nadvožnjak?! Istočno od pilane prema pruzi je sve čisto vlasništvo jedne od firmi koja sad koristi pilanu, pa se možda može napraviti tamo spoj ako će im ikad trebati.
  3. A ne, ne, ne! Ide se u rekonstrukciju i obnovu čim to Zakon dopusti i čim investicijska klima bude bolja. Ovako će sve skupa propasti za 50-100 godina i izgledati će ko onaj Stubički grad, a di smo onda i kaj imamo onda? Ne treba zanemariti da je taj stari grad napušten krajem 18. stoljeća, dakle prije samo 2xx godina. Jedino što se radilo je neko "konzerviranje", a grad je u sve gorem i gorem stanju jer Konzervatori ne dopuštaju veće zahvate.
  4. Da, vidio sam to. Mislio sam od početka da misliš na ona vrata i one tragove u betonu ispred njih. A i po Portosovoj skici bi tako nekako došlo . Kad (ako) uđemo u EU onda ćemo moći i oko kompleksa hodati bez problema, pa se možda nešto vidi s druge strane.
  5. Mobitel, HTC Desire HD http://www.htc.com/www/smartphones/htc-desire-hd/
  6. Nisi li taj dio pruge snimio tamo na slici 5? Ide uz potok i onda izvire između onih hala. Portosova karta kolosijeka je...čudna. Vjerojatno nije u mjerilu, a ni orijentacija svega ne štima, ali možda se još što i nađe . Meni ono kod tvog 6 7 na GE slici izgleda kao ono račvanje na kraju gornjeg kolosijeka :S
  7. Pa ne bi rekao da ima tamo i jedan trag više, osim možda prelasci preko ceste negdje. To bi trebalo biti na mjestu gdje si stajao kad si ovo slikao: Slika
  8. Portos, što je cijeli kolodvor Bregana Tvornica bio u Sloveniji? Gdje se to nalazilo, tamo gdje je sad ona napuštena nova hala (ex. Begros)?
  9. Lijep putopis Jednu stvar, doduše, ne kužim. Vidiš da se iz mostića dimi, da je netko palio vatru i da sve skupa tinja i ti ne zoveš vatrogasce
  10. Lijep putopis Zašto ? Preslaba sirena? Jedino sam od tebe očekivao veći angažman za istraživanje što je ona pruga u Sincu i čem služi
  11. Lijepa reportaža! Mene zanima, više od svega, ima li taj naš HŽ onaj čuveni kemijski vlak? Mogli bi oni njega malo provozati...
  12. Stajalište Oštovica je zapravo ništa unutar ničega?
  13. Super reportaža...ali komentari su mi prejaki, smijem se cijelo vrijeme, ali onaj majski čudni bor me dotuko Al možda je do mene
  14. Tolko ste mi puta Rakovicu spomenuli da je meni prosto postalo neugodno Lijep putopis, steta sta niste istrazili SLOvenski dio pruge, kad ste vec bili u tim krajevima na pastrvama. No siguran sam da ste to ostavili za 2. put.
  15. A zakaj su to uopce zvadili van? Kaj onim skladistima na ZV i u krajnjem slucaju odredjenim sajmovima na ZV pruga uopce nije mogla koristit???
×
×
  • Create New...